Muži >> Úvodní jarní vítězství: SK Spartak Hulín – 1. HFK Olomouc 1:0 ročník 2016/2017

Úvodní jarní vítězství: SK Spartak Hulín – 1. HFK Olomouc 1:0

19.3.2017 | 08:33:44 - Po zimní přestávce se muži Spartaku představili na domácím hřišti, kde přivítali posílený celek 1. HFK Olomouc. Ten je po podzimní části namočený v pásmu sestupu a tomu také odpovídaly změny v týmu i na lavičce. Z ní hlasitě dirigoval své svěřence zkušený Vlastimil Palička,který svého času v Hulíně také něco odkopal. Ostatně před 7 lety právě Vlastimil Palička přivítal Spartak v MSFL, když v prvním zápase ve vyšší soutěži přicestoval do Hulína tehdy se svým Zábřehem (zápas vyhrál Zábřeh 1:0 brankou Petra Koubka).

Deštivé počasí a obecně nástup jarního období hřiště změkčil, ale nakonec se ukázalo, že hřiště je hratelné. Obě jedenáctky tedy na hrací plochu přivedl hlavní rozhodčí Josef Černý a šlo se na věc.

Holice se od počátku tlačila důrazně do naší šestnáctky. V 6. minutě hosté zachytili naši rozehrávku za půlkou, obloučkem do pokutového území našli nabíhajícího Pyclíka, jehož střelu vyrazil Marek Vogl na roh.

I další zajímavé akce byly v režii hostů. Ti ve 14. minutě 2x po sobě zahrávali rohový kop a vždy to znamenalo ohrožení naší branky. První centr do pokutového území totiž naše defenziva odvracela jen na hranici šestnáctky, odkud Rýdel jednou napálil míč do tyče a podruhé do břevna!

Spartak se k Muchově brance dostal na dostřel v 17. minutě. Novic v domácím dresu Jiří Oulehla pěknou střelou doprostřed brány vyzkoušel pozornost olomouckého brankáře, ten se však zaskočit nenechal a na skóre pořád svítil stav 0:0.

HFK zahrozila znovu v 22. minutě, kdy centr ze standardky poslal hlavou nad branku Filip Žák. Stejnou mincí oplatil Spartak o minutu později, to si na rohový kop Michala Dvořáčka naskočil David Kostka, ale míč nasměroval vedle branky. Pěknou střelu k brance Holice v 25. minutě poté vyslal Oulehla, ovšem táhlá přízemní střela zapadla jen za zadní tyč hostující branky.

Skóre se však změnilo v 43. minutě. Hosté nejprve u postranní čáry poslali k zemi Michala Šroma. Míč se ze standardky dostal do pokutového území až k Jiřímu Oulehlovi a ten střelou k tyči poslal domácí tým do vedení 1:0.

Branka do šatny domácí uklidnila a povzbudila do úvodu druhé půle. Ti své vedení mohli pojistit v 56. minutě. Michal Dvořáček vyslal šikovný centr do pokutového území, kam si naběhl Jaroslav Zlámal a před brankářem Muchou jen těsně neusměrnil míč mimo jeho dosah.

Zápas se poté odehrával víceméně mezi šestnáctkami. Nebezpečnější přitom byli hosté, kteří dokonce ohrozili i naši branku. V 71. minutě pohotově vytahoval Vedralovu hlavičku Marek Vogl a v 76. minutě poté náš brankář podržel tým po tvrdé střele Bučka, avšak ani tou se nenechal zaskočit.

To však bylo pro tento zápas vše podstatné. Spartak uhájil čisté konto a připsal si vítězství na svou stranu. Dobrý vstup do jara bude chtít znásobit v těžkém utkání v Petřkovicích za týden.

Hodnocení trenéra: Za dnešní vítězství jsem rád, protože v tabulce jsme se dostali do klidnějších vod a trochu jsme odskočili týmům za námi. Na to, že to pro nás byl první zápas po 14 dnech, neměli jsme minulý týden ani generálku, tak to kluci odedřeli a měli jsme tam dobré věci. Na druhou stranu od začátku zápasu jsme měli i štěstí, kdy nás Holice ohrozila dvakrát tyčkou a břevnem. Jinak si myslím, že hra byla vyrovnaná. Díky za to, že jsme proměnili jednu z těch mála šancí, které jsme měli. Za to jsme brali tři body a vyšel nám vstup do jara.

rozhodčí: Josef Černý, AR1: Petr Hanák, AR2: Jan Mayer, delegát: Zdeněk Hulcký

Spartak: Vogl – Vyskočil, Zlámal, Kostka, Barcuch – Šrom (81. Minář), Dvořáček, Ondřejka (92. Goldemund), Laciga, Oulehla (73. Kovář) – Pospíšil.
HFK: Mucha – Wolf, Řehák, Horka, Vedral – Weinlich, Buček, Rýdel (56. Langer), Kováč (87. Krejčí) – Žák, Pyclík (46. Nekuda).