16 FK Blansko 24

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> Pohár >> MOL Cup: V Hodoníně postup na penalty ročník 2016/2017

MOL Cup: V Hodoníně postup na penalty

31.7.2016 | 08:43:31 - 1.kolo poháru vyslalo Spartak na hřiště ambiciózního Hodonína. Tomu v uplynulé sezóně postup do MSFL utekl v závěrečných kolech mezi prsty a nakonec se z 1. místa radovalo Blansko. Domácí na lavičce s Františkem Komňackým a pod kapitánskou páskou matadora Tomáše Polácha přivítali náš tým v sobotním horkém odpoledni a jak se ukázalo, byl z toho dlouhý večer plný zvratů, šancí a zajímavé podívané.

Spartak do zápasu nastoupil v plné síle, absentoval pouze lehce indisponovaný Pavel Postava, který dostal pro zápas volno.

Opatrný úvod zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu. Z něj se vymykaly akce z 8. a 10. minuty, kdy nejprve Michal Dvořáček z přímého kopu z 17 metrů namířil jen nad branku a poté si Michal Šrom v rozhodující chvíli před vybíhajícím brankářem Petrášem ukopl míč.

Opravdu první vážnou šanci si tak vypracovali domácí v 24. minutě. To z dobrých 20 metrů napřáhl Paděra a Marek Vogl v naší brance vyškrábl míč od tyče. Spartak se nenechal zahanbit. V 28. minutě pěkným centrem našel Krhut Šroma a ten ve skluzu trefil zadní tyč domácí branky!

Odplata na sebe nenechala dlouho čekat. V 29. minutě odcentroval Fojtík do pokutového území a Voříšek poslal míč do naší branky 1:0.

Spartak kontroval jen přímým kopem v 30. minutě, ten však Michal Dvořáček znovu poslal jen nad branku Hodonína. Na to domácí vystřihli bleskový výpad v 37. minutě, který vedl Šturma. Jeho ostrý centr v pokutovém území jen těsně minul znovu Voříšek.

Blízko srovnání byl Spartak v 41. minutě. Ondřejka prostrčil míč na Šroma, který zakončil z těžkého úhlu. Přehodil přitom vybíhajícího brankáře Petráše, bohužel míč však jen těsně minul zadní tyč.

Zatímco první půle přinesla víceméně vyrovnanou podívanou, ve druhé polovině měli jednoznačně navrch hráči Spartaku a domácí se z vlastní poloviny dostávali méně často.

A hned v 46. minutě to před domácí brankou hořelo. Michal Šrom potáhl akci, centrem našel Vlastu Barcucha, ten však zakončil nad. V 56. minutě si vybral slabší chvilku brankář Petráš, který nedosáhl na přetažený centr. K míči se dostal Dominik Krhut, do zívající branky se mu ale míč přes hradbu těl nepodařilo propasírovat.

V 71. minutě se po předchozí kolmici řítil na branku znovu Dominik Krhut. Jeho zakončení nicméně Petráš vystihl a finální střelu vyrazil.

Domácí odpověděli v 71. minutě slabou střelou Tomáše Polácha a v 79. minutě průnikem Bartoše středem pole a konečnou střelou za zadní tyč.

Závěrečná desetiminutovka poté přinesla konečně srovnání skóre. V 83. minutě Michal Minář vybojoval míč, následoval dlouhý centr na vybíhajícího Ondřejku na hrotu, který, byť ještě tísněný obráncem, udělal v pokutovém území kličku i brankáři Petrášovi a uklidil míč do sítě 1:1.

Na to mohl přijít definitivní zásah v 86. minutě, kdy Barcuchův centr zakončoval v pokutovém území Krhut, ovšem Petráš míč znovu vyrazil.

Následovalo tak třicetiminutové prodloužení, v němž bylo patrné, že hráči toho na hřišti a v dusném počasí skutečně mají dost.

Uběhlo pět minut a Jaroslav Laciga pěkným centrem vysunul Tomáše Pospíšila. Ten si navedl míč do pokutového území, kličkou do středu hřiště se zbavil protihráčů a ránou pod břevno otočil skóre pro Spartak ! 1:2

I další šance si připsal na vrub Spartak, ve 103. minutě vyrazil Petráš střelu Matouška a v 108. minutě domácí brankář po dalším úniku vyrazil Krhutovu střelu.

V 115. minutě poté domácí zahráli Poláchem rohový kop, v pokutovém území nejvýše hlavičkoval Dovhanyuk a srovnal skóre na 2:2.

Ani to nemuselo být vše. V poslední minutě prodloužení napřáhl z 20 metrů Jaroslav Laciga, na jeho střelu byl Petráš krátky, ovšem míč skončil jen na tyči a odrazem putoval podél brankové čáry, na dorážku se již nenašel nikdo.

Na řadu tak přišel penaltový rozstřel. Spartak zahajoval. V jeho dresu postupně proměnili kopy Pospíšil, Matoušek, Zlámal, Ondřejka, Dvořáček, Krhut, Barcuch, Kostka a Minář. Za domácí srovnávali skóre Paděra, Polách, Hesek, Šturma, Bartoš, Fojtík, Červinek a Dovhanyuk. Chaloupkovu střelu poté brankář Marek Vogl vyrazil a tím zajistil Spartaku postup do 2. kola poháru.

Soupeř pro 2. kolo poháru není ještě známý. Los má proběhnout teprve v úterý 2. srpna v poledne. Podle pravidel, které zveřejnila FAČR, platí, že soupeřem v tomto kole by měl být primárně některý z licenčních klubů (I. a II. liga) z oblasti Moravy. Nevyjde – li na nás některý z licenčních klubů, vzhledem k tomu, že do druhého kola postoupily i nelicenční kluby (MSFL a divize), může být soupeřem i některý z těchto soupeřů.

POZOR: 2. kolo je na plánu již 10. 8. 2016. V případě, že Spartak bude pořadatelem zápasu, je předběžně uvažovaným termínem 9. 8. 2016.

Hodnocení trenéra: Dnes to bylo těžké utkání v těžkém počasí a s kvalitním soupeřem. Šlo o výbornou generálku, která nás prověřila na mistrovské utkání. Z tohoto pohledu jsme také utkání brali a plusem je, že jsme postoupili dál a teď budeme čekat, koho nám los přiřadí. Za tento zápas jsem rád, ukázal nám chyby, které do mistrovského zápasu musíme odstranit.

FK Hodonín – SK Spartak Hulín 2:2, np. 8:9
rozhodčí: Robert Hájek, AR1: Petr Líkař, AR2: Jana Zaplatilová

Hodonín: Petráš – Bartoš, Kyselka, Červinek, Spazier (77. Hesek) – Varmuža (90. Chaloupka), Fojtík, Polách, Paděra, Šturma – Voříšek (50. Dovhanyuk).
Spartak: Vogl – Barcuch, Kostka, Zlámal, Vyskočil (83. Minář) – Šrom (57. Pospíšil), Matoušek, Laciga, Dvořáček, Krhut – Ondřejka.