Muži >> Ach ta koncovka!!! SK Spartak Hulín – MFK Vyškov 1:2 ročník 2014/2015

Ach ta koncovka!!! SK Spartak Hulín – MFK Vyškov 1:2

28.9.2014 | 09:08:35 - Domácí trenér Lehkoživ po středečním zápase se Zlínem udělal zase několik zásahů v sestavě. Jedna byla vynucená, zraněný Michal Vyskočil sledoval zápas jen z civilu na tribuně. Do zápasu se od první minuty postavil Michal Šrom, na lavičku usedli Jaromír Paciorek a Michal Dvořáček, nastoupil Roman Číhal a Jaroslav Zlámal. Standa Mrhálek odešel na zbytek podzimu na hostování do Skaštic.

Vyškov se úvodních minutách poctivě bránil domácím výpadům, které však povětšinou končily před šestnáctkou. Maximem byla Kopečného akce v 10. minutě, který hledal centrem Krhuta a Hodinář musel pohotově odvracet na rohový kop.

To už vystrčil růžky i Vyškov. Urbančok potáhl po straně a centrem hledal na zadní tyči spoluhráče, tam byl o chvíli později skluzující Holub a míč těsně minul.

Urbančok zahrozil rovněž v 21. minutě, když se uvolnil kličkou na 18 metrech a střelou z dálky vyzkoušel štěstí, namířil jen vedle branky.

Pěkný brejk pak ukázali domácí v 23. minutě, to míč vypíchl Laciga, ukázkově přenesl hru na Krhuta, který se tak vřítil do pokutového území. Dominik však místo zakončení hledal ještě centrem na zadní tyč Michala Šroma, ten byl o pár kroků zpět a míč tak prosvištěl nezasažený.

Sympatický fotbalový moment byl na hřišti potom k vidění v 28. minutě. Laciga zahrával přímý kop za faul na Šroma a střelu pod břevno vytáhl hostující brankářský matador Kollár.

Rychlou akcí se ukázal Spartak na půlce Vyškova v 33. minutě, Laciga posunul na Červenku a jeho centr do pokutového území na číhající Krhuta se Šromem zlikvidoval znovu brankář Kollár.

Ve druhé půli začal Spartak znovu aktivně a v 48. minutě hledal Krhut spoluhráče v pokutovém území, Němeček odvrátil míč do bezpečí na roh.

Prakticky vzápětí však Vyškov podnikl v 49. minutě brejk, který potáhl Urbančok, vysunul do uličky Jeřábka, ten se protáhl mezi obránci a přesnou ránou k zadní tyči poslal Vyškov do vedení 0:1.

Inkasovaná branka hráči Spartaku viditelně otřásla a trvalo několik minut, než se jim podařilo uskutečnit nějakou souvislejší akci.

Mezitím Lahodný v 54. minutě vyslal střelu 25 metrů, kterou vyrazil Dominik Neoral.

Aktivnímu Krhutovi se v 60. a 65. minutě nepodařilo svými centry najít spoluhráče před brankou, naopak v 69. minutě jsme si oddechli poté, co Čtvrtníček po brejku zakončil vedle branky.

V 76. minutě se konečně podařilo Spartaku protlačit míč do pokutového území, když Dvořáček parádním centrem našel na malém vápně Miloše Kopečného. Ten si sice míč zpracoval a pohotově zakončil, učinil tak bohužel přímo do před ním stojícího brankáře Kollára! A Vyškov si mohl oddechnout.

Spartak v těchto chvílích tlačil soupeře a vyrovnání viselo ve vzduchu, nicméně Vyškov stále bránil hubené vedení.

To pominulo v 84. minutě, kdy se konečně Spartaku podařilo zužitkovat centr od Dominika Krhuta, na přední tyč si naběhl Jarda Paciorek a hlavou zaslouženě srovnal skóre. 1:1

Teď zase viditelně znejistěli Vyškovští a Spartak ožil a ve zbývajícím čase chtěl strhnout vedení na svou stranu.

V 87. minutě měla takto hostující obrana plno práce, Laciga vyslal dopředu Krhuta, ten poslal míč do chumlu na šestnáctku, Paciorek narazil Dvořáčkovi, ten ale z kroku slabě vystřelil přímo do rukou Kollára.

O minutu později se v běžeckém souboji prosadil Kopečný, kličkou na malém vápně se v pokutovém území uvolnil, ovšem místo následné očekávané střely ještě neúspěšně hledal centrem spoluhráče, který by dával do prázdné a míč tak bohužel svého zakončovatele nenašel.

Velká škoda těchto chvílí, neboť v průběhu nastavení a v hektickém závěru, kdy se Spartak snažil ze standardek něco vytěžit a hosté číhali na brejk, zahrával Spartak přímý kop. Hrozen hráčů Spartaku v pokutovém území nedokázal udržet míč na svých kopačkách, Vyškov míč odvrátil a hosté vyrazili ve čtveřici kupředu. Na půlce stál jen osamocený Dominik Krhut. Ten sice míč zpracoval, nedokázal jej však poslat do bezpečí, přišel o něj, a tak se na samotného Neorala hrnulo duo Lahodný – Holub. Proti prvnímu ještě Neoral vyběhl, následné přihrávce na volného Holuba a střele do prázdné branky už ale zabránit nemohl 1:2.

Škoda dalších slov, kdo na zápase byl, viděl to. Nedá se nic dělat, jedeme dál.

rozhodčí: Jiří Polák, AR1: Jan Mikyska, AR2: Ivan Vostrejž, delegát: Milan Ondo.

Spartak: Neoral – Sklenář, Číhal, Ruman, Červenka (54. Elšík) – Krhut, Kadlec (80. Paciorek), Zlámal - Laciga, Šrom (61. Dvořáček)– Kopečný.
Vyškov: Kollár – Novotný V. (67. Koláček),Lahodný, Hodinář, Němeček – Urbančok, Studený (72. Novotný F.), Holub, Žoček - Čtvrtníček (78. Lička), Jeřábek.