Muži >> Kopečný rozhodl o výhře: SK Uničov – SK Spartak Hulín 0:1 ročník 2013/2014

Kopečný rozhodl o výhře: SK Uničov – SK Spartak Hulín 0:1

1.5.2014 | 07:36:06 - K vloženému středečnímu kolu odcestovala naprosto stejná podoba týmu, který v neděli vyběhl na trávník v Zábřehu. Pozitivem se už ale zdá být, že se do přípravy už pomalu zapojují zranění Dominik Krhut a Andrej Letrik, kteří v zápase v Uničově alespoň zaujali místa v realizačním týmu. Domácí trenér Strouhal na tom byl ještě krapet hůře, celý zápas mu odehrála zahajovací sestava Uničova.

Domácí zahájili utkání aktivně. Vasiljev se v 7. minutě prosadil přes Barcucha a ostrým centrem hledal v pokutovém území nabíhajícího Richtera, centr ale zlikvidoval pozorný Marek Vogl.

Hulín se ukázal v 6. minutě akcí, na jejímž konci stál Kopečný, jehož střelu domácí obrana včasným přistoupením zblokovala a brankář Uvízl si se střelou též poradil.

Před brankou Spartaku to zahořelo v 8. minutě. Domácí centrem našli před přední tyčí Richtera, ten patičkou posunul míč na lépe postaveného Vasiljeva, před nímž a před prázdnou brankou rázným odkopem uklidil míč Číhal.

Na druhé straně Paciorek v 10. minutě vybídl před šestnáckou přihrávkou Kopečného k útoku na Uničovskou branku, zasáhla ale obrana domácích, která Kopečného včas zblokovala.

Na akce bohaté úvodní minuty pokračovaly i nadále. V 15. minutě přiklepl Dvořáček hlavou míč Mršťákovi, který to poté zkusil v pokutovém území individuálně, ale ani tentokráte si výsledná střela nenašla cestu dále, než do brankářových rukavic.

V té samé minutě prosvištěl po straně domácí Vasiljev a na jeho centr naskočil za zadní tyčí Jeřábek, který byl však již příliš z úhlu, a tak poslal míč vedle branky.

Jak z vlastní výhody založit protiakci soupeře předvedl Spartak v 23. minutě. Z rohového kopu domácí totiž přešli do bleskového protiútoku, až nakonec Jeřábek točenou přízemní střelou poslal míč za zadní tyč Voglovy branky. O mnoho lépe si pak Spartak vedl v 29. minutě, Červenkův roh ale jen bez zásahu prosvištěl domácím pokutovým územím.

Vážnou šanci předvedl Spartak v 35. minutě. Mršťák vedl útok Spartaku, poté vyslal Kopečného přihrávkou na kraj pokutového území, na zpětný centr dovnitř si naběhl Paciorek a z malého vápna napálil míč vedle branky.

Domácí odpověděli velkou šancí v 37. minutě. Útočící Richter postupně přetlačil Rumana s Číhalem a řítil se na Marka Vogla, ten ale finální střelu vytáhl alespoň na rohový kop.

Na šance a události bohatý první poločas tím ještě nebyl vyčerpán. Hlavu domácí obraně totiž zamotali před pokutovým území v 43. minutě Mršťák s Kopečným, až nakonec Paciorkovu střelu domácí zblokovali.

Do druhé půle nastoupil místo zraněného Romana Číhala Jaroslav Zlámal a Uničovští zahájili náporem. Herní převaha domácích však končila jen před pokutovým územím, kde kralovala spolehlivá defenzíva Spartaku.

Naopak v 56. minutě řádně protáhl domácího brankáře Uvízla Vyskočil. Táhlá střela zapadla za zadní tyč mimo branku domácích.

Pěknou akci si přichystal Spartak na 58. minutu. Kopečný před pokutovým územím získal míč a na pravé straně se do otevřené obrany řítil Mršťák. Následná přihrávka však Mršťáka spíše zabrzdila, a tak domácí stihli záložníka Spartaku ještě zablokovat.

Kličky Uničova v 69. minutě motaly hlavu Spartaku, ovšem s výsledným prudkým centrem do pokutového území si poradil bezchybný Marek Vogl. Vzápětí se ve vážné šanci objevil na hranici šestnáctky domácí Bača, jehož střela ale mířila jen vedle branky.

K přímému kopu Uničova se v 71. minutě v ideální pozici před šestnáctkou postavil Richter, který tuto standardku zahrál vysoko nad branku Spartaku.

Herně vyrovnaný zápas spěl k závěrečné desetiminutovce a přítomným divákům bylo zřejmé, že zápas rozhodne jediná branka.

Ta přišla ve prospěch Spartaku. Ve středu pole získal v 79. minutě míč Mršťák, potáhl akci, v pokutovém území našel Kopečného, který se prosadil proti vybíhajícímu brankáři Uvízlovi a strhl vedení ve prospěch Spartaku 0:1.

Vstřelená branka přišla ve vhodnou chvíli. Spartaku i domácím poté začaly viditelně docházet síly a byl to Uničov, kdo se tlačil před branku soupeře.

V 82. minutě stíhal hrozen červených hráčů Spartaku jediného Richtera, který vedl brejk Uničova. Domácí hrotový útočník ale akci zakončil střelou vedle Voglovy branky.

Pojistit vedení mohl Spartak v 84. minutě. V pokutovém území domácích se prosadili Kopečný s Krajčou a právě Krajča měl na noze výslednou střelu, při níž prováhal ideální chvíli k zakončení, a tak dobíhající obránci Uničova stihli střelu zblokovat.

Utkání se dohrálo za optického tlaku domácích, který ale k žádné brance nevedl.

Spartak si po závěrečném hvizdu sudího Poláka mohl připsat tři body z hřiště soupeře, které mu pomohly upevnit si lichotivé 7. místo v tabulce. Krom bodového zisku a pěkného umístění stojí za pozornost i vzrůstající počet vychytaných nul Marka Vogl. Jeho 12 čistých kont v jedné sezóně je nejvíce z celé MSFL. K vyrovnání rekordu dosavadního zisku 37 bodů zbývají 3 body.

V sobotu 3. 5. 2014 od 16:30 čeká na Spartak přetěžký a zároveň velmi atraktivní celek blízkého Prostějova, který na jaře válcuje všechny, kteří mu přijdou do cesty.

Hodnocení trenéra: Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodlo naše větší štěstí v koncovce, zatímco domácí své šance neproměnili. Jak Uničov, tak i my máme úzký kádr a to bylo vidět v závěru zápasu, kdy oběma týmům už docházely síly. O to cennější jsou dnešní body z hřiště těžkého soupeře. Musím dnes kluky opět pochválit, doufám, že se podaří se připravit na sobotní zápas proti Prostějovu tak, abychom i z tohoto zápasu získali nějaké body. Také doufám, že k zápasu už bude nachystaný Dominik Krhut, u Andreje Letrika necháme ještě nějaký další čas na rekonvalescenci, ať ten návrat neuspíšíme. U Romana Číhala teprve uvidíme, jestli se jedná o pouhé naražení anebo má s něčím pohlé, v každém případě věřím, že zase bude fit.

rozhodčí: Jiří Polák, AR1: Martin Kubica, AR2: Lukáš Lakomý, delegát: Miroslav Juránek

Uničov: Uvízl – Koutek, Vejvoda, Heinz, Kuba – Vasiljev, Bača, Juřátek, Langer – Richter, Jeřábek
Spartak: Vogl – Barcuch, Číhal (46. Zlámal), Ruman, Vyskočil – Mršťák, Kadlec, Červenka, Dvořáček – Kopečný, Paciorek (78. Krajča).