Muži >> Tři body proti lídrovi: SK Spartak Hulín – SFC Opava 1:0 ročník 2013/2014

Tři body proti lídrovi: SK Spartak Hulín – SFC Opava 1:0

25.5.2014 | 09:40:26 - Do Hulína zavítal zase po čase fotbalový svátek, do Sportovního areálu přijel lídr tabulky z Opavy a s nimi i relativně početná skupina hostujících fans. Jak se nakonec ukázalo, kvůli nim nakonec ani nebylo potřeba součinnostního cvičení bezpečnostních sborů, žlutomodří fans se starali hlavně sami o sebe. Opavští fotbalisté přijeli do Hulína posilněni vítězstvím nad sokem z Prostějova 1:0, domácí fotbalisté hrající v pohodě zase měli v nohách vítězství 3:2 v Hlučíně. Domácí trenér Lehkoživ měl proč být v pohodě, po celém jaru se konečně vyprázdnila marodka týmu a k překvapení všech se najednou v základní sestavě objevil i kapitán mužstva Jaroslav Laciga! Lavičku doplnili též dorostenci Matyáš Karamon a Jakub Icela, Michal Vyskočil coby hráč Opavy musel sledovat zápas z civilu.

Úvodní minuty přinesly opatrnou podívanou, hosté si začali vytvářet mírnou herní převahu. Ke standardce se ale v 8. minutě dostali domácí, kteří zahráli roh. Následující centr se do pokutového území snesl k Jaroslavu Zlámalovi a jeho střelu zastavila až síť hostující branky 1:0.

Brzká branka sice snahu Opavy přibrzdila, ale soukolí jejich hry se zakrátko zase rozjelo do vyššího tempa.

Ve 14. minutě se musel Vogl natáhnout na střelu Jurečky. Ve 20. minutě poté Polách ze standardky hledal centrem spoluhráče v pokutovém území a na vysoký míč vyskočil znovu brankář Spartaku. Když to nešlo v naší šestnáctce, zkusil to v 29. minutě hostující Mrázek táhlou střelou zpoza šestnáctky, kterou však Vogl taktéž chytil.

Taktéž ještě v 29. minutě vyzkoušel na druhé straně brankáře Květoně Dominik Krhut střelou ze šestnáctky, kterou pozorný gólman vyrazil.

Brankář Opavy měl plné ruce práce ještě o minutu později, když se Kopečný kličkami uvolnil přes Dvorníka, ale konečnou střelu Květoň opět vyrazil.

V pokutovém území Spartaku se rodila nebezpečná akce v 32. minutě, nebezpečně vypadající centr se snášel k naskakujícímu Horkovi, tady byl na místě brankář Vogl, který zavčasu trajektorii centrovaného míče přerušil.

I ve druhém poločase pokračovala optická převaha hostující Opavy, nicméně domácí se soustředili na obranu, dopředu hrozili rychlými brejky, které nejčastěji vedli rychlíci Kopečný s Krhutem podporování silnou zálohou.

Tomáš Polách z Opavy v 50. minutě namířil svou střelu jen nad branku Spartaku.

Tam také v 52. minutě skončil polocentrovaný a polostřílený míč Schaffartzika.

V 60. minutě vytvořila Opava v pokutovém území a kolem něho menší závar, centrované a zase se vracející míče vyřešil Marek Vogl, který jeden z takových míčů zachytil.

Laciga v 61. minutě vyslal kupředu Krhuta, který z úhlu nakonec namířil nad branku. Červenka v 65. minutě zase poslal Kopečného k brance Opavy. Útočník Spartaku se uvolnil svými typickým kličkami, až nakonec zamířil nad branku.

Opava v 68. minutě podnikla brejk, který ovšem založil roh domácích. Po čáře se jako blesk protáhl Schaffartzik, centrovaný míč vyrazil Vogl a dorážku poslal Grussmann vedle branky.

S ubíhajícím časem začala Opava viditelně nervóznět a její snaha o vstřelení branky neutuchala. V 70. minutě centrovaný míč od Grussmanna v pokutovém území hlavičkoval Hrabina jen do míst, kde stál připravený Marek Vogl.

V 74. minutě prošel středem hřiště agilní Lumír Sedláček, našel Mrázka, ten ale zamířil úplně vedle branky Spartaku. V 78. minutě se znovu po straně protáhl Schaffartzik a jeho točící se jedovku vytáhl bravurní robinzonádou brankář Vogl.

Nejblíže byl náš soupeř ke vstřelení branky v 86. minutě. Schaffartzik se octl před Voglem, který proti němu vyběhl a z nepřehledné situace před naší brankou doplněné o skluzujícího obránce vyšla nastřelená tyč Spartaku!

V závěrečné křeči se Opavě podařilo už jen nepřesně zakončit Grussmannem v 88. minutě. Ani tříminutové nastavení nakonec na výsledku nic nezměnilo, a tak zápas skončil vítězstvím domácích.

Ti si tak připsali další tři body a překročili magickou hranici 40 získaných bodů. Krom dalšího posunutí historické hranice padl na hřišti v Hulíně soupeř, kterého Spartak doposud, jako jediný tým z celé MSFL, ještě nedokázal porazit. Závěr soutěže se blíží rychlým tempem. V Hulíně se uvidíme jen jednou a to za 14 dní proti celku Sigmy B. Muže čekají dva zápas venku – ve Ždáru nad Sázavou a příští týden v dalekých Mikulovicích.

Hodnocení trenéra: Máme omezenou lavičku, půlka hráčů hraje se zdravotními obtížemi a chceme tu zátěž nějak rozložit. Chtěli jsme proto dnes vyzkoušet, jak to bude s Jardou Lacigou, jestli mu to koleno vydrží, už dva týdny s námi trénuje a já doufám, že to vyšlo a zbytek sezóny už dohraje. To je další plus dneška, kromě výsledku. Opět dnes musím klukům poděkovat, odvedli na hřišti maximum a plnili si to, co měli, podali bojovný výkon proti prvnímu mužstvu tabulky, takže dnes jsem opravdu maximálně spokojený. Jsme v situaci, kdy se můžeme fotbalem bavit a mám radost, že kluci ke každému zápasu přistupují s maximální chutí, vyvracejí tím řeči, jestli nastupují proti prvnímu nebo poslednímu mužstvu a vždy chtějí vyhrát.

rozhodčí: Julínek, AR1: Hanáková, AR2: Černý, delegát: Vidlák

Spartak: Vogl – Letrik, Ruman, Číhal (71 Mršťák), Barcuch – Dvořáček (89. Paciorek), Laciga, Zlámal, Červenka – Krhut (87. Kadlec), Kopečný.
Opava: Květoň – Metelka, Dvorník, Horka (71. Sedláček), Hrabina – Jurečka (63. Grussmann), Polách, Schaffartzik, Vavřík – Mrázek, Nekuda (56. Komenda).