Muži >> Svižný zápas přinesl bezgólovou remízu: SK Spartak Hulín – FC Hlučín 0:0 ročník 2015/2016

Svižný zápas přinesl bezgólovou remízu: SK Spartak Hulín – FC Hlučín 0:0

1.11.2015 | 08:36:56 - Sobotní dušičkové a mlhavé počasí si na chvilku po poledni dalo pauzu a na zápas mezi 9. a 4. celkem tabulky tak sympaticky svítilo Slunce. Soupeř ze Slezska velmi výrazně promlouvá do špičky tabulky MSFL, v repertoáru má vynikající výsledky – vítězství v Kroměříži či domácí vítězství nad Vítkovicemi a v kádru také disponuje zajímavými jmény. Zejména útočné duo Milan Halaška, Dominik Kraut by mezi fotbalovými příznivci nemělo být pro jejich ligovou příslušnost neznámé.

Spartak začal aktivně a už v 1. minutě potáhl míč po straně Ondřejka, přihrávkou našel Šroma, jenž střelu z hranice šestnáctky namířil jenom do míst, kde stál připravený brankář Hampel. Obdobně zkrotil hlučínský brankář i střelu Lacigy ze 3. minuty a v 7. minutě znovu vyzrál na střelu Šroma po zemi.

Další fotbalové dění se poté začalo odehrávat pod taktovkou Hlučína. V 10. minutě se Hudeczek na hranici šestnáctky zády k brance pokoušel překvapit nůžkami. V 13. minutě však už volný Kraut natáhl ke střele, která se zastavila až na zadní tyči Voglovy branky, dorážka Hlučína směřovala nad branku. Ve 22. minutě byl ústřední postavou znovu Hlučínský Kraut, který si v klidu nachystal míč ke střele, tu Vogl vyrazil a dorážející Dostál poslal míč opět nad branku. Nebezpečně se pro Spartak vyvíjela další situace v 28. minutě poté, co jsme ve středu hřiště přišli o míč a Kraut se hrnul k naší brance, jeho střela naštěstí skončila zblokovaná na rohu.

Hlučín si v této fázi zápasu počínal sebevědomě, aktivně a byl nebezpečný, nicméně defenziva Spartaku, v níž už od 13. minuty musel trenér Lehkoživ pro zranění Michala Vyskočila udělat změnu, pracovala stoprocentně.

Spartak přišel ke slovu v 38. minutě, když po Dvořáčkově rohu ze záklonu hlavičkoval Jaroslav Zlámal, míč od břevna vyškrábl brankář Hampel na další rohový kop.

Poslední důrazné slovo v první půli měli nicméně hosté. V 41. minutě vyslal Sporysz centr do pokutového území, Kraut míč usměrnil a zastavila jej znovu až tyč naší branky!

Druhý poločas Hlučín začal znovu aktivně. V 50. minutě vyslali hosté kolmicí Halašku do sólového úniku, ten však tváří v tvář Voglovi trefil pouze boční síť domácí branky. O minutu později potáhl akci Kraut, jeho střelu Vogl vyrazil a dorážející Dostál poslal míč vedle branky! Obdobně v 52. minutě hledal Ondrušík před brankou spoluhráče a nabíhající Halaška poslal míč vedle branky.

Spartak na toto odpověděl v 57. minutě. Šrom vyslal po křídle Ondřejku, který si několika kličkami hledal nejlepší pozici na zakončení, až jeho střelu hosté zblokovali. Odražený míč jsme ale znovu získali, Dominik Krhut vběhl do pokutového území a brankář Hampel vyrážel následnou střelu. Hostující brankář si na míč sáhl i v 67. minutě po Lacigově standardní situaci, když zneškodnil přímou střelu na branku.

Poté znovu zahrozil Hlučín. Ondrušík v 69. minutě střelou opět vyzkoušel pozornost domácího brankáře Vogla, který nekapituloval, a to ani po rohu Dostála v 75. minutě, kdy hlavičkoval Heiník.

Byl to nakonec Spartak, kdo s blížícím na závěr předvedl dvě pěkné akce. V 75. minutě Krhut přenesl hru na Ondřejku, ten přihrávkou pod sebe hledal v pokutovém území spoluhráče. Nabíhající Jaroslav Zlámal však i s drobným postrčením od protihráče namířil mimo branku.

Obdobně se hostující obrana vyznamenala i v 81. minutě. Zavadil přihrávkou našel Pavla Postavu, toho však těsná defenziva dokázala na hranici malého vápna ubránit.

Závěrečný hvizd rozhodčího Cieslara tak rozdělil po bodu pro obě strany.

Hodnocení trenérů:

Milan Valachovič (FC Hlučín): Myslím si, že utkání rozhodl nástup do druhého poločasu, kdy jsme neproměnili několik šancí, které jsme měli. Šance to byly obrovské, Halaška běžel sám na branku, Dostál netrefil prázdnou branku, v prvním poločase jsme trefili dvakrát tyč. To se tak někdy ve fotbale stává. Dostál např. minulý týden naopak rozhodl zápas proti Vítkovicím. Chtěli jsme vstřelit branku, abychom Hulín dostali z defenzivního bloku. To se nám nepodařilo a nás to tedy dnes stálo vítězství. Myslím si, že jsme zde odehráli dobrý zápas, škoda neproměněných šancí. Vezeme nicméně odsud bod a po soutěži uvidíme, jak je cenný. Přidám jednu osobní poznámku: Jindra má výbornou meruňkovici a je mi vždy ctí přijet do Hulína.

Jindřich Lehkoživ (SK Spartak Hulín): Myslím si, že jsme nastoupili proti nejlepšímu mužstvu, se kterým jsme na podzim hráli. Hráči jsou silní na balóně, to jsme věděli, a proto jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany a spoléhat se na protiútoky. Bohužel individuální chyby některých hráčů připustily opak toho, co jsme chtěli hrát my a pustili jsme do brejkových situací Hlučín. Díky tomu, že jeho hráči dnes neměli střelecké kopačky, zůstali jsme v zápasu. Náznaky brejků jsme měli, vytvořili jsme si i šance, které, kdyby se štěstí přiklonilo k nám, mohly rozhodnout o našem vítězství. To by však pro Hlučín bylo kruté. My bod z utkání s tak silným soupeřem určitě bereme.

rozhodčí: Ondřej Cieslar, AR1: Radim Duda, AR2: Karel Mikeska, delegát: Ivan Slabý

Spartak: Vogl – Labuda, Číhal, Zavadil, Vyskočil (13. Vojtěšek) – Krhut (84. Hrdlička), Laciga, Zlámal, Dvořáček, Šrom (72. Postava) – Ondřejka.
Hlučín: Hampel – Sporysz, Mac, Žižka, Heiník – Dostál, Hudeczek, Foltyn (82. Hanus), Ondrušík (88. Galvas) – Halaška (71. Sasín), Kraut.