Muži >> Brankostroj body nepřinesl: SK SULKO Zábřeh – SK Spartak Hulín 4:3 ročník 2013/2014

Brankostroj body nepřinesl: SK SULKO Zábřeh – SK Spartak Hulín 4:3

28.4.2014 | 06:09:50 - K nedělnímu zápasu v Zábřehu na Moravě odcestovala prořídlá sestava Spartaku jen s 13 hráči do pole. V posledním zápase se Slováckem totiž pro zranění odstoupil Dominik Krhut, jeho zdravotní stav se v týdnu nezlepšil, a tak se přidal k dlouhodobým marodům Lacigovi s Letrikem. Rázem tak na střídání byli připraveni už jen Jaroslav Zlámal a Pavel Krajča. V brance tentokrát dostal příležitost Dominik Neoral, který si tak odbyl svou soutěžní premiéru v dresu Spartaku. Ani domácí kouč Balcárek na tom se sestavou nebyl o mnoho lépe, a tak nakonec přítomní diváci v příjemném slunečném odpoledni viděli na obou stranách po jednom střídání.

Úvodní minuty zápasu naznačily, že v podání obou týmů bude k vidění pohledná hra. Aktivněji si přitom počínali hosté, kteří také jako první ohrozili bránu soupeře. V 5. minutě zahrál Vyskočil aut, vyměnil si míč s Paciorkem a z této výměny se z novu k míči dostal Vyskočil, aby nakonec zamířil střelou nad branku Martina Šustra.

V 8. minutě Spartak vedl útok v podání dvojice Mršťáka s Kopečným, Kopečný se před pokutovým územím uvolnil a zkusil zakončit, ze všeho ale vyšla střela doprostřed brány, kterou Šustr bez potíží zlikvidoval.

Domácí se před branku Spartaku dostali vážně poprvé až v 16. minutě, ale hned z toho byla branka. Nedůraz Spartaku ve středu pole před pokutovým územím ulehčila Zábřehu finální přihrávku vzduchem do pokutového území, kde krátce zaváhali i obránci s brankařem, čehož Pospíšil využil a prostrčil zboku míč do branky.
Číhal sice ještě z brankové čáry míč vyvezl ven, ale pomezní Gloser už s praporkem utíkal ke středovému kruhu, což znamenalo jediné – balón přešel brankovou čáru 1:0.

Nemastná neslaná akce domácích, která vyústila ve vedoucí branku, ale Spartaku chuť do hry nevzala. Hned z rozehrání našel Červenka pasem Paciorka a ten si, ačkoliv byl tísněn dotírajícím obráncem Zábřehu, v pokutovém území věděl rady a střelou na zadní tyč srovnal skóre v 17. minutě na 1:1.

Již tak pěkné utkání se ještě více rozhýbalo. Vstřelení gólu byli domácí blízko v 22. minutě, když vysoký balón nedoskočil Vyskočil, číhající Bačík se balónu zmocnil a z voleje vypálil na naši branku. Neoral však pohotově robinzonádou vytáhl střelu na rohový kop. Z něj ovšem vyskočil nejvýše Ješko a jeho hlavička směřovala do břevna a odtud se míč překulil mimo hřiště.

Ve 28. minutě naopak Vyskočil vystihl ve středu pole přihrávku Zábřehu, odtáhl akci až k pokutovému území, ostrým centrem našel v pokutovém území Dvořáčka a ten hlavou poslal míč ke vzdálenější tyči Zábřehu 1:2!!!!

Domácí v zápase těžili z dlouhých autů Rajnohy a takto v 33. minutě vznikla v pokutovém území Spartaku mela, při níž Kovář přiklepl míč Linkovi, který namířil jen nad branku.

Hned vzápětí ovšem Zábřeh srovnal skóre. V 34. minutě domácí totiž zahrávali rohový kop, sražený míč sice nedoplachtil až do „ohně“ malého čtverce, nicméně putoval postupně napříč pokutovým územím kolem asi čtyřech hráčů Spartaku, až se k němu na zadní tyči dostal Kovář a srovnal na 2:2.

Srovnané skóre však nemuselo vydržet příliš dlouho. V 36. minutě Dvořáček vyškrábl míč ještě na postranní čáře, dotáhl míč k pokutovému území, dobrým centrem našel nabíhajícího Paciorka, který z voleje uklidil na zadní tyč domácí branky. Tam se však zázračně objevil Šustr a vynikajícím zákrokem vytáhl míč od tyče ven.

Výtečně se ukázal domácí brankář rovněž v 38. minutě, to když se za šestnáctkou napřáhl Červenka a Šustr parádně míč vyškrábl z pod břevna.

Vyrovnaná hra a pohledné akce přítomné diváky bavila. Poločasový výsledek 2:2 dával tušit, že výsledek zápasu je do druhé části hry ještě otevřená záležitost.

Po zahájení hry však velmi rychle domácí vzali otěže zápasu do svých rukou. Už ve 46. minutě odvracel na rohový kop Číhal nebezpečný centr do pokutového území. Ten domácí zahráli výtečně – v prostoru před brankou vyskočil nejvýše Linek a hlavou poslal Zábřeh do vedení 3:2.

Jen málo chybělo k tomu, aby Zábřeh pojistil vedení v 55. minutě. Mršťákovu přihrávku domácí vystihli a na Ješkovu křížnou střelu se natahoval brankář Neoral, míč však směřoval mimo branku Spartaku.

Vzápětí mohl srovnat skóre Spartak. V 56. minutě Dvořáček našel centrem v pokutovém území Kopečného, jehož hlavička v ideální pozici směřovala nad branku.

O tři minuty později poté Dvořáček zahrával přímý kop z prostoru před šestnáctkou. Míč z dobře kopnuté standardky směřoval do růžku domácí branky, avšak na poslední chvíli se zpoza zdi vynořil Šustr a dobrým zákrokem vyškrábl míč na rohový kop.

V 60. minutě pak efektivní akci předvedl Zábřeh. Bačík prošel středem hřiště, hrozen zasahujících hráčů Spartaku se jej jen marně pokoušela zbavit míče, domácí hráč nakonec putoval po šířce hranice šestnáctky, na jejímž konci vyslal dovnitř území Pospíšila, ten se zbavil Barcucha a z úhlu propálil Neorala i na čáře stojícího Číhala 4:2.

Tohle už bylo na Spartak už moc a na zápas padla hluchá dvacetiminutovka, v níž ze hry měli více domácí a hostům se kombinace vůbec nedařila a k ohrožení domácí branky se vůbec nedostávali.

V závěrečných deseti minutách se pak hosté znovu našli. V 84. minutě Spartak 3x po sobě zahrával rohový kop, při tom posledním Červenka našel Rumana, který hlavou míč vrátil před bránu a z tohoto prostoru Kopečný zakončil nad branku.

V 87. minutě vyzkoušel Šustrovu pozornost Číhal tvrdou střelou z dálky, brankář Zábřehu se ale nenechal překvapit a balón nadvakrát zklidnil.

Poté však hosté podnikli jeden rychlý výpad, který po straně vedl Barcuch. Ten v 88. minutě křížným centrem našel na druhé straně pokutového území Dvořáčka, který z voleje zakončil na 4:3.

Vstřelená branka ovšem přišla pozdě, na další představení již nezbývalo času, a tak s naplněním 90. minuty rozhodčí Mikeska ukončil zápas, v němž Spartak měl rozhodně na víc, než kolik ukazuje závěrečný výsledek. Okleštěnou sestavu nyní čekají 2 velmi těžké duely. Ve středu od 16:30 v Uničově a v sobotu doma proti Prostějovu.

Hodnocení trenéra: I když si odsud odvážíme nepříznivý výsledek, tak pokud se týká herního projevu, jsem spokojený. Myslím si, že zápas jsme zvládli, odehráli jsme ho se ctí, dali jsme tři branky venku a hráli jsme otevřený fotbal. Bohužel dnešní výsledek byl soubojem brankáře Šustra a našich hráčů, kdy nás domácí brankář vychytal při třech vyložených šancích. Zdravotní stav týmu však není optimální ani u těch hráčů, kteří hrají a budeme čekat zase do středy, jestli se dá někdo do pořádku, nebo jestli zase pojedeme ve 12 lidech. Proto saháme ke změnám, točíme sestavu podle zranění, dnes hrál Barcuch, protože zase Zlámal má zdravotní problémy a nakonec jsem jej na hřiště ani nepouštěl, abychom tomu ještě neublížili. Doufám, že se trochu dáme zdravotně do kupy, abychom nadcházející zápasy zvládli. Jak výkon, tak předvedená hra mají kvalitní parametry odpovídající našemu umístění a rádi bychom se vrátili tam, kam si myslím, že nyní patříme.

Rozhodčí: Mikeska, AR1: Batík, AR2: Gloser, delegát: Brtníček

Zábřeh: Šustr – Swiech, Ješko, Čep, Linek – Pospíšil, Binar, Kovář, Rajnoha (78. Váňa) – Čtvrtníček, Bačík.
Spartak: Neoral – Vyskočil, Ruman, Číhal, Barcuch – Dvořáček, Kadlec, Červenka, Mršťák (74. Krajča) – Paciorek, Kopečný.