15
14

Nedachlebice

13

Dorost >> Zápasy >> Po výhře ve Strání kousek od celkového triumfu! FC Strání - SK Spartak Hulín 2:4 (1:2) ročník 2016/2017

29.5.2017 | 17:19:14 - Dlouho očekávaný souboj o první místo se odehrál v neděli ve Strání. Domácí celek vědom si kvalit našich chlapců z taktických důvodů přeložil zápas na náhradní a velmi malé hřiště, které svými rozměry připomínalo spíše větší hřiště na házenou než na fotbal. I na tomto téměř neregulérním hřišti prokázali naši hráči svou kvalitu a dokonale dokázali reagovat na taktiku domácích, která spočívala jen na nakopávaných míčích do pokutového území a tam tvrdé souboje o míč s cílem ohrozit branku. I v těchto fázích se však projevila daleko větší kvalita našeho celku, který i na tomto malém trávníku dokázal kombinovat a hrát velmi slušný fotbal.

Do kolen je nedostala ani první branka v jejich síti v úvodu zápasu. Dokázali reagovat vyrovnávacím gólem Uličného, kterému přihrál před prázdnou branku pronikající a faulovaný Navrátil. Po deseti minutách se téměř z poloviny hřiště trefil nádhernou ranou Vaculík a otěže hry byly definitivně na naší straně.

Domácí na začátku druhého poločasu využili nedůrazu v naší obraně a srovnali, ale po rohovém kopu Uličného vrátil vedení hlavou Navrátil na naši stranu. Naši kluci potom měli několik dalších šancí při závarech před domácí brankou, ale v přehuštěném prostoru to nebylo jednoduché.

Deset minut před koncem mohli domácí srovnat, když zahrávali pokutový kop za faul brankaře. Radek Stratil však vše napravil bravurním zneškodněním této penalty.

Dvě minuty před koncem korunoval svůj dobrý výkon Uličný a vstřelil rozhodující čtvrtou branku.

Naše mužstvo má tak na špici tabulky sedmibodový náskok a definitivní tečku za postupem může dát už v sobotu 3.6., kdy v 10.00 hodin hostí celek Koryčan.Za zmínku stojí i to, že na horké půdě ve Strání hrál náš celek jako v domácím prostředí, které mu vytvořila početná skupina fandů z Hulína, kteří v klubovém oblečení a za zvuku bubnu dokázali naše kluky dohnat ke kvalitnímu výkonu a zaslouženému vítězství. Ti po právu potvrdili svou suverenitu v soutěži.

Hodnocení trenéra: Domácí Strání dlouho dopředu oznámilo, že tento mistrovský zápas odehrajeme na vedlejším hřišti, které je na hraně rozměrových parametrů. Z jejich strany vzhledem k výškové převaze a stylu hry to byl logický krok. I když jsme se na takové hřiště připravovali, bohužel u některých hráčů hlavně v prvním poločase to nebylo znát. Naše vítězství je pak určitě zasloužené. Byli jsme kombinačně lepším týmem a vytvářeli jsme si více šancí. Myslím si, že kdybychom v důležitých prostorech sbírali odražené míče a v obranné fázi se lepe zajišťovali, tak by o výsledku zápasu bylo rozhodnuto mnohem dřív.

Lubomír Lanča

Spartak: Stratil - Pleva, Vlach, Janovský, Šůstal - Jetelina, Vaculík, Moravec, Uličný - Hrdlička, Navrátil.
střídali: Pecha, Zůvala, Pitron, Lukeš.