Muži >> V Hlučíně výhra: FC Hlučín – SK Spartak Hulín 0:2 ročník 2016/2017

V Hlučíně výhra: FC Hlučín – SK Spartak Hulín 0:2

28.5.2017 | 10:28:59 - Poslední týden mistrovských zápasů zahájil Spartak na horké půdě ambiciozního Hlučína.

Brzy se do pěkné akce probojoval Vašek Ondřejka, který to v 6. minutě zkusil individuálně, proháčkoval se přes několik protihráčů, aby zakončil střelou vedle branky.

Domácí zelenobílí se před naši branku tlačili o minutu později, před nebezpečně nabíhajícím Štefkem raději do bezpečí odhlavičkoval spolehlivě hrající Vlasta Barcuch.

Dalším pěkným momentem se ohlásil Spartak ve 12. minutě. Po faulu na Tomáše Pospíšila rozehrál standardní situaci Michal Dvořáček a akci zakončil hlavičkou Václav Ondřejka vedle branky. I další šanci v zápase si vytvořil Spartak. V 18. minutě jsme zahrávali další standardní situaci, míč prošel až k Romanovi Číhalovi, jeho střela však mířila jen nad branku.

O mnoho přesnější zakončení předvedli domácí v 24. minutě, kdy se do centru Jaroslava Málka položil Dominik Kraut, ovšem jeho zakončení zastavilo břevno branky Libora Chytila.

Nevyužití této situace poté Spartak vzápětí potrestal. Ve 26. minutě vypíchl Jaroslav Laciga míč ve středu pole, posunul jej na Michala Šroma, který z dobrých dvaceti metrů nekompromisně trefil k tyči domácí branky ! 0:1

Spartak po celý zápas výborně bránil a hrál chytře ze zajištěné obrany a příležitostně podnikal výpady do domácích řad.

Tak tomu bylo v 40. minutě, kdy náš brejk vedl Michal Šrom, předložil míč do pokutového území na nabíhajícího Ondřejku a Václav svým zakončením posunul Spartak do dvoubrankového vedení. 0:2

Tento náskok vydržel i do poločasového hvizdu rozhodčího Popeláka. Ovšem vědomi si loňského zápasu, kdy jsme v Hlučíně též vedli 2:0, abychom nakonec remizovali 2:2 a toho, že v týdnu na stejném hřišti 2:0 vedly Petřkovice, aby taktéž nakonec remizovaly 2:2, nezbývalo než nabádat k opatrnosti v našich řadách.

Domácí také začali poločas zhurta. V 46. minutě ohrozil naši branku po individuální akci Málek, ale Libor Chytil se v brance zaskočit nenechal, střelu zlikvidoval.

Naopak další akcí zahrozil Spartak v 58. minutě. Michal Šrom vedl náš brejk, před pokutovým územím si vyměnil míč s Tomášem Pospíšilem a zakončil střelou, kterou vyrazil brankář Hampel na roh.

Znovu Michal Šrom poté v 72. minutě potáhl naši akci a svým centrem hledal nabíhajícího Jirku Oulehlu. Jeho zakončení mu ale překazil vracející se Žižka, který zavčasu míč uklidil do bezpečí. O minutu později získal ve středu pole míč Jaroslav Laciga a nakonec Ondřejka chytrou střelou jen těsně minul branku.

Domácí se nevzdávali a se závěrečnou desetiminutovkou se více tlačili do našeho pokutového území.

V 84. minutě zakončil Kraut, jeho střelu Libor Chytil vyrazil a dorážející Jančík poslal míč nad branku!

V nastaveném čase poté nadějně prošel do pokutového území domácí Dominik Kraut, který však v rozhodujícím okamžiku vystřelil jen slabě po zemi.

Spartak tak v zápase bral 3 body. V letošní sezóně jej už čekají pouze dva zápasy. Ve středu 31. 5. od 17:00 v Uničově a za týden v sobotu 3. 6. doma od 17:00 proti FC Mohelnice.

Hodnocení trenéra: Dnes jsem spokojený s výsledkem tak i s výkonem kluků. Hráli jsme disciplinovaně, dobře jsme se na Hlučín připravili. Využívali jsme protiútoků, myslím si, že herně jsme se domácím vyrovnali, dali jsme krásné branky. Troufám si říct, že zaslouženě jsme vyhráli.

rozhodčí: Luboš Popelák, AR1: Petr Líkař, AR2: Jakub Hlubinka, delegát: Petr Vysloužil

Hlučín: Hampel – Žižka, Mac (77. Krejčí), Heiník – Galvas (67. Hudeczek), Dostál, Foltyn, Štefek (57. Massaniec), Málek – Jančík, Kraut.
Spartak: Chytil – Barcuch, Zlámal, Číhal, Kovář – Ondřejka, Laciga, Dvořáček (89. Goldemund), Malenovský, Šrom (82. Minář) – Pospíšil (65. Oulehla).