Muži >> Na závěr doma bez branek: SK Spartak Hulín – SK Sigma Olomouc „B“ 0:0 ročník 2013/2014

Na závěr doma bez branek: SK Spartak Hulín – SK Sigma Olomouc „B“ 0:0

8.6.2014 | 09:22:10 - Poslední domácí zápas sezóny 2013/2014 přivedl na hřiště do Hulína 2. celek tabulky – béčko Sigmy Olomouc. To přijelo čistě bez hráčů prvního týmu. Zápasy se Sigmou bývají často běžeckými dostihy s mladými hráči soupeře a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Hosté hrozili svými rychlými útoky po celý zápas. Hned v 1. minutě aktivní Schmidt protáhl jedovatou střelou domácího brankáře Neorala, střela ale zapadla vedle branky. Později přišel centr Sigmy a Štěrba špatně trefenou volejí rovněž namířil ve 4. minutě vedle branky. Na to navázali hosté v 6. minutě, když Stříž vběhl do pokutového území a jeho ránu reflexivně vyrážel Neoral.

Domácí Spartak se k ohrožení Reichlovy branky v úvodních minutách dostával sporadicky. V 9. minutě se to podařilo díky rohovému kopu, hlavičkující Krhut vyslal jen slabou střelu, se kterou neměl brankář Sigmy žádný problém.

Vážné ohrožení Spartacké branky přišlo ve 12. minutě, do pokutového území prošel Hýbl, centrem našel Schmidta a proti jeho střele zasahoval Neoral nadvakrát.

Chvilka pro Spartak přišla zase v 16. minutě. Dvořáček pěkně nacentroval míč před branku, kde si naskočil Paciorek, ale hlavičkou poslal míč vedle branky. Ve 20. minutě sice důrazný Barcuch naopak mezi tři tyče zamířil, jeho dobrou střelu doprostřed brány Reichl zlikvidoval. Tamtéž také zamířil v 22. minutě Laciga z přímého kopu.

Sigma v 29. minutě zahrozila Střížem, který po straně prošel do pokutového území a jeho střelu musel vyrážet Neoral. Klubající se ohrožení branky domácích v 32. minutě zahasil před Habustou skluzem Ruman. Z následujícího rohu na přední tyči hlavičkoval vedle branky Schmidt.

Znovu Schmidt se řítil na branku Spartaku v 35. minutě, do uličky vysunutý hráč tísněný Rumanem ale ani tentokrát nevyzrál na dobře vyběhnutého Neorala.

Spartak naopak v 36. minutě vytáhl protiútok, který vedl Laciga, posunul míč na Kopečného, ten před pokutovým územím přistrčil Krhutovi, jehož střela letěla jen nad branku Sigmy.

Nadějně se jevila akce Kopečného v 39. minutě, ten se však dostal z ideální pozice skoro až k brankové čáře a odtud střelou na přední tyč nepropálil Reichla.

Chvilka domácího brankáře přišla zase v 42. minutě, když se naší obranou protáhl Hladík a Dominik Neoral střelu opět skvěle vyrazil.

Druhý poločas pokračoval v obdobném obrazu jako dosavadní průběh hry.

V 47. minutě po centru lehce hlavičkoval Schmidt do rukou Neorala.

V 54. minutě protáhl Krhut svou střelou Reichla, ten míč vyškrábl. Olomoucký brankář byl pohotový znovu v 56. minutě po přímém kopu Dvořáčka, jehož umístěnou střelu do šibenice vyrazil a hlavičkou dorážející Krhut poslal míč jen do zámezí.

V 62. minutě zahrozila zase Sigma a opět Schmidt hlavičkoval nad branku.

Olomouckou branku ohrozili domácí v 73. minutě poté, co Laciga odcentroval, míč tečoval Paciorek a Dvořáček poslal míč jen nad branku.

Závar domácích před brankou Sigmy přišel v 76. minutě. Spartak zahrál rohový kop, míč v pokutovém území minul Číhal, domácí se znovu dostali k míči a opět Číhal poslal míč z otočky k rukám Reichla. V té samé minutě ještě hlavičkoval vedle branky Dvořáček.

V horkém počasí docházely oběma soupeřům už síly a vypadalo to, že se obě strany smířily s bezbrankovou remízou. K.O. Spartaku však mohl v 86. minutě zasadit Schmidt, ale jeho střelu i tentokrát Neoral bezchybně zlikvidoval.

Remízou 0:0 skončila pro muže Spartaku sezóna na domácím trávníku. Jaká byla? Bezesporu úspěšná. V Hulíně se můžeme těšit na další, předtím si ale užijeme mnoho týdnů volna. Definitivní konec mistrovské sezóny přijde příští týden ve Žďáru nad Sázavou.

Hodnocení trenéra: Jsem rád za získaný bod. Nastoupili jsme v okleštěné sestavě, na lavičce byl jen Pepa Mršťák a 2 dorostenci, co hráli dopoledne. Dnešní soupeř byl kvalitní a těžký, právem se pohybuje tam, kde je. Dneska zase můžu klukům jenom poděkovat za výkon v dnešních těžkých podmínkách.

rozhodčí: Dubravský, AR1: Mikeska, AR2: Duda, delegát: Laca

Spartak: Neoral – Barcuch, Číhal, Ruman, Vyskočil – Krhut, Červenka, Laciga, Dvořáček – Paciorek (77. Mršťák), Kopečný.
Sigma „B“: Reichl – Ševčík O., Habusta, Štěrba (46. Richter), Kalvach – Texl (81. Klesnil), Hladík, Hýbl, Stříž – Ševčík P., Schmidt (60. Vichta).