Muži >> Třetí prohra v řadě: SK Spartak Hulín – 1. SK Prostějov 0:2 ročník 2014/2015

Třetí prohra v řadě: SK Spartak Hulín – 1. SK Prostějov 0:2

13.9.2014 | 10:31:59 - Netradičně v pátek se v Hulíně hrálo mistrovské utkání MSFL. Několikadenní déšť naštěstí hrací plochu nijak výrazně nepoznamenal, a tak jsme se v závěru pracovního týdne dočkali fotbalu. V týmu domácího lodivoda v týdnu došlo k další změně, když se podařilo ze Zlína získat Miloše Kopečného, tím pádem se uvolnil prostor pro Kubu Icelu, který odešel na hostování do Skaštic. Miloš Kopečný ovšem v týdnu současně onemocněl, a tak se přidal do trojice hráčů, kteří v civilu sledovali páteční fotbal, po trestu se vrátil do sestavy Dominik Krhut.

Jaroslav Zlámal, Jan Ruman a Miloš Kopečný sledovali, jak Spartak vběhl do utkání aktivně a pokoušel se překvapit obranu před pozorným brankářem Prostějova Burešem. Ve 3. minutě se po sérii standardních situací před brankou prosazoval Číhal, Hloch míč odkopl do bezpečí.

Hosté po přežití úvodního náporu v 8. minutě zahrozili, kdy ostrý centr směřoval do pokutového území na Zelenku, ten hlavičkoval jen k Paciorkovi, který před brankou uklízel míč tak, že z toho hrozil vlastní gól; Vogl však vyškrábl míč z branky ven.

V 11. minutě Zelenka prostrčil míč na unikajícího Machálka, ten z úhlu prostřelil padajícího Vogla, míč prošel přes celou šíři branky a skončil v zámezí na rohovém kopu.

Na druhé straně v 12. minutě otestoval pozornost Bureše Bronislav Červenka, střela doprostřed brány nemohla zkušeného brankáře zaskočit, míč v pohodě chytil.

Tak úspěšný nebyl Bureš v 23. minutě, když Vyskočil vyslal do pokutového území Dvořáčka a jeho střelu zastavilo břevno branky.

Na břevna bylo potom vyrovnáno v 30. minutě po rohovém kopu Prostějova. Hloch hlavičkoval, od brankové čáry Kadlec vykopl míč na břevno branky a od ní se míč odrazil ven.

Prostějov dále zahrozil v 34. minutě, to Pančochář předložil před pokutovým územím míč Kroupovi a na jeho střelu z ideálního úhlu se musel pořádně natáhnout Vogl, který míč nadvakrát uklidnil.

Domácí ukázali pěknou akci o chvíli později. V 37. minutě Krhut potáhl akci, předložil nakonec Vyskočilovi a jeho pěknou střelu doprostřed brány opět zlikvidoval Bureš. V 38. minutě se ke slovu dostal opět Prostějov, slabě hlavičkující Kroupa ale Vogla nezaskočil.

Víceméně vyrovnaný první poločas dával tušit, že v utkání mnoho branek nepadne a na koni bude ta strana, která dá první branku.

Té se dočkali bleděmodří Prostějované. Ti nejprve v 47. minutě Fládrem zahráli přímý kop, proti kterému Vogl zasáhl a střelu vyrazil.

V 57. minutě pak hosté podnikli protiútok, Machálek zatáhl míč po pravé straně, nacentroval do pokutového území, kam si na míč naběhl Lukáš Zelenka a rybičkou poslal tým Prostějova do vedení 0:1.

Netrvalo ale dlouho a blízko vyrovnání mohli být domácí. Sklenář v 62. minutě našel centrem Dvořáčka a jeho střelu na čáře bravurně zlikvidoval Bureš.

V 71. minutě Kadlec posunul míč na Vyskočila, ten vystřelil a míč směřující do šibenice vyškrábl znovu brankář Bureš.

Hosté mohli pojistit vedení v 73. minutě, unikající Machálek však nevyzrál na Vogla, který jeho střelu vyrazil. O minutu později Zelenka vypíchl míč, jeho centr zpracoval Kroupa, ale následnou střelu Vogl znovu vyrazil.

Na druhé straně viselo srovnání ve vzduchu v 75. minutě, Krhut potáhl míč, vybídl k hlavičce Číhala a jeho zakončení Bureš vytáhl.

Nebezpečný centr Kadlece v 83. minutě zase směřoval k Elšíkovi, před nímž naposlední chvíli zasáhl Zatloukal a hlavičkou vrátil míč k Burešovi. Další zákrok si brankář Prostějova nachystal na 86. minutu proti zakončení Paciorka.

No a poté v 87. minutě Šrom našel v pokutovém území Elšíka, který byl nemilosrdně poslán k zemi. K nařízenému pokutovému kopu se nikdo v těžké chvíli zrovna nehrnul, tíhu okamžiku na sebe vzal Roman Číhal a jeho střelu po zemi k tyči Bureš vyrazil!

V hektickém závěru do rozhozené obrany Spartaku v 92. minutě vpadl Prostějov a nakonec Kroupa z hranice šestnáctky technickou střelou k tyči završil výsledek na konečnou podobu 0:2.

Hodnocení trenéra: Další zápas s Prostějovem, ve kterém jsme nevstřelili branku, i když dnes jsme si těch šancí vytvořili docela dost. Měli jsme tři vyložené šance, podtržené to bylo pokutovým kopem tři minuty před koncem, který jsme neproměnili. Když nedáme ani takovou branku, těžko můžeme vyhrát. Prostějov má zkušené mužstvo, a tak z těch mála šancí, které jsme mu dovolili, dokázal vytěžit maximum, takže díky tomu efektivnímu zakončení v koncovce taky vyhrál. Hosty podržel brankář Bureš, nicméně ty šance musíme řešit jinak. Doufám, že se z toho už vzpamatujeme a vrátíme se zase do pohody.

rozhodčí: Martin Kubica, AR1: Miroslav Trávníček AR2: Adam Horák delegát: Miloslav Brtníček

Spartak: Vogl – Sklenář, Číhal, Paciorek, Vyskočil – Krhut, Laciga, Kadlec (83. Ouroda), Červenka, Dvořáček (72. Šrom) – Elšík.
Prostějov: Bureš – Rus, Zatloukal, Hloch, Hirsch – Pančochář (80. Šteigl), Zelenka (83. Soušek), Fládr, Koudelka – Machálek (90. Kopečný), Kroupa.