Rozpis utkání Spartaku - jaro 2017

Muži >> Spartak veze 3 body z Vyškova: MFK Vyškov – SK Spartak Hulín 1:3 ročník 2016/2017

Spartak veze 3 body z Vyškova: MFK Vyškov – SK Spartak Hulín 1:3

8.4.2017 | 19:58:45 - Ani tentokrát se našemu týmu nevyhnuly komplikace se sestavou. K zápasu do Vyškova neodcestoval nemocný Václav Ondřejka a svalové zranění vyřadilo ze hry i Romana Číhala. Do sestavy se naopak vrátil Jaroslav Laciga. Poprvé od začátku zápasu nastoupil Roman Goldemund.

Spartak si v utkání počínal aktivněji a v celém zápase hrozil svými výpady do domácí obrany. Vypracoval si také více šancí.

První výraznější skrumáž před domácí brankou byla k vidění v 6. minutě. Na počátku se Michal Šrom protáhl kolem obránce, což se neobešlo bez faulu a Spartak po následující standardce a několika odražených míčích vytěžil alespoň jedovatou střelu Michala Vyskočila nad branku Ladislava Kollára.
O 4 minuty později to bylo veselejší. Právě mladíček Goldemund vysunul do otevřené obrany Michala Šroma, ten se vřítil do pokutového území a proti vybíhajícímu Kollárovi nezaváhal 0:1.

Spartak rychlé vedení povzbudilo a pěknou šanci si vypracoval v 19. minutě, kdy po Barcuchově centru hlavičkoval Tomáš Pospíšil nad branku.

Domácí přišli ke slovu v druhé půlce prvního poločasu. V 27. minutě takto Vyškov předvedl kombinační akci, kterou zakončil střelou ze šestnáctky Filip Studený. Pozorný Libor Chytil se ale zaskočit nenechal. Znovu Studený v 32. minutě vyslal ostrý centr do pokutového území, kde naskaující Kirschner ze záklonu hlavičkoval jen za sebe.

V této části hry domácí získali po sobě několik rohových kopů, ve směru k naší brance si počínali důrazně. Při jednom z průniků prosvištěl centrovaný míč přes ruku Jaroslava Zlámala a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop! Ten proměnil Filip Studený a skóre bylo srovnáno na 1:1.

Domácí srovnávací branka povzbudila a hned vzápětí měli příležitost strhnout vedení na svou stranu. Po rohovém kopu jsme odvrátili míč a nakonec nabíhající Hlavica jen těsně vypálil nad naši branku.

Na 44. minutu si však nachystali branku znovu Spartakovci. Důrazný Michal Šrom ve středu hřiště vypíchl míč domácímu hráči, při brejku do otevřené obrany dále přenesl míč na nabíhajícího Jiřího Oulehlu a ten s míčem v pokutovém území naložil náramně – střelou na zadní tyč strhl vedení znovu pro Spartak! 1:2

Počátek druhého poločasu se nesl v duchu aktivity domácích a trpělivé obrany Spartaku. Právě ta však dneska pracovala opět výtečně a velice poctivě a domácím hráčům nedávala příliš prostoru.

Domácím tak zbývalo zakončení většinou z hranice šestnáctky jako v 48. minutě. Po kombinaci takto zakončil domácí Lukáš Lahodný, zamířil jen nad branku.

V 54. minutě předvedl Spartak další ze svých výpadů. Jako lokomotiva se hrnul na domácí branku Michal Šrom, místo zakončení proti vybíhajícímu Kollárovi v pokutovém území volil přihrávku na lépe postaveného a volného Tomáše Pospíšila. Před ním však míč lehce nadskočil a všichni přítomní pak sledovali závěr této akce, při níž náš hroťák z malého vápna poslal při zakončení míč z před prázdné branky vedle ní !

Spartakovský útočník Pospíšil si to však vynahradil v 61. minutě. To znovu Michal Šrom vedl naši akci, předložil míč nabíhajícímu Pospíšilovi a jeho zakončení s pomocí teče domácího obránce našlo svůj cíl u přední tyče domácí branky - Spartak vedl 1:3!

Své vedení mohl Spartak znovu pojistit v 71. a v 73. minutě, avšak obě střely po dalších výpadech Michala Šroma domácí brankář Kollár pohotově vyrazil.

Závěrečnou čtvrthodinu hráli kluci ze Spartaku velice obětavě a poctivě. Z hřiště postupně odešli totálně vyčerpaní Roman Goldemund a Jirka Oulehla.

Ani pod vzrůstajícím tlakem domácího týmu však defenziva Spartaku nepolevila. Vyškov si přitom slibné příležitosti vytvořil. V 78. minutě hlavičkoval Žoček zády k brance, ale namířil jen nad branku. O minutu později znovu Němeček naskočil na centrovaný míč a po jeho hlavičce všichni jen sledovali, jak se míč koulí podél branky mimo hřiště. A v 84. minutě Němečkovu střelu zlikvidoval pohotový Libor Chytil.

Vyčerpanou defenzívu Spartaku podpořil nakonec i zraněný Roman Číhal, který naskočil na závěrečné minuty. V 91. minutě nakonec velice pěkně pozičně zahrál Jiří Kovář, to když za něj sice prošel centrovaný míč, ale následné zakončení Matochy okamžitě dokázal náš obránce srazit na rohový kop.

Spartak si z Vyškova odvezl všechny body. Další zápas náš tým čeká už na Velikonoční pátek 14. 4. 2017, kdy od 16:00 přivítáme v prestižním derby celek FC Viktoria Otrokovice.

Hodnocení trenéra: Za dnešní výsledek jsem pochopitelně rád. Získali jsme body, které jsme ztratili minulý týden. Měli jsme problém seskládat tým, ale kluci v této sestavě podali velice zodpovědný výkon. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, vytvořili jsme si více šancí. Je jen škoda, že se je nedaří proměňovat hráčům, kteří by se potřebovali gólově chytnout. Jinak jsem ale s výkonem mužstva hodně spokojený. Doufám, že dnešní výsledek potvrdíme doma s Otrokovicemi, v tabulce se dostaneme tam, kde si představujeme a budeme se fotbalem jen bavit.

rozhodčí: Jaroslav Jahoda, AR1: Ivo Nováček, AR2: Tomáš Nejedlý, delegát: Stanislav Kaláb

Vyškov: Kollár – Novotný, Hlavica, Krejčí, Němeček – Nehyba, Lahodný, Jeřábek, Studený (89. Hladký), Machálek (46. Machálek) – Kirschner (76. Žoček).
Spartak: Chytil – Vyskočil (83. Kovář), Malenovský, Zlámal, Barcuch – Šrom, Laciga, Dvořáček, Goldemund, Oulehla (90. Číhal) – Pospíšil.