16 FK Blansko 24

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 2:2 ročník 2016/2017

FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 2:2

15.5.2017 | 07:53:27 - Spartaku se ve Velkém Meziříčí obvykle nedaří. Ze 3 předchozích vzájemných zápasů, které se u soupeře odehrály, jsme vytěžili jediný bod za remízu 0:0 v sezóně 2007/2008. Jinak jsme u soupeře prohráli – 3:0 v sezóně 2008/2009 a v paměti máme i prohru na podzim 2015, kde domácí ze stavu 0:3 obrátili na konečných 4:3.

Spartak v zápase oslaben o nemocného Tomáše Pospíšila do utkání vstoupil aktivně a v úvodu byl lepší. Ve 4. minutě jsme zahráli rohový kop, po němž posla míč před branku Michal Šrom a na zadní tyči nabíhající Martin Malenovský i Jiří Oulehla míč jen těsně minuli. Znovu Michal Šrom to v 5. minutě zkusil individuálně, prošel až před brankáře Krubu, který konečnou střelu nohama vyrazil. Do třetice za sebou se pěknou šancí prezentoval Spartak v 7. minutě přímým kopem Václava Ondřejky. Jeho střelu ale vyškrábl Kruba nad branku.

Domácí odpověděli několika výpady do naší obrany. V 14. minutě dokonce vytvořili v malém vápně závar, v němž chybělo jen zakončení. V rozhodující chvíli si však domácí Pavel Simr šlápl na balón, upadl a pohotový Libor Chytil míč zlikvidoval.

Další minuty se odehrávaly především mezi šestnáctkami. Tak to trvalo až do 31. minuty, v níž Ondřejka prostrčil míč na Jirku Oulehlu a ten přehodil brankáře Krubu a Spartak šel do vedení 0:1.

Když domácí nevytěžili nic ani z brejku v 38. minutě, při němž byl úspěšnější znovu Libor Chytil, skončil poločas vedením Spartaku.

Do druhé půle ale domácí vstoupili o mnoho razantněji. V 46. minutě vytáhl brankář Spartaku na roh střelu Šimáčka a po následném rohovém kopu zakončil hlavou Smejkal jen vedle branky.

Netrvalo však dlouho a domácí se radovali ze srovnání. Tradičně pohyblivý Dolejš v 49. minutě přistrčil míč na střed hřiště, kam si naběhl Robin Demeter a pěknou střelou k tyči srovnal na 1:1.

Spartak odpověděl v 51. minutě střelou Oulehly z úhlu, se kterou brankář Kruba problém neměl. V 63. minutě naopak bylo horko u nás. Dolejš našel Muchu, ale i jeho zakončení směřovalo jen nad naši branku.

Poté přišel k výraznému slovu znovu Spartak. Ten v 70. minutě podnikl brejk, Ondřejka prostrčil míč do strany na nabíhajícího Michala Šroma a ten parádní trefou na zadní tyč poslal Spartak znovu do vedení 1:2.

I tentokrát však domácí kontrovali standardní situací. V 78. minutě zahrávali rohový kop a Kriegsmann po něm srovnal na 2:2.

Obě mužstva si v závěrečné desetiminutovce vytvořila příležitosti k strhnutí skóre na svou stranu. V 82. minutě mířil po Kovářově centru Michal Dvořáček jen těsně vedle branky. Domácí poté v 84. a v 90. minutě vždy po akcích hbitého Dolejše zakončili Muchou a Minaříkem jen nad naši branku. Po závěrečném hvizdu se pak body asi spravedlivě rovnoměrně rozdělily mezi oba soupeře.

Hodnocení trenéra: Bod z Velkého Meziříčí bereme a je asi zasloužený pro obě strany. V prvním poločase jsme si vytvořili více šancí než domácí, ti zase byli aktivnější v druhém poločase, kdy nás několikrát podržel Libor Chytil. Je jen škoda, že když se dostaneme do vedení, dostaneme hloupý gól ze standardky. Na druhou stranu, dnes byl ten herní projev a přístup hráčů zcela jiný, než tomu bylo minulý týden s Líšní, já tedy doufám, že v tomto duchu už sezónu dohrajeme.

rozhodčí: Pavel Pospíšil, AR1: Roman Páral, AR2: Vít Zaoral, delegát: Jan Prokeš

VM: Kruba – Bouček, Šimáček, Pokorný, Kriegsmann – Demeter, Krejčí (74. Čermák), Smejkal (76. Minařík), Šuta, Dolejš – Simr (40. Mucha).
Spartak: Chytil – Kovář, Číhal, Malenovský, Barcuch – Šrom, Dvořáček (90. Goldemund), Laciga, Zlámal, Oulehla (78. Minář) – Ondřejka.