14 Zlín "B" 35
15 HFK Třebíč 35
16 FK Blansko 24

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> O vítězství rozhodla poslední minuta: FC Fastav Zlín „B“ – SK Spartak Hulín 2:3 ročník 2016/2017

O vítězství rozhodla poslední minuta: FC Fastav Zlín „B“ – SK Spartak Hulín 2:3

23.4.2017 | 17:08:44 - Spartak k dalšímu krajskému derby cestoval tentokrát do Spytihněvi, kde byl hostem B týmu prvoligového Fastavu. Ten z prvního týmu představil zejména ve středu pole matadora Davida Hubáčka.

Domácí začali zhurta a po rychlé kombinaci již ve 2. minutě Blanař z malého vápna zakončoval, ovšem pohotový Marek Vogl reflexivním zákrokem podržel svůj tým. Spartak se nenechal zahanbit, ve 3. minutě k pěkné ráně natáhl Michal Dvořáček, ale ani pohotový Jakub Dostál v brance Zlína nezaváhal a míč vyrazil.

Blízko k brance byl Zlín v 6. minutě, kdy se do pokutového území vřítil vysunutý Petřík, prostrčil míč pod vybíhajícího Vogla, ovšem z brankové čáry jej odkopli vracející se hráči Spartaku.

Nedáš dostaneš však platilo tentokrát ve prospěch Spartaku. V 10. minutě zahrál Michal Dvořáček roh a na zadní tyč si naběhl Michal Šrom a hlavou poslal Spartak do vedení 0:1.

Spartak byl při chuti. V 22. minutě se proti brance domácích řítil Tomáš Pospíšil, ale Jakub Dostál i tentokrát byl na místě a míč zavčasu zneškodnil.

Za 2 minuty později se ale zablesklo znovu! V 24. minutě jsme zahrávali standardní situaci, Michal Dvořáček poslal míč do pokutového území, kde nejvýše vyskočil Tomáš Pospíšil a hlavičkou poslal Spartak do dvoubrankového vedení 0:2!

V 27. minutě bojovný a houževnatý Michal Dvořáček poté na hranici brankové čáry vybojoval míč a poslal jej před branku, kde se jej však bohužel ani Šromovi ani Pospíšilovi nepodařilo dorazit do branky.

Škoda toho, protože v téže minutě přišel ke slovu domácí kapitán Martin Blanař a parádní trefou do horního růžku branky nedal šanci Marku Voglovi 1:2.

Při chuti byli poté domácí a Petřík v 31. minutě měl výbornou příležitost srovnat skóre. Vřítil se do pokutového území, ovšem výslednou bombu opřel jen o břevno, odkud se míč odrazil zase do hřiště.

Znovu Petřík měl srovnávací branku na noze v 44. minutě. Nevinně prohraný hlavičkový souboj přešel v útok Fastavu, až nakonec právě Petřík zakončoval proti vybíhajícímu Voglovi, ovšem i tentokrát náš brankář vynikajícím zákrokem ubránil naše konto od pohromy.

Vedení Spartaku vydrželo pak už jen do 53. minuty zápasu. Na dlouhý nákop jen těsně nedoskočil Roman Číhal a za ním číhající Šimon Chwaszcz se najednou řítil sám proti naší brance a tentokrát už jsme po střele na zadní tyč inkasovali 2:2.

Paradoxně to byl ale Spartak, kdo ve druhé půli měl více ze hry a nachystal si i více šancí. V 64. minutě poslal centr do pokutového území Jirka Oulehla a naskakující Tomáš Pospíšil poslal míč hlavičkou vedle branky.

Mezi brankové tyče se nevlezla ani Šromova hlavička z 66. minuty po Kovářově centru. Bojovnost Vaška Ondřejky zase stála na začátku šance z 76. minuty. Ondřejka od brankové čáry vyškrábl míč a naskakující Michal Šrom zakončil hlavičkou vedle.

Když už se blížil závěrečný hvizd hlavního sudího, poslal míč do pokutového území Michal Dvořáček. V pokutovém území udržel míč ve hře Vašek Ondřejka, posunul jej k nabíhajícímu Zlámalovi, kterého však v souboji zfauloval domácí Chwaszcz a sudí Silný se nebál nařídit i v poslední minutě penaltu ve prospěch hostů.

Tu bezpečně proměnil Tomáš Pospíšil a Spartak si tak odvezl ze Spytihněvi všechny tři body! 2:3

Hodnocení trenéra: Dnes jsme vybojovali všechny body jen těžce. Stálo při nás štěstí, protože i když jsme vedli 2:0, domácí v první půli měli 3 šance, při nichž je zastavilo břevno, nebo je vychytal Vogl. Domácí mladíci si za svůj výkon, snahu a to co předvedli bod určitě zasloužili. Bohužel zase máme problémy celý týden se sestavou, na některých hráčích to bylo vidět. I když jsme měli plnou lavičku, někteří byli po nemoci a po zranění a nebyli schopni odehrát celý zápas, takže doufám, že na příští zápas s Olomoucí a potom na středeční zápas s Kroměříží dáme mužstvo zdravotně do pořádku.

rozhodčí: Zdeněk Silný, AR1: Vít Zaoral, AR2: Vítězslav Buček, delegát: Karel Vidlák

Zlín „B“: Dostál – Vašulka, Bačo, Tkadlec, Michálek – Blanař, Hubáček, Mlýnek, Petřík (81. Janků) – Chwaszcz, Žůrek (87. Košák).
Spartak: Vogl (56. Chytil) – Barcuch, Číhal (68. Malenovský), Zlámal, Kovář – Šrom, Laciga, Dvořáček, Ondřejka, Oulehla (85. Minář) – Pospíšil.