Muži >> SK SULKO Zábřeh – SK Spartak Hulín 1:4 ročník 2014/2015

SK SULKO Zábřeh – SK Spartak Hulín 1:4

9.11.2014 | 03:10:34 - K zápasu na hřiště lídra tabulky odcestoval Spartak téměř v kompletní sestavě povzbuzen vítězstvím nad Orlovou. Do sestavy se vrátil Svatopluk Kadlec, tím se podpořila defenziva naší sestavy, netradičně na kraji obrany nastoupil Dominik Krhut, David Sklenář s Romanem Číhalem vytvořili stoperskou dvojici, na hrotu bojoval Miloš Kopečný,

Úvod zápasu měl Spartak famózní. Uběhly totiž první minuty zápasu, když ve 4. minutě Červenka prostrčil míč do ulice na Kopečného a právě útočný hrot Spartaku podél vybíhajícího Šustra dal první branku zápasu 0:1.

Domácí se z rychlého vedení Spartaku oklepali a v 8. minutě Komenda v pokutovém území sklepl míč na Čepa, který z druhé vlny poslal střelu po zemi vedle branky.

V 11. minutě pak ve středu hřiště vypíchl míč pilná včelička Kadlec, Červenka posunul míč na Šroma, ten nasměroval ostrý centr do pokutového území, kam si naskočil znovu Kopečný a Spartak se radoval už z dvoubrankového vedení 0:2!!!!

Zaražení domácí přenechali útočnou iniciativu Spartaku i v následujících minutách. Takto si v 21. minutě narazil Šrom s Lacigou, který šel sám na branku, ovšem své zakončení kapitán Spartaku namířil vysoko nad branku Martina Šustra.

Sofistikovaný způsob, jak odvrátit centr do vlastního pokutového území předvedl Spartak v 23. minutě. Centr Zábřehu nasměroval do břevna vlastní branky Roman Číhal a brankář Marek Vogl musel míč nadvakrát likvidovat.

Útočné choutky Zábřehu prezentoval v 31. minutě domácí Bačík, který prošel po brankové čáře, nacentroval do pokutového území a zasahovat musel brankář Vogl.

O minutu později si zalaškovali se všemi příznivci Marek Vogl s Komendou. Brankář Spartaku rozehrával od branky, útočník Zábřehu mu vypíchl míč, kličkou se uvolnil a chtěl lacino přijít ke vstřelené brance. To si však hostující brankář nenechal líbit, hráče Zábřehu vytlačil a ten zakončil z úhlu jen do boční sítě.

Se závěrem poločasu přišly zase chvilky Spartaku. Ve 40. minutě Krhut po standardní situaci nacentroval do pokutového území a před Dvořáčkem domácí odvraceli skluzem na rohový kop. V té samé minutě jen nad branku namířil ze standardky Laciga.

Na druhé straně v 43. minutě z hranice šestnáctky nebezpečně střílel Binar a Vogl musel zasahovat, ovšem stejně jako v 45. minutě proti střele Kotůlka, který pálil doprostřed branky, zůstalo konto Spartaku pro tyto chvíle bez úhony.

Domácí do druhého poločasu nastoupili o poznání aktivněji než naši borci a jejich snaha se záhy dočkala svého úspěchu.

Už ve 46. minutě zasahoval proti Komendově střele Vogl. Na to v 50. minutě navázal Kotůlek, který vyslal do pokutového území Hulína nebezpečný centr, na který si naběhl Krčmařík a hlavičkou upravil skóre na 1:2.

Domácí se dostávali do laufu, Spartak ovšem trpělivě bránil a nepouštěl domácí do dalších šancí. Nebezpečná akce vznikala v 54. minutě, kdy po kombinaci nakonec střílel po zemi Kyselý.

V těchto chvílích pak přišel jeden z brejků Spartaku, který vedl Miloš Kopečný, dobře načasovanou přihrávkou vyslal do pokutového území Broňka Červenku, který přehodil vybíhajícího Martina Šustra a Spartak upevnil své chvějící se vedení na podobu 1:3.

Další změna skóre mohla přijít vzápětí, přízemní střela Zábřehu v 70. minutě našla během své trasy ještě jednu teč a míč se opřel o tyč Voglovy branky!

Tentokrát pomale plynoucí minuty zápasu doputovaly až do závěrečné desetiminutovky. Domácí Zábřeh se snažil dosáhnout branky a blízko tomu byl v 81. minutě, kdy musel proti Komendově náběhu zasahovat Vogl a odvrátil míč na rohový kop.

To Spartak v 84. minutě podnikl brejk pod vedením Miloše Kopečného, který centrem našel v pokutovém území Elšíka, ten narazil Šromovi, bohužel následná střela letěla jen vedle branky.

Krizové chvilky přišly v 86. minutě, kdy Zábřeh zahrál Bačíkem 3x po sobě rohový kop, z něhož však vytěžil nejvíce hlavičku Michala Kováře nad branku.

V 89. minutě Spartak znovu zahrál brejk, Kopečný našel centrem Elšíka, ten předal na Lacigu, ten ještě dál na Červenku a zasahující Šustr vytáhl střelu na rohový kop.

V poslední minutě základní hrací doby Spartak dodělal své dnešní dílo. Po straně vybíhající Krhut nacentroval do pokutového území, na míč si naběhl Michal Šrom a z voleje svou čtvrtou brankou ve čtvrtém zápase v řadě stanovil výsledné skóre na 1:4.

Spartak v Zábřehu vyhrál 4:1 a tím završil podzimní kola mistrovských zápasů MSFL. Poslední zápas na podzim se ale hraje ještě za týden, kdy doma přivítáme v předehrávce 16. kola celek SK Líšeň.

Hodnocení trenéra: Po zpackaném středu sezóny se nám začíná kádr dávat dohromady a je to vidět na hře i na těch zápasech. Ukazuje se, že když nehrajeme v úzkém složení a kluci se sebezapřením, kádr těmi kvalitami patří úplně někam jinam, než se nacházíme. Myslím si, že dneska jsme to na půdě prvního týmu předvedli a já doufám, že poslední dobré výsledky potvrdíme i v závěrečném zápase proti Líšni.

rozhodčí: Ivo Nováček, AR1: Zdeněk Petr, AR2: Kamil Hájek, delegát: Pavel Sedláček

Zábřeh: Šustr – Rajnoha, Čep (30. Krčmařík), Kovář, Pospíšil – Kotůlek (76. Pyclík), Kyselý, Binar, Swiech – Bačík, Komenda.
Spartak: Vogl – Krhut, Číhal, Sklenář, Vyskočil – Dvořáček (76. Elšík), Kadlec (87. Paciorek), Laciga, Červenka, Šrom - Kopečný.