Muži >> SK Spartak Hulín – FK Blansko 3:0 ročník 2016/2017

SK Spartak Hulín – FK Blansko 3:0

21.5.2017 | 07:20:01 - K utkání 26. kola přijel do Hulína dávný sok a rival Spartaku FK Blansko, který v tabulce zaujímá poslední místo. Na podzim jsme v Blansku prohráli 3:1, když jsme doplatili na neproměňování šancí.

Tomu byl konec již v první minutě tohoto zápasu. Během ní nacentroval do pokutového území míč Jiří Oulehla a Michal Minář hlavičkou otevřel skóre. 1:0
Neuběhlo ani 10 dalších minut a Spartak se radoval podruhé. V 10. minutě zpracoval přetažený centr Michal Šrom, vešel do pokutového území a střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0.

Spartak povzbuzený dvěma trefami v podstatě ovládal hřiště a hosté se k naší brance dostali až v 29. minutě zásluhou standardní situace, kterou nakonec Chloupek zakončil střelou nad branku.

O dvě minuty později však další dlouhý centr zakončil z voleje parádní trefou znovu Michal Šrom a Spartak své vedení v 31. minutě zvýšil na 3:0.

Blansko zahrozilo akorát v 34. minutě rohovým kopem, po něm nicméně Hanuš namířil jen nad branku.

Poločas tak končil jasným vedením domácích 3:0.

Druhý poločas začal aktivnější hrou Blanska. To si vypracovalo šanci v 50. minutě, po níž osamocený Stehlík v rozhodující chvíli zamířil v pokutovém území úplně mimo branku. V 64. minutě se zase do pokutového území řítil znovu osamocený Stehlík, těsně před zakončením jej však dokázal perfektním skluzem zablokovat Roman Číhal.

Spartak zahrozil v 67. minutě hlavičkou Jaroslava Zlámala, s tou si ale brankář Floder poradil. Zaskočit se na druhé straně nenechal v 77. minutě Libor Chytil po individuální akci a střele Minxe.

Poslední velkou šanci tak měl Spartak v 84. minutě, v níž se vysunutý Tomáš Pospíšil vřítil do pokutového území, nicméně v poslední chvíli zasáhl brankář Floder včasným vyběhnutím a našeho útočníka zblokoval.

Spartak tak víceméně v poklidném zápase (který se odehrál zcela bez karet!!!) dokráčel k dalším třem bodům v tabulce.

Hodnocení trenéra: Dnes nám vyšel začátek zápasu, kdy jsme vstřelili dvě branky, uklidnili jsme se, přidali třetí a měli jsme utkání úplně pod kontrolou. Měli jsme další šance. Škoda druhého poločasu, kde bylo už vidět uspokojení z výsledku. I když jsme si nějaké šance vytvořili, ta kvalita hry tam už nebyla taková. Získali jsme tři body, tím jsme snad vyvrátili nějaké pochybnosti, myslím si, že vítězství bylo zasloužené.

rozhodčí: Martin Kubica, AR1: Lukáš Lakomý, AR2: Petr Kondler, delegát: Miloš Holík

Spartak: Chytil – Kovář, Číhal, Zlámal, Barcuch – Oulehla (78. Goldemund), Laciga, Malenovský, Ondřejka (68. Dvořáček), Šrom – Minář (64. Pospíšil).
Blansko: Floder – Duda, Šplíchal, Píšek, Koláček – Minx (81. Feik), Kratochvíl (85. Hanák), Kučera, Hanuš, Chloupek (89. Gregor) – Stehlík.

1. Minář, 10., 31. Šrom