Muži >> SK Spartak Hulín – MSK Břeclav 1:1 ročník 2014/2015

SK Spartak Hulín – MSK Břeclav 1:1

5.4.2015 | 08:01:30 - Sobotní zápas se odehrál v tomto týdnu za zcela výjimečně krásného jarního počasí. Snad možná toto počasí k nám přivezl soupeř z jižní Moravy – celek MSK Břeclav. Do zápasu nemohl trenér Lehkoživ počítat s vykartovaným Svatoplukem Kadlecem a také novým brankářem Spartaku Pavlem Novákem. Na lavičce tak seděl mladinký dorostenecký brankář Adam Surovec. Připraveni naopak byli už všichni slovenští hráči včetně nováčka Andreje Labudy.

V zápase samotném byl patrný rozdíl mezi oběma mužstvy. Spartak o lepší výsledek nakonec připravila vlastní nemohoucnost proměnit šance, a že si jich domácí připravili!

Spartak vyběhl na hřiště v nových pruhovaných červenobílých dresech a do žlutomodré Břeclavi se s vervou pustil.

Jako první však zahrozili hosté, kteří v 4. minutě předvedli pěknou kombinaci, kterou nakonec zakončil Smirnov střelou nad branku.

Přítomní diváci se poprvé chytali za hlavu v 7. minutě při šanci domácích, to Michal Šrom výborně potáhl akci, předložil ji na pokutové území, odkud Zlámal vypálil nad branku !

Ještě blíže byli brance domácí v 10. minutě poté, co se znovu Šrom prohnal zadními řadami Břeclavi, předložil míč Červenkovi a ten se snažil přehodit vybíhajícího brankáře Prokopa, ten však zakončení zblokoval.

Břeclav zahrozila v 21. minutě, to Pospiš se ze strany řítil do pokutového území a už se chystal na zakončení, když šanci zabránil skluzem pohotový Michal Vyskočil.

Ve 22. minutě Dvořáček mířil vedle branky. Poté ve 23. minutě prošel Elšík podél pokutového území a nebezpečně nacentroval na branku. Míč padající do branky musel Prokop vytáhnout na rohový kop. Ten zahrál Michal Dvořáček, na míč naběhl důrazný Roman Číhal a hlavou otevřel skóre 1:0.

Zasloužené vedení Spartaku uklidnilo domácí a další minuty první půle se odehrály většinou na polovině Břeclavi.

Když už se zdálo, že se oba týmy do šatny rozejdou bez nějakých dalších šancí na obou stranách, napálil od postranní čáry míč kapitán hostů Pavel Simandl. Míč zaplachtil i za Libora Chytila a odrazil se od tyče a ven z branky!

Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu první části hry.

Hned ve 48. minutě potáhl míč Michal Šrom, centrem po zemi našel Jardu Zlámala, ale jeho střelu na dvakrát hostující obrana zblokovala.

Další důvod chytnout se za hlavu poskytl domácí tým v 62. minutě. Krhut potáhl akci, centrem po zemi našel nabíhajícího Šroma a ten poslal míč vedle branky!

Obdobný výsledek měla další šance Spartaku v 63. minutě, kdy si na přenesený Elšíkův míč naběhl znovu Michal Šrom a i tentokrát to napálil po zemi jen vedle branky.

Opravdovou fotbalovou parádu předvedli domácí v 70. minutě Lacigův nákop za obranu vystihl nabíhající Dominik Krhut, zády k brance míč na jeden dotek zpracoval, otočil se a vystřelil podél vybíhajícího brankáře Prokopa na zadní tyč branky. Hostující brankář ovšem míč vytlačil mimo branku.

V 76. minutě Dvořáček přímým kopem znovu vyzkoušel pozornost brankáře Prokopa. Následně v 77. minutě výborně u postranní čáry vypíchl míč hostům Michal Šrom, prošel do pokutového území, aby nakonec střelou k tyči rozvlnil jen boční síť Břeclavské branky.

Hubený jednobrankový náskok domácích držel i v 85. minutě. To domácí útočník Mário Mjuller šel důrazně za míčem, uplatnil svou výšku a hlavou se snažil přehodit vybíhajícího Prokopa.

Stav 1:0 trval i po 86. minutě poté, co potáhl míč Šrom, prošel až do pokutového území, aby jeho zakončení či centr v pokutovém území po zemi prosvištěl napříč celou brankou Břeclavi.

Naopak to byli hosté, kteří se, tak jako v podstatě po celý zápas, vrhli v 86. minutě do brejku, ten vedl Antonín Horváth. Centr po zemi do pokutového území proměnil zakončující Tetur střelou do protipohybu brankáře Chytila a rázem bylo krátce před koncem srovnáno skóre, které vydrželo až do závěrečného hvizdu. 1:1

Hodnocení trenéra: Mrzí mne, že jsme nepotvrdili výhru z Kroměříže a dnes jsme pouze remizovali. Za druhý poločas jsme si vypracovali 3,4 tutové šance. Bohužel jsme krátce před koncem z ojedinělé akce inkasovali, nechali jsme se obejít jedním hráčem a před brankou došlo k nějaké teči jeho střely, teď nevím, jestli to byla první nebo druhá střela Břeclavi za druhý poločas. Myslím si, že je to pro nás ztráta, určitě jsem zklamaný z toho, že dneska nemáme 3 body.

rozhodčí: Marek Podaný, AR1: Luboš Drozdy, AR2: Valter Boček, delegát svazu: Radek Rabušic

Spartak:Chytil – Krhut (88. Kováč), Číhal, Kroča, Vyskočil – Dvořáček, Červenka, Laciga, Šrom – Zlámal (68. Labuda), Elšík (84. Mjuller).
Břeclav: Prokop – Košut, Klusák, Zezula, Pospiš (81. Tetur) – Hloch, Simandl, Paděra, Jurčík (56. Carvalho) – Smirnov, Fojtík (66. Horváth).