Muži >> SK Spartak Hulín – SFC Opava „B“ 4:0 ročník 2014/2015

SK Spartak Hulín – SFC Opava „B“ 4:0

24.5.2015 | 08:20:41 - Utkání proti poslednímu celku tabulky se odehrálo podle víceméně očekávaných předpokladů. Hosté nepřivezli žádného z hráče prvního celku, tým s velice nízkým věkovým průměrem našemu zkušenému celku dokázal konkurovat pouze v některých fázích zápasu.

Opatrný začátek ukončila 9. minuta a šikovný průnik Dvořáčka po straně, jehož pěkný ostrý centr se stočil a zapadl až za branku.

Na to navázala 11. minuta, Michal Dvořáček znovu pěkně nacentroval a Robin Elšík z voleje zakončil. Hostující brankář Godula byl ale proti a střelu vyrazil.

V 16. minutě prošel obranou hostů důrazný Dominik Krhut, proti němu ale stihl vyběhnout brankář Godula a v rozhodující moment dokázal zblokovat Krhutovo zakončení.

Vrcholem snah Spartaku však byla 19. minuta. Standardní situaci za faul na Dvořáčka následoval centr do pokutového území, kde hlavičkoval Zdeněk Kroča, brankář ještě dokázal míč vyrazit a sérii několika dorážek ukončil rázně Robin Elšík 1:0.

V 21. minutě se na branku Opavy hrnul znovu Dominik Krhut a hostující brankář Godula opět dokázal velmi dobře vyrazit střelu našeho hráče.

Hosté byli krátcí na další akci Spartaku ve 24. minutě. Kličkující Dominik Krhut se v pokutovém území uvolnil, připravil pěkný centr na zadní tyč pro Michala Dvořáčka a ten skluzem zvýšil na 2:0 pro Spartak.

Dvoubrankové vedení Spartak trochu ukolébalo a domácí polevili. Hosté tak na chvíli přišli ke slovu a Gebauer v 36. minutě šikovně vystřelil nad branku Spartaku.

Ve 40. minutě ale mohl udeřit znovu domácí tým. Andrej Labuda vyslal centr na Michala Šroma a po jeho hlavičce zazvonila tyč branky Opavy!

To však z první půle nebylo ještě všechno. Ve 43. minutě prošel středem obrany do pokutového území Michal Dvořáček a přízemní střelou na zadní tyč potřetí rozvlnil síť hostů 3:0.

I druhý poločas probíhal v podobném tempu. S přibývajícími kapkami deště, vlhkostí a souvisejícím prokřehnutím navíc zápas začal být otravný snad pro všechny účastníky, a tak jsme rádi vyhlíželi postupující minuty na časomíře.

V 52. minutě zahrozil znovu Spartak, po pěkném Dvořáčkově centru jen těsně minul zakončení Elšík. O minutu později zahrál Spartak rohový kop a hlavičku Zdeňka Kroči vyrazil brankář Godula.

Hosté brankovou situaci předvedli v 66. minutě. Centr ze strany usměrnil hlavičkou Kubalák, ovšem pohotová obrana Spartaku před brankou míč bez potíží odklidila do bezpečí.

V 73. minutě to zkusil individuálně Michal Šrom. Přetlačil na míči obránce a hrnul se k brance, střelu vyrazil brankář Godula.

V 74. minutě si už ale Michal Šrom třetí šanci na skórování nenechal ujít. Pěkný centr napálil z voleje na šestnáctce a od tyče se míč odrazil do branky 4:0!

V netrpělivě vyhlížené závěrečné desetiminutovce Spartak zahrozil ještě 2x. V 82. minutě Červenkův centr vysunutý Dvořáček z voleje poslal jen vedle branky.

Tečku za zápasem udělal v 86. minutě Krhut, který prošel do pokutového území a jeho střelu Godula nohou vyrazil.

Hodnocení trenéra: Z dnešního zápasu jsem rád za tři body. Utkání jsme ve svůj prospěch rozhodli brzo, třemi brankami už v prvním poločase. Hosté přivezli mladý celek, sami jsme Opavu k ničemu nepustili a zápas jsme drželi pevně v rukách po celou dobu. Jsem rád i za to, jak jsme utkání zvládli, protože na lavičce mi na vystřídání seděl pouze jeden zdravý hráč.

rozhodčí: Ivan Vostrejž, AR1: Tomáš Sedláček, AR2: Gabriela Hanáková, delegát svazu: Rudolf Lenfeld

Spartak: Chytil – Vyskočil, Kroča, Číhal, Labuda – Dvořáček, Laciga, Červenka, Šrom – Krhut, Elšík (63. Mjuller).
Opava“B“: Godula – Maléř (7. Mezera), Hoza, Macíček, Košárek – Uvíra, Gebauer, Hrabina (84. Pavlíček), Galvas - Korbel (46. Kubalák), Pezzotti.