14 Zlín "B" 35
15 HFK Třebíč 35
16 FK Blansko 24

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> Derby přineslo emoce a brankostroj: SK Spartak Hulín – SK HS Kroměříž 1:6 ročník 2016/2017

Derby přineslo emoce a brankostroj: SK Spartak Hulín – SK HS Kroměříž 1:6

4.5.2017 | 04:00:21 - Prostředek zkráceného pracovního týdne přinesl do našeho okresu klasiku klasik – derby mezi Spartakem a nedalekou Hanáckou Slavií Kroměříž. Hosté na jaře nastartovali ke spanilé jízdě, kdy snad až na jednu remízu všechna dosavadní utkání vyhráli. Po středě 3. 5. 2017 k tomu přibylo i derby utkání v Hulíně.
Pro nezaujatého diváka musí být výsledek a dění kolem zápasu balastem na duši a parádní podívanou, ovšem pro ty, kteří s utkáním měli přímo co dočinění, to tak rozhodně nebylo.

Domácí nastoupili do zápasu bez dlouhodobě zraněných hráčů – Davida Kostky a Marka Vogla, v sestavě nakonec chyběl i Vlasta Barcuch, který v těchto dnech slaví radostnou rodinnou událost – narození potomka, k čemuž mu samozřejmě gratulujeme. Takových dobrých zpráv do života jenom více!

Samotné utkání přinášelo dlouho dobrou podívanou, v níž chvílemi měli navrch oba soupeři a zápas musel diváky bavit.

Spartak začal aktivněji. Přesto to byli hosté, kteří jako první ohrozili branku soupeře. V 10. minutě hosté zahrávali Strašákem standardní situaci, kterou zakončil hlavičkou Látal, ale pozorný Libor Chytil se zaskočit nenechal.

Ve vážnější šanci se objevil Spartak v 21. minutě, kdy si na přetažený centr naběhl v pokutovém území Jirka Oulehla a jeho zakončení vyrážel Kofroň nohou.

O pár minut bylo v Hulínských řadách mnohem veseleji. V 24. minutě potáhl naši akci Jaroslav Laciga, vysunul Michala Šroma, jehož střelu Kofroň vyrazil nad sebe a důrazný Tomáš Pospíšil dotlačil míč za brankovou čáru! 1:0

Ochromeným hostím mohl druhou ránu zasadit svou střelou Michal Vyskočil, ale jeho zakončení vyrazil Kofroň.

Hanáci ve druhé části první půle postupně převzali iniciativu a hrozili ze svých standardních situací či rohů. Ty jsme ale dokázali dlouho odvracet.

Ve 45. minutě po rohovém kopu, který podle zúčastněných hráčů ani neměl být a měl se kopat odkop od brány, na Jelečkův centr naskočil v pokutovém území Tomáš Matoušek, kapitán Hanáků a pěknou hlavičkou srovnal do šatny na 1:1.

Druhou půli Spartak zahájil opět aktivněji a v 54. minutě po centru ze strany zakončil hlavičkou Tomáš Pospíšil, ale i tentokrát zakročil brankář Kofroň a skóre se neměnilo.

V 57. minutě jsme zahrávali rohový kop, hosté odvrátili míč na hranici šestnáctky, kam si naběhl Michal Dvořáček a jeho střelu vyhlavičkoval mimo branku Radovan Budín.

Hosté přišli výrazněji ke slovu v 65. minutě, kdy jejich brejk potáhl Jeleček, přes Strašáka putoval centr na nabíhajícího Silného, se kterým se bravurně vrátil Martin Malenovský a odvrátil míč na roh.

69. minuta pak přinesla třetí branku zápasu. Vše začalo nevinnou ztrátou míče na půlce, kterou se nepodařilo napravit, hosté postupně přešli až k našemu pokutovému území, přišel křížný centr na volného Dominika Krhuta a ten střelou na zadní tyč poslal hosty do vedení 1:2. Pro Dominika to byla první soutěžní trefa od 11. 6. 2016, kdy se naposledy trefil ještě za Spartak v Břeclavi.

No a pak se seběhlo něco, co hrubě ovlivnilo zápas. V 70. minutě jsme zahrávali rohový kop, po němž vyrovnal Martin Malenovský. Sudí na čele s Tomášem Bernatíkem nejprve branku uznali. To rozlítilo squadru Hanáků, kteří se jako žlutí sršní vyřítili s lítým řevem na pomezního Jiřího Kozubíka a reklamovali pravděpodobně ofsajd. Světe div se, pomezní sudí svůj původní postoj k situaci přehodnotil a celá situace skončila odmáváním ofsajdu. To samozřejmě rozlítilo naše hráče a stejnou dávku emocí přisunuli sudím zase oni.

Bohužel celá akce jenom vyhecovala náladu hráčů, a když krátce poté Vašek Ondřejka v 76. minutě obdržel druhou žlutou kartu a putoval do sprch, osud zápasu definitivně převážil ve prospěch Hanáků.

Do rozhozené a znervoznělé defenzivy Spartaku se poté valil jeden útok za druhým, v 80. minutě pak prostrčil míč pod vybíhajícím Liborem Chytilem Michna a stav se upravil na 1:3.

Zbývající desetiminutovka jen podtrhla výsledek. Hosté postupně přidali branku Tomášem Matouškem z penalty v 86. minutě na 1:4, o minutu později Silný posunul při brejku Kovářovi, ten do prázdné brány uklidil na 1:5 a v 88. minutě sám Silný završil skóre na 1:6.

Hosté slavili a v domácích zůstal jen pocit křivdy, který přinesla 74. minuta a již zmíněný vrchol i jinak katastrofálního výkonu trojice delegovaných sudích. Jeho relevantní hodnocení a další jejich osud je otázkou dalšího vývoje, který nám asi nepřísluší komentovat. Derby však přineslo i něco jiného. Účast na zápase znamená nejen přijít stadion, zaplatil pár korun vstupného a po zápase jít domů. Pro některé z aktérů to však třeba znamenalo uzpůsobení celého pracovního týdne – nadpracování směn, několikasetkilometrové cestování, vložení osobní energie, nemálo vlastních peněz a emocí a to vše bez nároku na jakoukoliv odměnu. Za to všechno má být odplatou, zdá se být, neskutečně zvrzaný zápas, v němž jsme byli nuceni sledovat hurónskou oslavu střelců branek, kteří nám svými trefami způsobili smutek a oni z toho ještě měli radost. Mnohokrát děkuji. Pozoruhodný efekt, který má možná za následek jedno dozrávající rozhodnutí o konci působení ve fotbale a věnování se něčemu smysluplnějšímu.

Další zápas muži hrají už v sobotu 6. 5. 2017 od 16:30 doma proti celku SK Líšeň.

Hodnocení trenéra: Dnes se mi zápas hodnotí určitě špatně. Myslím si, že herně jsme na tom byli možná trochu lépe. Kroměříž hrozila ze standardních situací, z toho jsme také dostali branku na 1:1. Už v této fázi zápas ovlivnil rozhodčí, kdy tomu předcházel vymyšlený roh. To, co začali předvádět od 73. minuty hlavní s pomezním rozhodčím, to opravdu nemá obdoby a člověk zvažuje, že nemá smysl ten fotbal vůbec dělat, pokud budou rozhodčí takoví. Kroměříži k vítězství blahopřeji, ale cestu k němu jim rozhodčí hodně usnadnili.

rozhodčí: Tomáš Bernatík, AR1: Jiří Kozubík, AR2: Jan Koláček, delegát: Petr Mikel

Spartak: Chytil – Kovář, Zlámal, Malenovský, Vyskočil – Oulehla (66. Minář), Dvořáček, Laciga, Ondřejka, Šrom (84. Goldemund) – Pospíšil.
HS: Kofroň – Jeleček, Budín, Matoušek, Šmerda – Látal, Cupák, Strašák (86. Pavelka), Krhut (76. Michna) – Neubert (61. Kovář), Silný.