MSFL 2016/17

1 SK Uničov 63

2

SIgma Olomouc "B" 55
3 FC Hlučín 51
4 SK HS Kroměříž 47
5 SK Spartak Hulín  47
6 Odra Petřkovice 45
7 FC Velké Meziříčí 43
8 Slovácko "B" 40
9 MFK Vyškov 39
10 Viktoria Otrokovice 37
11 FK Mohelnice 36
12 SK Líšeň 35
13 HFK Olomouc 35
14 Zlín "B" 35
15 HFK Třebíč 35
16 FK Blansko 24

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2022

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Pohár >> MOL Cup: V Hodoníně postup na penalty ročník 2016/2017

MOL Cup: V Hodoníně postup na penalty

31.7.2016 | 08:43:31 - 1.kolo poháru vyslalo Spartak na hřiště ambiciózního Hodonína. Tomu v uplynulé sezóně postup do MSFL utekl v závěrečných kolech mezi prsty a nakonec se z 1. místa radovalo Blansko. Domácí na lavičce s Františkem Komňackým a pod kapitánskou páskou matadora Tomáše Polácha přivítali náš tým v sobotním horkém odpoledni a jak se ukázalo, byl z toho dlouhý večer plný zvratů, šancí a zajímavé podívané.

Spartak do zápasu nastoupil v plné síle, absentoval pouze lehce indisponovaný Pavel Postava, který dostal pro zápas volno.

Opatrný úvod zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu. Z něj se vymykaly akce z 8. a 10. minuty, kdy nejprve Michal Dvořáček z přímého kopu z 17 metrů namířil jen nad branku a poté si Michal Šrom v rozhodující chvíli před vybíhajícím brankářem Petrášem ukopl míč.

Opravdu první vážnou šanci si tak vypracovali domácí v 24. minutě. To z dobrých 20 metrů napřáhl Paděra a Marek Vogl v naší brance vyškrábl míč od tyče. Spartak se nenechal zahanbit. V 28. minutě pěkným centrem našel Krhut Šroma a ten ve skluzu trefil zadní tyč domácí branky!

Odplata na sebe nenechala dlouho čekat. V 29. minutě odcentroval Fojtík do pokutového území a Voříšek poslal míč do naší branky 1:0.

Spartak kontroval jen přímým kopem v 30. minutě, ten však Michal Dvořáček znovu poslal jen nad branku Hodonína. Na to domácí vystřihli bleskový výpad v 37. minutě, který vedl Šturma. Jeho ostrý centr v pokutovém území jen těsně minul znovu Voříšek.

Blízko srovnání byl Spartak v 41. minutě. Ondřejka prostrčil míč na Šroma, který zakončil z těžkého úhlu. Přehodil přitom vybíhajícího brankáře Petráše, bohužel míč však jen těsně minul zadní tyč.

Zatímco první půle přinesla víceméně vyrovnanou podívanou, ve druhé polovině měli jednoznačně navrch hráči Spartaku a domácí se z vlastní poloviny dostávali méně často.

A hned v 46. minutě to před domácí brankou hořelo. Michal Šrom potáhl akci, centrem našel Vlastu Barcucha, ten však zakončil nad. V 56. minutě si vybral slabší chvilku brankář Petráš, který nedosáhl na přetažený centr. K míči se dostal Dominik Krhut, do zívající branky se mu ale míč přes hradbu těl nepodařilo propasírovat.

V 71. minutě se po předchozí kolmici řítil na branku znovu Dominik Krhut. Jeho zakončení nicméně Petráš vystihl a finální střelu vyrazil.

Domácí odpověděli v 71. minutě slabou střelou Tomáše Polácha a v 79. minutě průnikem Bartoše středem pole a konečnou střelou za zadní tyč.

Závěrečná desetiminutovka poté přinesla konečně srovnání skóre. V 83. minutě Michal Minář vybojoval míč, následoval dlouhý centr na vybíhajícího Ondřejku na hrotu, který, byť ještě tísněný obráncem, udělal v pokutovém území kličku i brankáři Petrášovi a uklidil míč do sítě 1:1.

Na to mohl přijít definitivní zásah v 86. minutě, kdy Barcuchův centr zakončoval v pokutovém území Krhut, ovšem Petráš míč znovu vyrazil.

Následovalo tak třicetiminutové prodloužení, v němž bylo patrné, že hráči toho na hřišti a v dusném počasí skutečně mají dost.

Uběhlo pět minut a Jaroslav Laciga pěkným centrem vysunul Tomáše Pospíšila. Ten si navedl míč do pokutového území, kličkou do středu hřiště se zbavil protihráčů a ránou pod břevno otočil skóre pro Spartak ! 1:2

I další šance si připsal na vrub Spartak, ve 103. minutě vyrazil Petráš střelu Matouška a v 108. minutě domácí brankář po dalším úniku vyrazil Krhutovu střelu.

V 115. minutě poté domácí zahráli Poláchem rohový kop, v pokutovém území nejvýše hlavičkoval Dovhanyuk a srovnal skóre na 2:2.

Ani to nemuselo být vše. V poslední minutě prodloužení napřáhl z 20 metrů Jaroslav Laciga, na jeho střelu byl Petráš krátky, ovšem míč skončil jen na tyči a odrazem putoval podél brankové čáry, na dorážku se již nenašel nikdo.

Na řadu tak přišel penaltový rozstřel. Spartak zahajoval. V jeho dresu postupně proměnili kopy Pospíšil, Matoušek, Zlámal, Ondřejka, Dvořáček, Krhut, Barcuch, Kostka a Minář. Za domácí srovnávali skóre Paděra, Polách, Hesek, Šturma, Bartoš, Fojtík, Červinek a Dovhanyuk. Chaloupkovu střelu poté brankář Marek Vogl vyrazil a tím zajistil Spartaku postup do 2. kola poháru.

Soupeř pro 2. kolo poháru není ještě známý. Los má proběhnout teprve v úterý 2. srpna v poledne. Podle pravidel, které zveřejnila FAČR, platí, že soupeřem v tomto kole by měl být primárně některý z licenčních klubů (I. a II. liga) z oblasti Moravy. Nevyjde – li na nás některý z licenčních klubů, vzhledem k tomu, že do druhého kola postoupily i nelicenční kluby (MSFL a divize), může být soupeřem i některý z těchto soupeřů.

POZOR: 2. kolo je na plánu již 10. 8. 2016. V případě, že Spartak bude pořadatelem zápasu, je předběžně uvažovaným termínem 9. 8. 2016.

Hodnocení trenéra: Dnes to bylo těžké utkání v těžkém počasí a s kvalitním soupeřem. Šlo o výbornou generálku, která nás prověřila na mistrovské utkání. Z tohoto pohledu jsme také utkání brali a plusem je, že jsme postoupili dál a teď budeme čekat, koho nám los přiřadí. Za tento zápas jsem rád, ukázal nám chyby, které do mistrovského zápasu musíme odstranit.

FK Hodonín – SK Spartak Hulín 2:2, np. 8:9
rozhodčí: Robert Hájek, AR1: Petr Líkař, AR2: Jana Zaplatilová

Hodonín: Petráš – Bartoš, Kyselka, Červinek, Spazier (77. Hesek) – Varmuža (90. Chaloupka), Fojtík, Polách, Paděra, Šturma – Voříšek (50. Dovhanyuk).
Spartak: Vogl – Barcuch, Kostka, Zlámal, Vyskočil (83. Minář) – Šrom (57. Pospíšil), Matoušek, Laciga, Dvořáček, Krhut – Ondřejka.

 29. Voříšek, 115. Dovhanyuk – 83. Ondřejka, 95. Pospíšil

 Fojtík, Šturma, Polách, Dovhanyuk – Kostka, Ondřejka, Matoušek, Pospíšil

 120Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 2923x, hodnocen 5x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016