Muži >> SK Spartak Hulín – 1. FC Slovácko „B“ 1:2 ročník 2014/2015

SK Spartak Hulín – 1. FC Slovácko „B“ 1:2

16.5.2015 | 18:51:06 - Domácí zápas proti záloze prvoligového Slovácka se v Hulíně odehrál netradičně už v sobotu dopoledne, to proto, abychom se odpoledne mohli v klidu podívat na semifinálový duel českých hokejistů proti Kanadě.

Někteří hráči Slovácka měli za sebou cestu s prvoligovým áčkem k pátečnímu duelu na Spartě. Byli to však domácí hráči, kteří v úvodních minutách vypadali ospale. Hosté ze Slovácka v této části zápasu svým aktivním pohybem notně vířili obranu Spartaku a často procházeli až k pokutovému území.

Domácí zahrozili ve 4. minutě Dvořáčkem, který napřáhl za šestnáctkou, ovšem jeho střela mířila jen vysoko nad branku Michala Daňka. Slovácko ze své úvodní aktivity vytěžilo několik nebezpečně vypadajících situací. Takto např. v 8. minutě směřoval dlouhý míč na zabíhajícího Galušku, v 11. minutě byla výsledkem série několika krátkých přihrávek střela Slovácka, kterou ještě před brankou tečoval Sadílek.

Poté, co Spartak přečkal nápor Slovácka, dostal se sám ke slovu. V 15. minutě zahrál Laciga standardní situaci, směr míče ještě před brankou změnila teč hráčů, míč si však cestu do sítě nenašel.

V 16. minutě se defenzivou Slovácka šikovně prodral Krhut, jeho střelu Daněk vyrazil na roh. Snášející se míč ze zahrané standardky brankář soupeře následně nadvakrát zpracovával, čehož se nakonec neúspěšně snažil využít nabíhající Číhal.

Šanci domácím nabídli hosté ve 21. minutě, když zahráli malou domů a zevnitř šestnáctky se kopal nepřímý kop. Tuto standardku Spartak ale nedokázal využít, výsledkem byla Dvořáčkova bomba vysoko nad branku. Tamtéž směřovala v 31. minutě Šromova střela po dalším z průniků Dominika Krhuta.

Slovácko tak přežilo několik nadějných šancí Spartaku a řádně se nadechlo k dalšímu slovu. To přišlo nejprve v 32. minutě, kdy Kalouda vyslal jedovatou střelu nad naši branku.

V 33. minutě poté Jeleček prošel po brankové čáře, aby nabídl zakončení Holkovi, jeho střelu výborně zneškodnil Libor Chytil.

Ve 37. minutě ovšem Spartak na 20 metrech od branky fauloval a hosté zahrávali přímý kop. Standardku vzal na sebe Luboš Kalouda a pěknou střelou vymetl naši branku 0:1.

I další zajímavou situaci měl na svědomí Luboš Kalouda. Jeho táhlá střela z 42. minuty ale jen protáhla plachtícího Libora Chytila a skončila nad brankou Spartaku.

Pohotovost našeho brankáře vyzkoušel v 43.minutě i hostující kapitán Mezlík, střelu znovu vyrazil Libor Chytil.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér Lehkoživ jednu změnu v sestavě, když víceméně rekonvalescentujícího Jaroslava Zlámala vystřídal Svatopluk Kadlec.

Druhý poločas divákům přinesl kvalitativně odlišnou podívanou s vyrovnaným průběhem hry víceméně mezi šestnáctkami.

Spartak se snažil především dosáhnout srovnání skóre. Blízko tomu byl v 58. minutě, když Šrom výborně potáhl po straně a nasměroval centrovaný míč na nabíhajícího Lacigu. Jeho zakončení i s pomocí hostujícího obránce skončilo nad brankou Slovácka.

Michal Šrom výborně potáhl naši akci znovu v 62. minutě, posunul míč na Krhuta, ten zakončil opět s pomocí obrany Slovácka nad branku.

Paradoxně v těchto chvílích zápasu udeřili hosté podruhé. Kombinační souhra před naší šestnáctkou nabídla zakončení Sadílkovi a ten křížnou střelou uklidil na 0:2 pro Slovácko.

To bylo pro osud zápasu zlomové. Ve zbývajících minutách se hosté víceméně nastěhovali na naši polovinu, domácí se pokoušeli vyrážet k brejkům, vše nasvědčovalo, že o osudu utkání je již rozhodnuto a zápas se jen dohrává.

V 86. minutě ovšem Mjuller na půlce kolmicí za obranu dobře vysunul vybíhajícího Dominika Krhuta. Krhut si pokopl míč, u kterého byl o krok dříve než brankář Daněk, ten zatáhl v pokutovém území za záchrannou brzdu a poslal našeho hráče k zemi.

Verdikt sudího Dreslera byl jasný – červená karta pro hostujícího brankáře a výhoda pokutového kopu pro Spartak. Tuto situaci vzal na sebe Michal Dvořáček a již po konci hrací doby v 91. minutě přesnou ránou rozvlnil síť za brankářem Kohoutkem 1:2.

Několikaminutové obstrukce hostujícího týmu při odchodu brankáře Daňka a nástupu Štepána Kohoutka vykompenzoval hlavní sudí tříminutovým nastavením a nakonec nedodržel ani to. Spartak po závěrečném hvizdu ještě před koncem avizovaného nastavení hrací doby prohrál podruhé řadě.

Za týden nás čeká další domácí zápas – proti záloze SFC Opava.

Hodnocení trenéra: Mrzí mne, že jsme dnes nezískali nějaké body. Proti nám nastoupil kvalitní soupeř posílený několika hráči prvoligového mužstva. Myslím si, že zápas měl dobrou kvalitu. Hosté byli častěji na míči, ale i my jsme měli několik šancí, které jsme bohužel neproměnili. Je škoda, že ve druhém poločasu jsme se zrovna dostávali do tlaku a inkasovali jsme podruhé, protože si myslím, že remíza by tomuto zápasu slušela. Korigovat se nám podařilo bohužel až pokutovým kopem těsně před závěrem, na víc už nezbyl čas. Přes týden nás trénovalo šest, já doufám, že to teď dáme pořádně dohromady a dokážeme získat příští týden tři body doma s Opavou.

rozhodčí: Radim Dresler, AR1: Josef Tomanec, AR2: Jakub Bureš, delegát: Miloš Holík

Spartak: Chytil – Vyskočil, Kroča, Číhal, Labuda – Šrom, Dvořáček, Laciga (78. Mjuller), Červenka, Krhut – Zlámal (46. Kadlec).
Slovácko „B“: Daněk – Jeleček, Holek, Mezlík, Prajza – Michna (84. Pilka), Kalouda, Sadílek, Fojtášek (79. Rusňák) – Zajíc (88. Kohoutek), Galuška.