Muži >> Další tři body zvenku: FK Mikulovice – SK Spartak Hulín 0:2 ročník 2013/2014

Další tři body zvenku: FK Mikulovice – SK Spartak Hulín 0:2

1.6.2014 | 09:53:02 - ….A když přejedete Červenohorské sedlo, za 10 km je Jeseník. A 16 km za Jeseníkem je sídlo sobotního soupeře Spartaku. Útulný areál v Mikulovicích přivítal za krásného počasí hosty z Hulína, kteří přijeli bez dvou hráčů – Andreje Letrika a Pavla Krajči a s dorostencem Matyášem Karamonem na lavičce náhradníků. Do branky postavil Jindra Lehkoživ Dominika Neorala. Domácí nevytasil nejzajímavější akvizici Aleše Bestu, ten utkání sledoval v civilu z hlediště. Překvapením bylo i nasazení asi ne stoprocentně fit Tomáše Kazára.

Spartak se pustil do utkání nebojácně, a tomu také odpovídal úvod zápasu. Už v 1. minutě Zlámal našel přihrávkou Dvořáčka, jenž ostrým centrem po zemi před branku vybídl spoluhráče k dorážce, nabíhající Dominik Krhut však byl příliš daleko, a tak domácí odvrátili míč do bezpečí.

Akci jako přes kopírák si Spartak zopakoval ve 3. minutě. Na Dvořáčkův přízemní centr si naběhl Kopečný a střelou z první protlačil míč za domácího brankáře Karabinu 0:1.

Brzké vedení hostí domácí hráče jen nabudilo a snažili se o srovnání skóre.
V 8. minutě prošel Navrátil zálohou jako nůž máslem kličkou do protipohybu Barcucha se uvolnil a z hranice šestnáctky po zemi vypálil těsně vedle Neoralovy branky.

Spartak kontroval v 11. minutě, to Dvořáček krásnou střelou protáhl domácího Karabinu.

Domácí pomalu stupňovali tlak. Ve 13. minutě naskakoval na centr na malé vápno Dohnálek, ale vybíhající Neoral byl na místě a míč zachytil.

To Spartak v 18. minutě předvedl postupný útok. Nejprve Kopečný svými kličkami ztroskotal na obraně Mikulovic, míč převzal Laciga a nakonec se ke Karabinovi za míčem hnal zcela volný Zlámal, domácí brankář byl nakonec dřív balónu. Ve 20. minutě se po střele hostí dokonce zatřáslo břevno a před dorážejícím Kopečným museli domácí odvracet míč do bezpečí.

Pak definitivně přišly krušné minuty pro zadní řady hostů.

Ještě ve 20. minutě zahráli domácí roh, na který si naskočil Švrček, hlavičkou trefil míč, který se odrazil do země a nad branku. Ve 23. minutě domácí vytvořili po dalším rohu závar v našem pokutovém území, při kterém Vyskočil obětavě zablokoval střelu Dohnálka na malém vápně.

Ve 28. minutě zahrával Spartak roh, domácí však získali míč, podnikli brejk, který vedl Eršil, dotáhl akci až k pokutovému území Spartaku a zakončil.

Pohotový Neoral však střelu vyrazil.

Další horké chvilky vyrobili domácí ve 30. minutě. Po prvním rohu odkopával Barcuch míč alespoň na další rohový kop. Z něj domácí vytvořili další tlak v pokutovém území a situaci zachránilo až další odvrácení míče na rohový kop. V těchto chvílích měla obrana Spartaku plné ruce a nohy práce, ale i pod tlakem pevně držela jako helvétská víra.

Ve 32. minutě vysunul Červenka Vyskočila, ten nacentroval před branku, kam si naběhl Krhut a jeho střelu z voleje zblokovali domácí jen na rohový kop. Po něm sice nejvýše vyskočili hráči Spartaku, i tak Karabina poskakující balón nakonec zlikvidoval.

I další pěkné šance patřily Spartaku. Ten ve 34. minutě rozehrál nakrátko roh a Dvořáček z šestnáctky poslal míč jen nad branku. Naopak v 38. minutě po faulu na Kopečného zahrával Spartak přímý kop před šestnáctkou, Červenka rozehrál nakrátko na Lacigu a ten střelou zatřásl břevnem domácí branky.

Do kabin se poté šlo za jednobrankového vedení hostí.

Druhý poločas začal mírnou převahou domácích, nicméně v 53. minutě Červenka kolmicí vysunul Krhuta, který rázem postupoval sám na Karabinu a střelou na zadní tyč zvýšil vedení hostů na 0:2.

Domácí sice opticky možná měli více ze hry, trpělivá defenziva Spartaku ale stále pracovala bezchybně.

K tomu se přidala i nepřesnost Mikulovic, to když v 63. minutě na centr naskočil Kuděla, ale jeho hlavička se nevlezla ani mezi tři tyče.

Na druhé straně Červenka vyslal dopředu Dvořáčka, jehož přízemní centr prosvištěl před brankou Mikulovic bez dorážky někoho ze spoluhráčů Spartaku.

Ohrožení domácí branky neznamenal ani Červenkův přímý kop v 69. minutě, který s přispěním domácích skončil na rohovém kopu.

Nebezpečnou akci předvedli domácí v 73. minutě. Pomp vedl po straně útok Mikulovic, ostrým centrem ale spíš nastřeli spoluhráče Šustra v pokutovém území.

Ještě nebezpečnější to bylo v 74. minutě, když se do pokutového území řítil vysunutý Krčmařík, ale pozorný Neoral zavčasu vyběhl, zmenšil střelecký úhel a finální střelu bravurně vyrazil.

Ukázkovou akci pak předvedl Spartak v 75. minutě. Vynikající Červenka znovu vysunul Dominika Krhuta a ten si nakonec vybral zakončení, i když se nabízel před branku nabíhající Miloš Kopečný. Škoda, že střela Krhuta nakonec mířila jen nad branku.

Červenka znovu vysunul Krhuta v 78. minutě, centr do pokutového území zneškodnil Karabina a dorážku Mršťáka zblokovali domácí.

Utkání se přehouplo do poslední desetiminutovky a domácím i hostům docházely síly. V 86. minutě ještě domácí Pomp potáhl jednu akci, ze které namířil Navrátil z voleje mimo branku.

Pak už jen přišel závěr zápasu, v němž nakonec nedošlo ani ke střídání nachystaného Matyáše Karamona, jehož start v mužích Spartaku se tak ještě odkládá.

Závěrečný hvizd rozhodčího Mika přiřknul další tři body (potřetí v řadě!!) Spartaku a hráči mohli oslavit vítězství se svými věrnými fans. Sezóna jde do finále, čekají nás poslední dva zápasy. Ten příští týden se Sigmou B je zároveň rozlučkou s úspěšnou sezónou na domácím hřišti!!!

Hodnocení trenéra: Jsem rád za vítězství, a že jsme navázali na výkony z poslední doby. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, i když domácí měli zejména v prvním poločase několik možností po rohových kopech a standardních situacích. My jsme zase nastřelili dvě břevna, takže si myslím, že výsledek byl po prvním poločasu spravedlivý. Ve druhém poločase už jsme se zklidnili, drželi jsme více míč, dali jsme druhý gól a měli jsme několik dalších brejkových šancí, které jsme neproměnili. Domácí měli jednu vyloženou šanci, kdy nás podržel Neoral. Opět musím poděkovat klukům a jsem rád, že i když je sezóna rozhodnutá, k zápasům přistupují s maximálním nasazením a mají do nich chuť. Já doufám, že zbývající zápasy ještě zvládneme a posuneme se v tabulce co nejvýše.

rozhodčí: Miko, AR1: Boček, AR2: Kneisl Zd., delegát: Ondračka

Mikulovice: Karabina – Švancer, Švrček, Kuděla, Pomp – Šustr, Eršil, Krčmařík, Ficek (46. Kazár) – Dohnálek, Navrátil (86. Hájek).
Spartak: Neoral – Vyskočil, Ruman, Číhal, Barcuch – Dvořáček (68. Mršťák), Červenka, Zlámal, Laciga, Krhut (86. Paciorek) – Kopečný.