Muži >> Bod z Petřkovic: FC Odra Petřkovice – SK Spartak Hulín 1:1 ročník 2016/2017

Bod z Petřkovic: FC Odra Petřkovice – SK Spartak Hulín 1:1

26.3.2017 | 10:11:14 - Spartak k druhému jarnímu utkání přijel do Ostravské části Petřkovice ležící hned za řekou Odrou. Domácí nováček si v 3.lize počíná velmi dobře, drží se v horní polovině tabulky a na podzim u nás vyhrál 1:0. Na pohled očividně menší a užší hřiště dávalo tušit, že zápas bude plný osobních soubojů, a tak se také stalo.

Utkání se odehrávalo víceméně mezi šestnáctkami, bylo právě plné osobních soubojů, hráči museli dávat míč rychle od nohy, k vidění bylo velké množství náběhů k pokutovému území, zásahů obrany, hra se přelévala ze strany na stranu. Šancí však k vidění nebylo příliš mnoho, o krapet více jich měli ale domácí.

První zahrozil ale Spartak. Už ve 3. minutě Laciga posunul míč na Dvořáčka, ten pěkným centrem v pokutovém území našel Ondřejku, jehož zakončení směřovalo jen asi půl metru vedle tyče ostravského brankáře Bučka.

Domácí odpověděli vzápětí. V 6. minutě potáhl akci Halaška do pokutového území, centrem napříč pokutového území našel nabíhajícího Václavíka a jeho zakončení na brankové čáře zastavil Kovář.

Poté se na dlouhé minuty šance odmlčely a odehrával se zápas mezi šestnáctkami, kde kralovaly obě defenzivy.

To trvalo do 34. minuty, kdy při jednom z průtahů do pokutového území vybojoval roh Oulehla. K zahranému míči se dostal Roman Číhal, napálil míč do branky, tam došlo ke skrumáži, v níž si nejvíce důrazně počínal Tomáš Pospíšil a protlačil míč za brankovou čáru. Opticky míč byl uvnitř branky. Domácí sice míč pohotově vyškrábli zpoza brankové čáry, nicméně nepřehlednou situaci dobře přečetlo duo sudích hlavní Richtár a pomezní Duda a Spartak se ujal cenného vedení 0:1!!!

S tím také později skončila první půle, v níž se jinak odehrával víceméně vyrovnaný souboj.

Po rozehrání druhého poločasu však netrvalo dlouho a domácí se radovali z vyrovnání. Ve 47. minutě totiž Petřkovice zahrály rohový kop, míč proletěl až k naskakujícímu kapitánovi domácích Staňkovi a ten hlavou srovnal na 1:1.

Domácí vstřelená branka zcela povzbudila a v následujících minutách se drali aktivně k našemu pokutovému území. Naše obrana však pracovala spolehlivě. Jistý Jirka Kovář, důrazný David Kostka, pozičně výborný Roman Číhal, či aktivní štírek Michal Vykočil dokázali čelit domácím výpadům. Bohužel v 51. minutě při jednom ze soubojů se zranil David Kostka a ze zápasu musel odstoupit.

Spartak měl poté pěknou příležitost v 54.minutě. Nákop sklepl před pokutovým územím Pospíšil a nabíhající Ondřejka poslal míč jen málo nad branku.

Naopak v 57. minutě bylo horko v našem pokutovém území. Po rohovém kopu jsme nedokázali zavčasu zahrát míč do bezpečí, domácí tak znovu a znovu poslali míč před branku, odkud nakonec zakončil Špavelko a na brankové čáře míč zlikvidoval Marek Vogl.

V 63. minutě přišla šance Spartaku, to se důrazný Michal Šrom vřítil do otevřené obrany domácích a centrem hledal lépe postaveného spoluhráče v pokutovém území k zakončení do branky. Domácí však dokázali míč odvrátit.

Poslední větší šancí zápasu pak byla v 80. minutě hlavička domácího Ptáčka, který nicméně zakončil jen nad Voglovu branku.

Po závěrečném hvizdu si tak soupeři rozdělili po bodu spravedlivém pro obě strany.

Hodnocení trenéra: Dnes nešlo o nějaký kombinační fotbal, na menším hřišti se hrálo spíš bojovně. Obě družstva si moc šancí nevytvořila, to co zde za šance byly, buď oba týmy špatně vyřešily, anebo na obou stranách dobře zachytali brankáři. Mne mrzí, že jsme vedli, o poločase jsme si říkali, že nesmíme dostat brzo branku a budeme čekat na příležitost k brejku, abychom potvrdili naše vedení, bohužel hned v první minutě druhé půlky jsme inkasovali. Určitě jsme za bod rádi, protože ve vyrovnané tabulce se každý bod počítá. Myslím si, že je to zasloužený bod.

rozhodčí: Jaromír Richtár, AR1: Jakub Bureš, AR2: Radim Duda, delegát: Rudolf Lenfeld

Petřkovice: Buček – Sporysz, Drozd, Staněk, Hrdlička (86. Polášek) – Ptáček, Špavelko (73. Neumann), Levčík, Václavík (65. Švancer) – Halaška, Baranek.
Spartak: Vogl – Kovář (78. Minář), Číhal, Kostka (52. Šrom), Vyskočil – Oulehla (65. Barcuch), Zlámal, Laciga, Dvořáček, Pospíšil – Ondřejka.