Muži >> Tři body z Hlučína: FC Hlučín – SK Spartak Hulín 2:3 ročník 2013/2014

Tři body z Hlučína: FC Hlučín – SK Spartak Hulín 2:3

17.5.2014 | 23:21:13 - „Kdo bude kapitán? Co dělá kapitán? Nic! Tak já budu kapitán!“ Takto možná mohla probíhat vášnivá debata uvnitř týmu Spartaku poté, co pro zranění do zápasu v Hlučíně nemohl zasáhnout ani Svatopluk Kadlec, a tak Spartak po Lacigovi a Kadlecovi hledal potřetí v sezóně kapitána. Toto dilema však rozetnul Admin zaskakující v roli vedoucího mužstva a jako kapitána uvedl do zápisu o utkání Romana Číhala, pro kterého to v této funkci byla premiéra.

Změn pro Spartak bylo více. Do utkání naskočil na celých 90 minut Jaroslav Zlámal a konečně se uzdravivší se Andrej Letrik. V minulém zápase zraněný Vlasta Barcuch usedl jen na lavičku, kde se usadil i brankář Marek Vogl, Josef Mršťák a dorostenec Jakub Icela.

Domácí začali utkání aktivně a před Dominikem Neoralem to v úvodních minutách několikrát pořádně zahořelo. V 2. minutě se domácí Žižka pokusil pohotovým zakončením na šestnáctce překonat brankáře Spartaku, ovšem jeho střela skončila vysoko nad.

V 5. minutě se důrazně projevil Spartak. Agilní Kopečný prostrčil přihrávku na Dvořáčka, kterému běžel v ústrety domácí brankář Andrejko. Následný střet v pokutovém území znamenal pro Hulín skoleného hráče na trávníku, zlikvidovanou šanci a hlavně němou píšťalku sudího Batíka.

V 8. minutě na Kopečného do uličky prostrčil míč Paciorek, Kopečný se kličkou do hřiště uvolnil a napálil míč na branku, střela ovšem skončila jen na břevně !

Domácí hned vzápětí podnikli útok a v 9. minutě měl ideální příležitost k zakončení Hanus, ovšem na Neorala v brance Spartaku si nepřišel a ten jeho spíše slabší střelu chytil. O další minutu později však Mucha zatáhl míč po straně, předložil jej Limanovskému do pokutového území a následnou střelu reflexivně Neoral vykopl.

Z herní převahy domácí vytrhl v 17. minutě Krhut, který vytáhl rychlou akci, centrem hledal před brankou Kopečného, jeho hlavička skončila nad brankou. I v 19. minutě byl hlavní postavou Kopečný, ale i únik útočníka Spartaku zlikvidoval domácí brankář Andrejko.

Ve 22. minutě Mucha prošel po straně a našel centrem Pezzottiho, jehož slabou hlavičku Neoral bez potíží zlikvidoval. Nebylo tomu jinak ani v 27. minutě po střele Dostála, kdy znovu musel nohami vyrážet střelu brankář Neoral a ještě v téže minutě musel Neoral znovu zasáhnout proti Pezzottiho další hlavičce, kterou též zlikvidoval.

Pěkný moment si hosté nechali na 31. minutu. Dobře hrající Zlámal pěkným centrem našel před brankou naskakujícího Paciorka, kterého na poslední chvíli zblokovali domácí, míč prosvištěl pokutovým územím k Dvořáčkovi, který je střelou z úhlu poté poslal mimo branku.

Vzápětí na druhé straně v 32. minutě nebezpečně vypálil Dostál, táhlá střela proletěla napříč hostující brankou a zapadla do zámezí. Sympaticky se poté vyvíjel individuální akce Dominika Krhuta v 36. minutě, který pronikl do pokutového území, střelou mířil do růžku domácí branky, nicméně nakonec míč zapadl jen těsně do boční sítě hned za tyč.

Poslední slovo v první půlce měli domácí, ve 40. minutě Žižka nacentroval a Pezzotti hlavičkoval v pádu vedle branky Spartaku.

První poločas tak skončil za stavu 0:0, hra obou týmů nepostrádala kvalitu a přímočarost a akce se přelévaly z jedné strany na druhou, diváky hra musela bavit.

Do druhé půle hostující trenér Lehkoživ musel sáhnout k jedné vynucené změně, kdy zraněného Paciorka nahradil Mršťák.

Domácí v 50. minutě Muchovou spíše propagační střelou nemohli ohrozit branku Spartaku.

Ovšem v 51. minutě udeřilo na druhé straně. Žlutý faul Žižky na Mršťáka znamenal pro Spartak výhodu standardní situace. Tu rozehrál Dvořáček, v pokutovém území zády k Andrejkově brance vyslal pohotově z polootočky střelu Zlámal a Andrejko se marně natahoval k tyči 0:1. Brankové teče se ještě domáhal i kapitán Číhal, branka již ale zůstala připsána Zlámalovi.

Opaření domácí na chvilku polevili a brzo mohli inkasovat znovu. Krhut v 52. minutě vykličkoval Poláška a střelou na bližší tyč zkusil překvapit Andrejka, ten však na čáře neselhal a míč chytil.

Parádní souhru předvedl Spartak v 60. minutě. Vyskočil vybojoval míč na vlastní polovině, posunul jej na Červenku, ten kolmicí vyslal dopředu Kopečného, který se protlačil před ho stíhající stopery a postupoval sám na Andrejka, kterému jeslemi vstřelil branku na 0:2.

To už začal být více než nadějný výsledek pro hosty. Ti v 70. minutě měli další hezkou příležitost, to Kopečný zatáhl míč po straně, našel centrem Krhuta, který z úhlu namířil nad branku.

Domácí poté korigovali v 73. minutě výsledek. Na centr ze strany si naskočil v pokutovém území Hanus, hlavičku namířil do horního růžku branky Spartaku, kam už nedosáhl Neoral a bylo to rázem 1:2.

Utkání tím pádem dostalo nový ráz a náboj, domácí se snažili srovnat skóre a naopak hosté si nedali říct a stále chtěli přidat další branku, kterou by si výsledek pojistili. Spartak držel pevnou obranu a pokoušel se o výpady směrem kupředu.

Takto dospěl zápas do 82. minuty, kdy nejprve prošel do pokutového území Krhut, pěkně se v pokutovém území uvolnil a střelu napálil jen do tyče. Odražený míč získal pod kontrolu znovu Spartak, po straně prošel do pokutového území Dvořáček, prudkou přihrávkou, na kterou nedosáhl natahující se Andrejko, našel před brankou Kopečného, který nekompromisně zavěsil do zývající svatyně na 1:3.

Radost hostů netrvala příliš dlouho, už v 85. minutě vystřihli domácí kombinaci, po níž se v pokutovém území nejlépe orientoval Hanus a střelou znovu do stejného místa, tedy do růžku branky, snížil skóre na 2:3.

Následovaly nervózní chvíle. Domácí se snažili v závěru o srovnání skóre, natěšení hosté naopak hodlali vedení udržet. V této situaci vyslal na hřiště trenér Lehkoživ i dorostence Jakuba Icelu, pro kterého tak v zápase uplynuly první minuty v mužské kategorii. Na nachystaného Vlastu Barcucha už potom ani nedošlo.

Závěrečný hvizd sudího Batíka přiřknul Spartaku tři body. Tím se bodový zisk týmu prozatím zastavil na 38 bodech, což je …. Historický rekord!!!! Prozatím o jeden bod je tak překonán bodový zisk Spartaku v MSFL ze sezóny 2011/2012 v podobě 37 bodů. Jindřich Lehkoživ jistojistě sesadí z pomyslného trůnu Josefa Pospíšila a převezme stejně pomyslné žezlo nejúspěšnějšího trenéra Spartaku v novodobé historii. Vědomí historické chvilky bylo patrné na hráčích v pozápasových debatách, kde často padala slova o historickém bodovém zisku. Symbolicky nejen vítězstvím v zápase, ale i tímto historickým zápisem udělal celý tým radost též Adminovi v předvečer jeho narozenin.

Hodnocení trenéra: V minulém týdnu nám na marodku přibyli Svatopluk Kadlec a Vlastimil Barcuch, k zápasu jsme odcestovali v podstatě s jedním náhradníkem a mladým dorostencem Icelou. Myslím si, že už od začátku utkání jsme hráli vyrovnanou partii, vytvářeli jsme si šance. Bohužel z toho, co jsme si vytvořili, jsme branku nedokázali dát. To samé měl však Hlučín a zápas v prvním poločase skončil bez branek. Bohužel se nám zranil zase Paciorek a na hřiště musel Mršťák. Ve druhém poločase se začal hrát znovu otevřený fotbal, měli jsme několik brejkových situací, ze kterých jsme dali góly. Utkání jsme zbytečně zdramatizovali tím, že jsme pustili domácí ke snížení., jak na 1:2, tak i na 2:3. Kluci odvedli v zápase maximum a cAelkově si myslím, že jsme o tu branku byli lepší.

rozhodčí: Tomáš Batík, AR1: Luboš Drozdy, AR2: Vít Ondráš, delegát: Legierský

Hlučín: Andrejko – Žižka, Marák, Heiník, Polášek (87. Lukáš) – Mucha, Dostál, Skřehot (64. Ptáček), Limanovský – Hanus, Pezzotti (69. Hudeczek).
Spartak: Neoral – Vyskočil, Ruman, Číhal, Letrik (87. Icela) – Dvořáček, Zlámal, Červenka, Krhut – Paciorek (46. Mršťák), Kopečný.