Muži >> FC Fastav Zlín „B“ – SK Spartak Hulín 3:1 ročník 2013/2014

FC Fastav Zlín „B“ – SK Spartak Hulín 3:1

13.4.2014 | 15:47:35 - Utkání dvou tradičních soupeřů se na stadionu u Dřevnice odehrálo ve slušném tempu a přítomní diváci byli svědky velkého množství zajímavých situací. Domácí trenér Somberg se mohl spolehnout na služby několika hráčů širšího kádru „A“ týmu – Lubomíra Kubici, Tomáše Jelečka či Lukáše Motala. Velké starosti dělal tradičně naší obraně dělal běhavý Štěpán Červenka. Na soupisku hostí přibylo nové jméno hrotového útočníka Krajči.

Úvodní minuty uplynuly a míč se podíval k oběma bránám, když se ve 4. minutě na hranici šestnáctky obtočil Štěpán Červenka kolem našeho obránce, utěšenou střelou k tyči, na kterou se marně natahoval Marek Vogl, otevřel skóre zápasu 1:0.

Rychlá branka domácí povzbudila a v 5. minutě prosvištěl nad Voglovou brankou míč po střele Hradila.

Spartak se ale brzo dostal do tempa. V 10. minutě Kadlec vypíchl míč Motalovi, posunul na Krhuta, který nakonec zamířil nad branku. V 18. minutě zahrával roh Spartaku Dvořáček, v pokutovém území míč zpracoval Ruman a přistrčil jej Vyskočilovi, který z první střely vypálil za zadní tyč domácí branky.

Na druhé straně se v 25. minutě zase na dlouhý míč natahoval Robin Elšík, přihrávka směřující na malé vápno byla pro domácího hráče příliš dlouhá, a tak míč nakonec skončil za postranní čárou.

Ve 26. minutě balón výborně vybojoval pro Spartak Kopečný a společně s Dvořáčkem se vydali ztéci Žukowského branku. Brankář domácích ale střelu zblokoval. V 30. minutě poté kličkami vymotal obranu Zlína Josef Mršťák, centrem před branku našel Dvořáčka, který míč vrátil zpět do náběhu Mršťákovi, výsledná střela z malého vápna mířila vedle branky. Spartak se neprosadil ani v další velké šanci. Poté, co v 32. minutě míč vybojoval Kopečný, ani Mršťák ani Zlámal před domácí brankou nedokázali dostat míč za brankářova záda.

Úplně nejvíc předvedl Spartak v 36. minutě v podání Kopečného a Krhuta. Brejk hostí vedl Kopečný, nezištnou přihrávkou našel před brankou Krhuta a po jeho zakončení zblízka se přes tichý stadion ozvala jen tyč domácí branky!

Poslední šancí na změnu byl přímý kop z hranice šestnáctky ve 44. minutě nařízený za hru rukou domácích, centrovaný míč z kopačky Vyskočila nakonec skončil u Číhala a od něj putoval mimo hřiště.

Domácí Zlín začal druhý poločas aktivně. Červenkův průnik do šestnáctky Spartaku v 51. minutě uhasili hosté odkopem.

Velice blízko pak byli žlutomodří brance v 54. minutě. Vyskočilovu přihrávku domácí vystihli, Pavel Elšík stojící na hranici šestnáctky vybídl k finální střele ještě lépe postaveného Višněvského a vracející se Vyskočil vykopl míč z brankové čáry za překonaným Voglem.

Spartak se před brankou Zlína objevil výrazně v 58. minutě. Centr ze strany hlavou prodloužil Mršťák, ale tento míč byl na padajícího Kopečného příliš dlouhý. Nadějně vypadala i Krhutova akce v 59. minutě, centr ze strany domácí odvrátili jen ke Kadlecovi a jeho střelu brankář Zlína v pohodě chytil.

V té samé minutě však postupoval vpřed k brance Hulína Lukáš Motal tak dlouho, až s míčem doputoval na hranici naší šestnáctky. Tam napřáhl, střelu navíc tečoval Roman Číhal a Marek Vogl reagující na původní směr střely při robinzonádě mohl jen sledovat, jak míč letí mimo jeho dosah do sítě 2:0.

Spartak ještě nerezignoval a zkusil dát kontaktní branku. V 63. minutě k tomu hosté měli dobrou příležitost, když Vyskočil vysunul do ulice Kopečného, brankář Žukowski ale situaci dobře přečetl, včas vyběhl a zlikvidoval střelu.

Neujal se ani centr Spartaku v 73. minutě, na který nedosáhl padající Michal Dvořáček. V 76. minutě vysunul do pokutového území Mršťák Paciorka, ale ani tentokrát Spartak na brankáře domácích nevyzrál, střela směřovala jen do míst, kde stál bezpečně připravený Žukowski.

Když už se zápas blížil závěrečné desetiminutovce a změnu skóre nepřinesly střela Dvořáčka v 77. minutě nad branku Zlína a ani Jelečkova rána o minutu později směřující tamtéž, vyrobili domácí hrubku v rozehrávce v 82. minutě. Zpětnou přihrávku vystihl Krhut a rázem byl sám před brankou, obešel brankáře, při zásahu obránce sice Dominik spadl, v mžiku byl ale na nohou a dopravil míč do prázdné brány. Spartaku 8 minut před konce svitla naděje na bod 2:1.

Naděje žila jen asi tak 30 sekund, než domácí rozehráli, Talaš si v 83. minutě vzal míč, postupoval kupředu a z hranice šestnáctky vypálil na naši branku. Jedovatá, točící se a plavající střela si trochu nečekaně našla cestu do sítě a skóre se upravilo na definitivní podobu výsledku 3:1, se kterou také zápas skončil.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme umřeli na neproměňování šancí. I když jsme už brzo prohrávali 1:0, měli jsme v prvním poločase tři další šance. A i když jsme měli herní převahu, tak když takové situace neproměníme, nemůžeme v utkání myslet na body. Domácí ze 4 střel vytěžili 3 branky, všechny s naším přispěním. V tréninku se soustředíme na proměňování šancí, ale v zápase nám to tam nepadá. Bohužel, nemůžeme se na to vymlouvat, ale je to už druhý zápas, co máme tolik šancí a dáme jenom jeden gól. Nedáváme branky, nemáme body.

Rozhodčí: Kubica, AR1: Ondráš, AR2: Ogrodník, delegát: Matyáš

Zlín “B“: Žukowski – Blanař, Zavadil, Kubica, Jeleček – Hradil (55. Talaš), Elšík P., Motal, Višněvský – Elšík R. (68. Hlobil), Červenka (87. Chwaszcz).
Spartak: Vogl – Červenka, Ruman, Číhal, Vyskočil – Mršťák (77. Barcuch), Kadlec, Zlámal (64. Paciorek), Krhut – Kopečný (72. Krajča), Dvořáček.