Muži >> SK Spartak Hulín - HFK Třebíč 3:1 (1:0) ročník 2016/2017

SK Spartak Hulín - HFK Třebíč 3:1 (1:0)

5.8.2016 | 22:10:06 - První utkání nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy se hrálo v netradičním termínu v pátek v 18.00 hod.Hostem hulínských borců byli fotbalisté z Třebíče,kteří se v uplynulé sezoně zachránili s vypětím všech sil a proto v Hulíně představili téměř celý nový celek.

Diváci viděli trochu divoký začátek,ke kterému trochu přispěla nekoncentrovaná hra domácích a byli to hosté,kteří měli po Zlámalově zaváhání při rozehrávce první příležitost. Po Zlámalově ztrátě míče totiž šli dva hostující hráči na jediného obránce,vracející se Zlámal však svou hrubku v poslední chvíli napravil.

A po Ondřejkově úniku po levém křídle následovala šance domácích, přihrávku jmenovaného Pospíšil ve vyložené šanci neproměnil. Obrana Třebíče odvrátila na roh a po centru kapitána Lacigy vyskočil na míč krásně Matoušek a hlavou otevřel skóre zápasu. 1:0 Od toho okamžiku už přešla iniciativa zcela na kopačky domácích, ale v prvním poločase se i přes několik slibných šancí stav nezměnil.

Po přestávce hosté přidali na obrátkách a ve snaze o vyrovnání několikrát pozlobili domácí defenzívu. Po jednom jejich dlouhém nákopu za obranu si neporozuměli Zlámal s brankařem Voglem v v 57.minutě třebíčský Bogner pohodlně do prázdné branky srovnal na 1:1.

Až po tomto momentu začali zase hrát domácí a výsledkem byla druhá branka v síti Třebíče. V 61.minutě odcentroval znovu přesně Laciga,do vzduchu se pověsil Pospíšil a také hlavou nedal brankaři šanci. 2:1

Hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli trochu obranu a domácí se snadněji dostávali do šancí.V 72.minutě to byl znovu Jarda Laciga,který centrem z levé strany našel ve vápně Postavu a ten nádhernou bombou z voleje vsítil třetí branku.3:1

Domácí po chvíli dali i čtvrtý gól,ten však pro těsné postavení mimo hru nebyl uznán. Hráčům Spartaku se tak povedl vstup no nového ročníku soutěže a i když ve hře byly ještě nějaké drobné nedostatky, diváci nakonec byli s hrou i výhrou spokojeni.

Ve středu 10.8. přivítáme na domácím hřišti v rámci 2. kola poháru MOL Cup druholigové Znojmo. Příští sobotu poté zajíždí Spartak k dalšímu mistrovskému utkání do nedaleké Olomouce,kde se v 17.00 hod.utká s místní HFK.

Lubomír Lanča

Spartak: Vogl - Matoušek, Kostka, Zlámal, Barcuch -Krhut, Laciga, Dvořáček, Šrom(65.Postava)- Ondřejka, Pospíšil(79.Minář)
Třebíč:Konvalina -Bagnon, Vavřík, Rychetník, Chalupa, Benda(75.Karásek),Dočekal, Bogner, Ošmera(15.Peručica), Komínek, Duba.