Muži >> 3 domácí body: SK Spartak Hulín – 1. HFK Olomouc 1:0 ročník 2013/2014

3 domácí body: SK Spartak Hulín – 1. HFK Olomouc 1:0

6.4.2014 | 08:35:47 - Sobotní zápas mezi sousedy v tabulce oproti průběhu předcházejícího týdne doprovázelo poměrně chladné počasí, to rozhodně ale neplatilo pro dění na hřišti. Sympatický soupeř z Olomouce přijel do Hulína hrát fotbal a přítomní diváci se dočkali pěkné podívané s kvalitou na obou stranách.

Domácí trenér Jindra Lehkoživ vyřešil absenci Lacigy posunutím Jaroslava Zlámala do zálohy, fit byl už i Honza Ruman, i tak do hry zbývali jen brankář Dominik Neoral, Vlasta Barcuch a Jarda Paciorek, kapitánskou pásku převzala legenda klubu Svatopluk Kadlec.

Od začátku se hrál v Hulíně svižný fotbal. Už v 1. minutě se prosadil Kopečný, vběhl do pokutového území, ale jeho střela na zadní tyč s tečí skončila jen na rohovém kopu. Hezky se protáhl po straně v 5. minutě Krhut, předložil míč Dvořáčkovi do náběhu, výsledná střela mířila jen nad Arbeitovu branku. Aktivní Kopečný prošel obranou Holice ještě i v 6. minutě, střelu z úhlu zachytil brankář hostí. Pěknou koncovou střelu po sérii několika přihrávek ukázal v 13. minutě Červenka, střela nakonec mířila daleko od branky.

Uplynula úvodní dvacetiminutová herní převaha domácích a hosté z Holice se důrazně ukázali před Voglem. Ten musel aktivně vybíhat ve 22. minutě před dotírajícím Stehlíkem a ve 24. minutě domácí brankář vyrážel střelu Bednáře.
Slibně se v té samé minutě vyvíjela na druhé straně akce Mršťáka, který předložil míč před branku, ovšem bez zásahu spoluhráčů míč zase prosvištěl pryč pokutovým územím.

Ve 32. minutě se ze vzrůstajícího tlaku Holice vymanil Spartak brejkem, který vedl Kopečný, předložil míč před branku a hosté stihli zablokovat Kadlecovu střelu z hranice šestnáctky.

Další útočná snaha domácích už přinesla své ovoce. V 38. minutě po straně prošel Mršťák, přihrávkou našel Dvořáčka a ten obstřelil vybíhajícího Arbeita 1:0.

Vedení domácích nemuselo trvat dlouho. Holičtí potáhli svou akci v 39. minutě a Korčiánovu střelu vyrážel Vogl na brankové čáře.

Na druhé straně v 43. minutě důrazný Krhut prošel opět po straně, posunul na Kopečného a nakonec Mršťák zakončoval slabší střelou z hranice šestnáctky přímo do rukou Arbeita. S tím také skončil po chvilce i první poločas.

Do druhého poločasu hostující trenér Derco poslal na hřiště mj. i mistra ligy, reprezentanta a člena dnes již legendárně úspěšného týmu z ME v Portugalsku 2004 Marka Heinze.

Úvodní minuty poté přinesly opět svižnou podívanou. V 49. minutě Krhut vytáhl Spartak do útoku, vyslal Kopečného do sólového nájezdu, brankář Arbeit výslednou střelu vyrazil na rohový kop. Ten následně zahrával Dvořáček a Mršťák zakončil jen vedle branky.

Hosté výrazně zahrozili v 63. minutě. Heinzův prudký centr směřoval na zadní tyč, kam se hrnul Korčián, Honza Ruman ale výborně stihl tečovat ve skluzu před otevřenou zadní částí branky, takže míč jen prosvištěl alespoň na rohový kop, který Spartak ubránil.

Mnoho nadějí domácích fans dokázali utlouct hráči v 67. minutě. Krhutův centr vrátil hlavičkou Mršťák před branku, kam si naběhl Dvořáček a vyslal střelu halfvolejem na branku Holice, pozorný Arbeit reflexivně střelu vyrazil.

Hosté vyzkoušeli domácího brankáře v 68. Heinzovou střelou po zemi, Vogl se ale nenechal zaskočit a míč vyrazil.

Spartak nenavýšil vedení ani v 78. minutě po rohovém kopu Dvořáčka, Kopečný hlavičkou zakončoval vedle branky. Definitivní potvrzení vedení Spartak měl na kopačkách v 83. minutě. Holice se v závěrečném tlaku snažila alespoň o srovnání skóre, když Dvořáček zachytil míč, vysunul Kopečného, ten dotáhl akci k pokutovému území, předložil Paciorkovi, který posunul dál na ideálně stojícího Kadlece, kterému sice míč uskočil, nicméně v závěsu za ním byl ještě znovu Michal Dvořáček, jehož výsledná střela mířila bohužel mimo branku.

Místo potvrzeného vedení se tak domácí museli v závěrečných minutách soustředit na obranu proti tlaku Holice bez možnosti jeho rozmělnění taktickým střídáním.

Hosté zahráli několik standardek, rohových kopů a zejména závěrečný přímý kop Heinze z 25 metrů při vzpomínce na precizně vymetenou šibenici Olivera Kahna právě z ME 2004 vypadal velmi nebezpečně. Nicméně ani tato ani jiná šance úspěch HFK v tomto zápase nepřinesl, a tak Spartak za velmi dobře odvedenou práci bere z utkání 3 body.

Hodnocení trenéra: Dnes musím klukům poděkovat za výkon, myslím si, že všichni v zápase odvedli maximum. Ke konci nás chytaly už křeče a měl jsem obavy, aby nám z toho nevzniklo další svalové zranění. Po dlouhé době jsme si vypracovali velmi hodně šancí, v prvním poločase tři, ve druhém minimálně dvě, ale druhou branku jsme nedokázali přidat, a tak jsme museli, bohužel bojovat o výsledek až do konce. Myslím si, že vítězství je zasloužené a můžeme se v klidu připravovat na další zápas ve Zlíně za týden.

rozhodčí: Hájek, AR1: Kůrka, AR2: Nováček, delegát: Juránek

Spartak: Vogl – Vyskočil, Číhal, Ruman, Červenka – Dvořáček (87. Barcuch), Kadlec, Zlámal, Krhut – Mršťák (75. Paciorek), Kopečný.
HFK Olomouc: Arbeit – Matyska (84. Dupkala), Lukášek, Kršák, Hlavica – Korčián (46. Šuba), Hromek (46. Žondra), Bednář, Tögel – Stehlík (46. Heinz), Bernard.