Muži >> Na úvod jara tři body: SK Spartak Hulín – HFK Třebíč 1:0 ročník 2014/2015

Na úvod jara tři body: SK Spartak Hulín – HFK Třebíč 1:0

22.3.2015 | 09:41:00 - No a tak nám začalo fotbalové jaro. Na úvod do Hulína přicestoval soused v tabulce, tým Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Spartak do utkání ještě nemohl nasadit 2 slovenské akvizice Labudu s Kováčem pro registrační formality.

V utkání byly k vidění dva rozdílné poločasy. Zatímco v tom prvním červená sestava Spartaku předváděla sympatický výkon, v tom druhém měla navrch hostující jedenáctka. V zápase jsme viděli spoustu nepřesností, což snad byla daň prvnímu zápasu na trávě.

Spartak tedy zahájil zápas aktivně, úvodní minuty se odehrály na půlce Třebíče a první ošemetné situace v pokutovém území hostí na sebe nenechaly dlouho čekat.

V 5. minutě jsme zahrávali rohový kop, který Laciga vyslal před branku, tam při nedůslednosti hostující obrany vznikl menší závar, který nakonec uklidnil zkušený brankář Doležal. Ten se do Hulína ostatně vrátil v letošní sezóně již podruhé, předtím se zde představil v dresu Líšně v posledním podzimním zápase.

V 18. minutě si Spartak vyzkoušel roh znovu, tentokrát Lacigovu standardku zakončoval slabou hlavičkou Číhal do rukou Doležala. Vzápětí jsme byli svědky pěkných fotbalových momentů v podání Spartaku, když v 21. minutě Kadlec natáhl k pěkné střele z dálky, která prosvištěla vedle zadní tyče branky Třebíče, a ve 24. minutě pěknou technickou střelu vyslal Laciga nad branku.

V 29. minutě potáhl akci Spartaku po straně Michal Šrom, vystřelil na branku, střela se odrazila od tyče zpět do pole a při nedůrazu hostující obrany zůstala na Jardovi Zlámalovi milá povinnost dorazit míč mimo dosah brankáře Doležala 1:0.

I další zajímavá akce končila na kopačce Jaroslava Zlámala. V 39. minutě potáhl akci rychlý Dominik Krhut, nacentroval před branku, odkud odvrátila míč obrana ke Zlámalovi, a ten z náběhu poslal míč vysoko nad branku.

Do třetice se Jarda Zlámal prosazoval v 41. minutě. Broňa Červenka vyslal uličkou Zlámala k brance, ten se na dlouhou nohu snažil přehodit vybíhajícího Doležala, který však byl pohotový, natáhl ruce a stoupající míč zlikvidoval.

Druhý poločas začal tak, jak skončil poločas první – herní převahou Spartaku.

Ta přinesla v 49. minutě akci Krhuta, který vyslal centr do pokutového území, tam si naběhl Michal Dvořáček a napálil míč do branky. Brankář Doležal míč chytil, podle hráčů se tak ale stalo za brankovou čárou. Hlavní či pomezní sudí ale byli neoblomní, a proto se skóre nezměnilo.

V 67. minutě z otočky střílel nad branku Zlámal. Poté ale začala ve hře převažovat do té doby nepříliš výrazná Třebíč a na kopačky domácích se přilepila nepřesnost.

Ošmera v 70. minutě potáhl akci Třebíče, přenesl míč na Boyu, který v pádu namířil nad branku Spartaku.

O 2 minuty později zahrávala Třebíč standardní situaci Chlupem, vysoký míč vypadl brankáři Voglovi z rukou, naštěstí brankář Spartaku zvládl míč zpacifikovat ještě na brankové čáře.

Herně nikterak zajímavá druhá půlka zápasu dospěla do závěrečné desetiminutovky. Nováček na hrotu Spartaku Mário Mjuller se v 83. minutě ujal míče v pokutovém území, nenapadán obranou Třebíče si nachystal ideální střeleckou pozici a nakonec i sám zakončil těsně nad břevno branky soupeře.

Skóre se tak pořád neměnilo a hosté v horečnatém závěru zápasu zkoušeli vstřelit alespoň srovnávající branku. Jejich nepřesnost a pozornost a jednoduchost řešení obranných situací v podání Spartaku však nakonec dovedly výsledek do podoby 1:0 i po závěrečné minutě.

Spartak zvítězil 1:0 a připsal si tři body do tabulky. Za týden nás čeká prestižní duel v Kroměříži a za 2 týdny doma celek MSK Břeclav.

Hodnocení trenéra: Na zápase byla vidět důležitost, utkali se dva vyrovnaní soupeři. V prvním poločase jsme hráli slušně, dostávali jsme se do šancí a měli jsme hru většinou pod kontrolou, soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili a je škoda, že jsme to nepotvrdili druhou brankou. Druhý poločas jsme začali dobře, měli jsme jednu brankovou šanci, podle mého názoru to branka byla, protože brankář Doležal míč vytahoval zpoza čáry. Bohužel od té doby jsme se začali více věnovat rozhodčímu než sami sobě, Třebíči a jejím vysokým hráčům se dařilo vysokými nákopy nás dostávat pod tlak. Škoda, že jsme zápas nerozhodli dříve a strachovali se o výsledek do poslední minuty. Dnes jsme rádi za důležité 3 body, hrálo se o 6 bodů, trochu jsme se odpoutali od těch spodních mužstev.

rozhodčí: Jakub Vojkovský, AR1: Daniel Priesol, AR2: Tomáš Klíma, delegát: Rudolf Lenfeld

Spartak: Vogl – Vyskočil, Kroča, Číhal, Krhut (73. Mjuller) – Šrom, Červenka, Kadlec, Laciga, Dvořáček – Zlámal.
Třebíč: Doležal – Chalupa P., Chalupa M., Havránek, Dobrovolný – Ošmera, Podzemský, Chlup, Konate – Boya (82. Oura), Florián (37. Novotný).