MSFL 2016/17

1 SK Uničov 63

2

SIgma Olomouc "B" 55
3 FC Hlučín 51
4 SK HS Kroměříž 47
5 SK Spartak Hulín  47
6 Odra Petřkovice 45
7 FC Velké Meziříčí 43
8 Slovácko "B" 40
9 MFK Vyškov 39
10 Viktoria Otrokovice 37
11 FK Mohelnice 36
12 SK Líšeň 35
13 HFK Olomouc 35
14 Zlín "B" 35
15 HFK Třebíč 35
16 FK Blansko 24

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2022

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Derby přineslo emoce a brankostroj: SK Spartak Hulín – SK HS Kroměříž 1:6 ročník 2016/2017

Derby přineslo emoce a brankostroj: SK Spartak Hulín – SK HS Kroměříž 1:6

4.5.2017 | 04:00:21 - Prostředek zkráceného pracovního týdne přinesl do našeho okresu klasiku klasik – derby mezi Spartakem a nedalekou Hanáckou Slavií Kroměříž. Hosté na jaře nastartovali ke spanilé jízdě, kdy snad až na jednu remízu všechna dosavadní utkání vyhráli. Po středě 3. 5. 2017 k tomu přibylo i derby utkání v Hulíně.
Pro nezaujatého diváka musí být výsledek a dění kolem zápasu balastem na duši a parádní podívanou, ovšem pro ty, kteří s utkáním měli přímo co dočinění, to tak rozhodně nebylo.

Domácí nastoupili do zápasu bez dlouhodobě zraněných hráčů – Davida Kostky a Marka Vogla, v sestavě nakonec chyběl i Vlasta Barcuch, který v těchto dnech slaví radostnou rodinnou událost – narození potomka, k čemuž mu samozřejmě gratulujeme. Takových dobrých zpráv do života jenom více!

Samotné utkání přinášelo dlouho dobrou podívanou, v níž chvílemi měli navrch oba soupeři a zápas musel diváky bavit.

Spartak začal aktivněji. Přesto to byli hosté, kteří jako první ohrozili branku soupeře. V 10. minutě hosté zahrávali Strašákem standardní situaci, kterou zakončil hlavičkou Látal, ale pozorný Libor Chytil se zaskočit nenechal.

Ve vážnější šanci se objevil Spartak v 21. minutě, kdy si na přetažený centr naběhl v pokutovém území Jirka Oulehla a jeho zakončení vyrážel Kofroň nohou.

O pár minut bylo v Hulínských řadách mnohem veseleji. V 24. minutě potáhl naši akci Jaroslav Laciga, vysunul Michala Šroma, jehož střelu Kofroň vyrazil nad sebe a důrazný Tomáš Pospíšil dotlačil míč za brankovou čáru! 1:0

Ochromeným hostím mohl druhou ránu zasadit svou střelou Michal Vyskočil, ale jeho zakončení vyrazil Kofroň.

Hanáci ve druhé části první půle postupně převzali iniciativu a hrozili ze svých standardních situací či rohů. Ty jsme ale dokázali dlouho odvracet.

Ve 45. minutě po rohovém kopu, který podle zúčastněných hráčů ani neměl být a měl se kopat odkop od brány, na Jelečkův centr naskočil v pokutovém území Tomáš Matoušek, kapitán Hanáků a pěknou hlavičkou srovnal do šatny na 1:1.

Druhou půli Spartak zahájil opět aktivněji a v 54. minutě po centru ze strany zakončil hlavičkou Tomáš Pospíšil, ale i tentokrát zakročil brankář Kofroň a skóre se neměnilo.

V 57. minutě jsme zahrávali rohový kop, hosté odvrátili míč na hranici šestnáctky, kam si naběhl Michal Dvořáček a jeho střelu vyhlavičkoval mimo branku Radovan Budín.

Hosté přišli výrazněji ke slovu v 65. minutě, kdy jejich brejk potáhl Jeleček, přes Strašáka putoval centr na nabíhajícího Silného, se kterým se bravurně vrátil Martin Malenovský a odvrátil míč na roh.

69. minuta pak přinesla třetí branku zápasu. Vše začalo nevinnou ztrátou míče na půlce, kterou se nepodařilo napravit, hosté postupně přešli až k našemu pokutovému území, přišel křížný centr na volného Dominika Krhuta a ten střelou na zadní tyč poslal hosty do vedení 1:2. Pro Dominika to byla první soutěžní trefa od 11. 6. 2016, kdy se naposledy trefil ještě za Spartak v Břeclavi.

No a pak se seběhlo něco, co hrubě ovlivnilo zápas. V 70. minutě jsme zahrávali rohový kop, po němž vyrovnal Martin Malenovský. Sudí na čele s Tomášem Bernatíkem nejprve branku uznali. To rozlítilo squadru Hanáků, kteří se jako žlutí sršní vyřítili s lítým řevem na pomezního Jiřího Kozubíka a reklamovali pravděpodobně ofsajd. Světe div se, pomezní sudí svůj původní postoj k situaci přehodnotil a celá situace skončila odmáváním ofsajdu. To samozřejmě rozlítilo naše hráče a stejnou dávku emocí přisunuli sudím zase oni.

Bohužel celá akce jenom vyhecovala náladu hráčů, a když krátce poté Vašek Ondřejka v 76. minutě obdržel druhou žlutou kartu a putoval do sprch, osud zápasu definitivně převážil ve prospěch Hanáků.

Do rozhozené a znervoznělé defenzivy Spartaku se poté valil jeden útok za druhým, v 80. minutě pak prostrčil míč pod vybíhajícím Liborem Chytilem Michna a stav se upravil na 1:3.

Zbývající desetiminutovka jen podtrhla výsledek. Hosté postupně přidali branku Tomášem Matouškem z penalty v 86. minutě na 1:4, o minutu později Silný posunul při brejku Kovářovi, ten do prázdné brány uklidil na 1:5 a v 88. minutě sám Silný završil skóre na 1:6.

Hosté slavili a v domácích zůstal jen pocit křivdy, který přinesla 74. minuta a již zmíněný vrchol i jinak katastrofálního výkonu trojice delegovaných sudích. Jeho relevantní hodnocení a další jejich osud je otázkou dalšího vývoje, který nám asi nepřísluší komentovat. Derby však přineslo i něco jiného. Účast na zápase znamená nejen přijít stadion, zaplatil pár korun vstupného a po zápase jít domů. Pro některé z aktérů to však třeba znamenalo uzpůsobení celého pracovního týdne – nadpracování směn, několikasetkilometrové cestování, vložení osobní energie, nemálo vlastních peněz a emocí a to vše bez nároku na jakoukoliv odměnu. Za to všechno má být odplatou, zdá se být, neskutečně zvrzaný zápas, v němž jsme byli nuceni sledovat hurónskou oslavu střelců branek, kteří nám svými trefami způsobili smutek a oni z toho ještě měli radost. Mnohokrát děkuji. Pozoruhodný efekt, který má možná za následek jedno dozrávající rozhodnutí o konci působení ve fotbale a věnování se něčemu smysluplnějšímu.

Další zápas muži hrají už v sobotu 6. 5. 2017 od 16:30 doma proti celku SK Líšeň.

Hodnocení trenéra: Dnes se mi zápas hodnotí určitě špatně. Myslím si, že herně jsme na tom byli možná trochu lépe. Kroměříž hrozila ze standardních situací, z toho jsme také dostali branku na 1:1. Už v této fázi zápas ovlivnil rozhodčí, kdy tomu předcházel vymyšlený roh. To, co začali předvádět od 73. minuty hlavní s pomezním rozhodčím, to opravdu nemá obdoby a člověk zvažuje, že nemá smysl ten fotbal vůbec dělat, pokud budou rozhodčí takoví. Kroměříži k vítězství blahopřeji, ale cestu k němu jim rozhodčí hodně usnadnili.

rozhodčí: Tomáš Bernatík, AR1: Jiří Kozubík, AR2: Jan Koláček, delegát: Petr Mikel

Spartak: Chytil – Kovář, Zlámal, Malenovský, Vyskočil – Oulehla (66. Minář), Dvořáček, Laciga, Ondřejka, Šrom (84. Goldemund) – Pospíšil.
HS: Kofroň – Jeleček, Budín, Matoušek, Šmerda – Látal, Cupák, Strašák (86. Pavelka), Krhut (76. Michna) – Neubert (61. Kovář), Silný.

 24. Pospíšil – 45. a 84. Matoušek, 69. Krhut, 80. Michna, 85. Kovář, 88. Silný

 Vyskočil, Šrom, Ondřejka 2, Číhal – Silný, Matoušek, Kovář

 76. Ondřejka

 564Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3473x, hodnocen 23x, průměrná známka: 1.65

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016