Muži >> SK Spartak Hulín – 1. FC Slovácko „B“ 3:0 ročník 2013/2014

SK Spartak Hulín – 1. FC Slovácko „B“ 3:0

20.4.2014 | 08:40:40 - Zranění a pracovní povinnosti zúžily sestavu Spartaku až na 3 náhradníky tak, že k hernímu nasazení do pole byl připraven i brankář Dominik Neoral. Hosté ve své sestavě disponovali pouze jedním ze zkušených hráčů prvního týmu – kapitánem Janem Trousilem, jinak jejich sestava skýtala jména s ročníky narození 93-95.

Hosté ze Slovácka začali aktivně. V 8. minutě namířil po předchozí standardní situaci Bartoš nad branku a v 10. minutě prošel po straně Prajza, prudkým centrem našel před bránou Fojtáška a jeho zakončení skončilo na břevně, míč se jen převalil přes břevno na roh. Po zahraném rohu v 11. minutě z otočky střílel Janečka, namířil ale jen do míst, kde stál připravený brankář Marek Vogl.

To na druhé straně Spartak zahrál roh efektivněji. Ve 12. minutě si na Dvořáčkem zahranou standardní situaci naběhl před branku Ruman a z voleje po zemi zakončil střelou na přední tyč, domácí se mohli radovat 1:0.

Běhaví mladíci ze Slovácka se jen tak nevzdali. V 16. minutě Janečka v pokutovém území sklepl hlavou míč nabíhajícímu Fojtáškovi a jeho střela mířila nad branku.

Ve 30. minutě musel zasahovat domácí brankář Vogl po Janečkově střele, kterou vyrazil mimo tři tyče. O další 4 minuty později vyslali hosté další nebezpečný centr na naskakujícího Janečku, míč ale proletěl nad jeho hlavou.

Domácí se v těchto fázích dostali před branku Slovácka spíše jen ojediněle, nicméně hned z toho mohla být branka. Agilní Kopečný v 39. minutě zatáhl míč po straně k pokutovému území, nacentroval před branku, kam si naběhl Dominik Krhut, ale společně s ním vracející se obránce Slovácka míč zablokoval. Následně Dominik odstoupil ze hry pro problémy se svalem.

Obdobná akce Spartaku však přinesla druhou brankovou radost krátce před přestávkou. Kopečný ve 43. minutě vyslal opět prudký centr před branku a Trajtel ve snaze odkopnout míč do zámezí trefil vlastní branku 2:0.

Ve druhé půlce zahrozili hosté jako první. Pilka v 54. minutě zatáhl míč po straně a táhlou střelu vyslal napříč Voglovou brankou, kde zapadla za zadní tyčí do zámezí.

Spartak oponoval v 59. minutě Dvořáčkovou akcí, jehož centr za prosvištěl pokutovým územím a jen těsně jej Kopečný minul ve skluzu.

Miloš Kopečný byl ústřední postavou i další akce Hulína v 63. minutě. Hbitý Vyskočil vyslal prudký centr na útočníka Spartaku, ale hlavička mířila jen nad branku.

Velmi nadějně se vyvíjela šance Spartaku v 70. minutě. Vyskočil našel Kopečného, ten potáhl míč k pokutovému území, Spartak se dostal do přečíslení, finální přihrávku na Kadlece odvrátil Trousil. Vzápětí na druhé straně Pilka v 70. minutě namířil utěšenou střelou ze 20 metrů jen nad branku.

V 73. minutě se neujal ani Mršťákův centr na Kopečného, před kterým stihl zasáhnout brankář Fryšták.

Velká šance Spartaku přišla v 78. minutě. Vyskočil znovu vybojoval míč, posunul jej křížnou přihrávkou na Kopečného a ten perfektně nasměroval míč před branku. Tam číhal osamocený Mršťák, nicméně před prázdnou brankou míč změnil směr, a tak všichni přítomní mohli sledovat, jak bez zásahu hulínské kopačky míč pokračuje až mimo hřiště.

To si však domácí vynahradili v 83. minutě. Kolmou, precizní a anglickou přihrávkou vzduchem vyslal Číhal Kopečného do sólového nájezdu na branku Slovácka. Brankář Fryšták sice včas vyběhl a snížil úhel, i tak se finální Kopečného trefa vlezla do branky a skóre se vyšplhalo na 3:0.

Když v 88. minutě Vlasta Barcuch dobré pozice namířil jen nad branku, bylo to protentokrát ze Sportovního areálu v Hulíně vše a zanedlouho rozhodčí Drozdy ukončil zápas s výsledkem příznivým pro domácí. Zisk 31 bodů dává před těžkými duely v Zábřehu a Uničově potřebný klid. Současně v tuto chvíli zbývá 6 bodů k vyrovnání 37bodového zisku sezóny 2011/2012.

Hodnocení trenéra: Jsem rád, že jsme dnešní zápas zvládli. Kvůli zranění jsme měli už jen 2 hráče na lavičce a hned v prvním poločase jsme museli sáhnout ke střídání, kdy z hřiště musel Dominik Krhut, takže jsme měli už do hry už jen jednoho hráče. Na rozdíl od předchozích zápasů se k nám dnes přiklonilo štěstí, a co jsme si vypracovali za první poločas, tak jsme také proměnili, i když druhý gól byl za přispění obránce Slovácka. I když byl soupeř ve druhém poločase víc na míči, tak jsme si to pohlídali, do ničeho jsme je nepouštěli a měli jsme další dvě nebo tři šance. S výsledkem jsem spokojený, chci klukům poděkovat. Teď nás trápí zranění, ten kádr je úzký, o to cennější jsou body.

Rozhodčí: Drozdy, AR1: Miko, AR2: Klíma, delegát: Sedláček

Spartak: Vogl – Červenka, Číhal, Ruman, Vyskočil – Krhut (40. Zlámal), Kadlec, Dvořáček, Mršťák – Kopečný, Paciorek (73. Barcuch).
Slovácko „B“: Fryšták – Prajza, Břečka, Trousil, Pilka (80. Groulík) – Fojtášek, Bartoš, Machač, Trajtel (61. Hanák) – Kübl, Janečka.