Muži >> SK Spartak Hulín – FK Slavia Orlová-Lutyně 3:1 ročník 2014/2015

SK Spartak Hulín – FK Slavia Orlová-Lutyně 3:1

2.11.2014 | 08:16:34 - Po dvou venkovních zápasech se muži Spartaku představili na domácím trávníku. Do sestavy se zapojili už všichni hráči, výjimkami byli čerstvě zraněný Filip Ouroda a po operaci se s berlemi pohybující Honza Ruman.

Na hřišti pak byl zcela jiný Spartak, než v předchozích zápasech. Domácí aktivně nastoupili a tlačili se k šestnáctce soupeře.

Hned v první minutě se prosadili oba naši rychlíci. Miloš Kopečný narazil Dominikovi Krhutovi a ostrý centr bezpečně stáhl ze vzduchu tradiční Orlovský brankářský matador Radek Szarowski.

Obdobně v 7. minutě potáhl po straně míč Krhut, nacentroval do pokutového území, tam si naběhl Kopečný a netrefil míč ideálně, putující míč propadl k Šromovi, který po zemi vypálil vedle branky.

V 11. minutě důrazný tahoun Kopečný protáhl akci po straně, protlačil se dovnitř po brankové čáře, předložil míč na malé vápno, kam si naběhl Michal Šrom a ostrou ránou propálil vše, co stálo v cestě 1:0.

Domácí neutuchali ve své snaze a v 17. minutě prošel po křídle znovu Dominik Krhut, na centrovaný naskakoval Miloš Kopečný, ale rovněž vybíhající Szarowski byl u míče o drobek dříve a centr zblokoval.

Důraz Spartaku před šestnáctkou v 24. minutě, kdy se postupně nakumulovalo několik krátce po sobě vyhraných soubojů, přinesl šanci k zakončení Michalu Dvořáčovi, jeho střelu ale brankář Orlové zblokoval.

Hosté se poprvé výrazně ukázali v 31. minutě a byl to Kroček, který se důrazně hrnul do pokutového území Spartaku, na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí, tedy alespoň na rohový kop, Paciorek.

Domácí se výrazněji k ohrožení hostující branky dostali znovu v 36. minutě, slabě a spíše technicky zahraná střela z přímého kopu však skončila metr nad břevnem branky Orlové.

V 37. minutě pak ukázal svou silnou stránku střelec úvodní branky Michal Šrom, když prošel po brankové čáře, předložil i on míč do šestnáctky, tam si naběhl Michal Dvořáček a i on úspěšně napálil míč do branky 2:0.

Do druhé půle nastoupila aktivněji Orlová a domácí se dlouho nemohli dostat do tempa.

Hosté se k ohrožení Voglovy branky dostali už v 47. minutě, po standardní situaci zakončoval střelou po zemi Uher, brankář Spartaku si poradil a střelu chytil.

Spartak se k ohrožení Orlovské branky dostal v 51. minutě po kombinaci Lacigy a Šroma, směřující přihrávku na Kopečného odvrátil na rohový kop Szarowski. V 58. minutě zkoušel Laciga znovu zahrát přímý kop, tentokrát jej zlikvidoval Szarowski.

Presujícímu soupeři mohl definitivní třetí ránu zasadit v 62. minutě Miloš Kopečný. Laciga našel přihrávkou Šroma, ten k sólovému nájezdu vysunul vybíhajícího útočníka Spartaku. Výborně ale přečetl hru hostující brankář Szarowski, skluzem nohami napřed trefil míč o chloupek dřív, než na něj dosáhl náš hráč, a tak z rodícího se brejku nic nevzešlo.

Velká škoda této šance, protože v 67. minutě prošel středem naší obrany míč do ulice na Orlovského Pikulíka, ten se protáhl do pokutového území , včas u něj byl ale Vogl a zakončení zlikvidoval. To však zdaleka nebyl konec šlamastyky, neboť míč ještě zůstal ve hře, velmi rychle jej na své kopačky dostal soupeř, až nakonec Tomáš zakončil vysokou střelou, kterou trefil zcela opuštěnou branku Spartaku a rázem byla Orlová zpět ve hře 2:1.

Hosté vycítili slabou chvilku domácí squadry, tak se hnali dále dopředu. V 68. minutě byli dokonce blízko srovnání skóre, to Uher vystřelil z hranice šestnáctky a Vogl musel likvidovat jedovatou střelu.

V 74. minutě hosté složili před šestnáctkou Lacigu a nařízený přímý kop zahrál Michal Dvořáček. Pěknou střelou přes zeď vymetl šibenici Szarowského branky a svou druhou trefou v zápase poslal Sparta do uklidňujícího dvoubrankového vedení 3:1.

Orlová se nevzdávala. V 82. minutě prošel po brankové čáře Tomáš, předložil míč Kopelovi, který z voleje výpalil na branku Spartaku. Marek Vogl reflexivním zákrokem míč vyrazil a podržel tím svůj tým.

Úplně tu definitivní pojistku mohl Spartak přidat snad v 89. minutě. Laciga vysunul nabíhajícího Dominika Krhuta, který dával míč podél Szarowskiho před opuštěnou branku, odtud však míč do bezpečí odkopl Klimas.

Stav utkání se tak nezměnil. Spartak na podzim čekají ještě 2 zápasy – příští týden v Zábřehu a s rokem 2014 se rozloučíme za 2 týdny zápasem s Líšní.

Hodnocení trenéra: Za první poločas bych klukům ani neměl moc co vytknout, myslím si, že jsme se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé půli jsme pak ubrali na pohybu, zbytečně složitě jsme si přidělávali problémy v rozehrávce a vrcholem byla lacině inkasovaná branka. Než abychom jednoduše míč odkopli, nechali jsme jej ve hře. Naštěstí z přímého kopu pojistil naše vedení Michal Dvořáček. Věřím, že dnešní zápas je odrazem k lepším výsledkům.

rozhodčí: Tomáš Batík, AR1: Daniel Priesol, AR2: Ondřej Cieslar, delegát: Miroslav Juránek

Spartak: Vogl – Sklenář, Číhal, Paciorek, Vyskočil – Krhut, Laciga, Červenka, Dvořáček – Šrom (84. Kadlec), Kopečný (72. Elšík).
Orlová: Szarowski – Schroner, Skoupý, Kaizar, Klimas – Tomáš (86. Bednárik), Kroček, Pikulík, Uher (76. Malík) – Urban, Kopel.