Muži >> SK Spartak Hulín – FC Hlučín 4:1 ročník 2013/2014

SK Spartak Hulín – FC Hlučín 4:1

20.10.2013 | 08:46:05 - Slunečné a teplé říjnové sobotní odpoledne doprovázelo utkání mezi celky Spartaku Hulín a FC Hlučín. Spartak vítězství v Orlové toužil potvrdit třemi domácími body, soupeř z Hlučína v dolní polovině tabulky zatím moc bodů neposbíral.

Tomu odpovídal také úvod utkání. Spartak začal poněkud vlažně, hosté byli aktivnější a častěji se hrnuli k brance Marka Vogla. Domácí se k brance Hlučína vydali v 8. minutě Krhutem, který zachytil míč, místo střely zvolil přihrávku na Dvořáčka, ten posunul na Kopečného, jehož střelu hosté zblokovali. K odražené střele se dostal Svatopluk Kadlec a míč poslal nad branku.

Aktivní hra Hlučínu přinesla šanci v 13. minutě, Žižka z otočky vypálil na bránu, Vogl musel vytáhnout robinzonádu a míč vytlačil na břevno a odsud nad branku, hosté zahrávali rohový kop.

Domácí postupně začali přebírat iniciativu a v 18. minutě Kadlec přihrávkou vybídl Kopečného, který měl však přihrávku na dlouhou nohu a míč skončil u brankáře.

Spartak nicméně v 22. minutě vytáhl jinou přímočarou akci, když dlouhý centr po zemi doběhl Krhut, odcentroval před branku, kde sice Hlučín pokryl Kopečného, ale míč pokračoval dál na Dvořáčka, který z úhlu propálil vše 1:0.

Vedení Hulína nemuselo trvat příliš dlouho. Mucha v 25. minutě prošel po straně, centrem našel před brankou Martina Hanuse. Proti jeho střele zasáhl Vogl, míč se však vrátil zpět k hráči hostí a před ním byla prázdná branka. Než však hostující kapitán v zaštěrkovaném brankovišti stihl zaregistrovat, kde má míč, vyškrábl mu jej již ležící Marek Vogl!

Nadějně vypadal přímý kop Spartaku v 26. minutě, přímý kop Lacigy prosvištěl bez teče nabíhajících hráčů celým pokutovým územím.

Domácí přidávali další akce – v 28. minutě se vřítil do pokutového území Krhut, vytlačil jej brankář Andrejko, Krhut vracel míč na Paciorka, jeho však už obrana Hlučína zblokovala. V 30. minutě po další přímočaré akci Krhuta vypálil nad branku Červenka.

Velkou šanci si nachystal Spartak na 40. minutu. Paciorek vběhl do pokutového území a chytrou střelou obstřelil Andrejka, míč krásně směřoval k zadní tyči, nakonec na ní i skončil a odrazil se zpět do hřiště.

Vzápětí poté hosté přišli o Jiřího Barcala, který inkasoval druhou žlutou kartu a Hlučín šel v 42. minutě do desíti hráčů. Další vážnou ránou pro hosty bylo stažení kapitána Martina Hanuse v 44. minutě, který si po jednom ze střetů s Romanem Číhalem odnesl zranění.

Do konce poločasu Spartak předvedl ještě Vyskočilovu akci, který namířil v 44. minutě míč před branku, kde jej na zadní tyči minul Krhut.

Druhý poločas začal velmi zostra. Už v 46. minutě mohl jít na Andrejka vysunutý Krhut, ale přišlápl si míč.

Na druhé straně hosté v 47. minutě zahrávali standardní situaci, míč prosvištěl do pokutového území, kam si na něj naběhl Robin Štefek a rozvlnil síť 1:1.

Bylo srovnáno, a tak Spartak šel znovu do útoku. Laciga v 54. minutě prošel po straně, odcentroval před branku, kde hosté odvraceli míč před naskakujícím Dvořáčkem. Odražený míč vypálil Ruman a Andrejko vyrazil míč na roh.

Brankář Hlučína musel zasahovat i v 58. minutě, kdy se k němu stočil Červenkův centr do pokutového území.

V následující minutě domácí vytáhli bleskovou akci. Míč vyvezl Kadlec, prostrčil míč na Paciorka, který jej přistrčil Kopečnému, jeho střelu Andrejko vyrazil, ale z úhlu dorazil míč do branky Krhut 2:1.

V 61. minutě pak Spartak zahrával rohový kop. Číhal hlavičkou nastřelil břevno, odražený míč do prázdné branky dorážel Dvořáček a trefil rovněž brankovou konstrukci, poté se k míči dostal Paciorek a toho k zemi poslal Hudeczek.

Rozhodčí Drozdy za faul ukázal Hudeczkovi druhou žlutou kartu a poslal jej do sprch a proti Hlučínu nařídil pokutový kop.

Ten si postavil na značku sobotní narozeninový oslavenec Roman Číhal a nekompromisní střelou rozvlnil síť branky Hlučína 3:1.

Hosté hráli již v 9 a jejich role v nepříznivě se vyvíjejícím zápase už byla o to jasnější.

Spartak do konce zápasu přidal další šance. Dvořáček v 73. minutě postupoval sám na branku hostů, střelu vytáhl na tyč brankář Andrejko. V 79. minutě poté Ševela z otočky vypálil na branku, míč jen těsně minul zadní tyč.

V 87. minutě křížnou přihrávkou vysunutý Mršťák postupoval sám na branku a střelou pod břevno upravil skóre už na 4:1.

Mršťák dosáhl dokonce ještě jedné branky z dorážky v 89. minutě, ta ale nebyla uznána pro ofsajd.

Po vítězství 4:1 se vyšplhal bodový účet Spartaku na 22 bodů. Příští týden odjíždí Spartak na hřiště vedoucí Opavy.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme chtěli potvrdit body z Orlové a jsem rád, že nám to podařilo, i když, jak jsme očekávali, bylo to těžké utkání. Hlučín si vytvořil první velkou šanci, nás podržel Marek Vogl a naštěstí se nám podařilo dát branku, která nás uklidnila. Utkání určitě ovlivnilo vyloučení dvou hráčů Hlučína, protože byl by to ještě těžší zápas, kdyby hráli kompletní. I když nám to herně nešlo, proti těžkému soupeři jsme podali disciplinovaný výkon a body se počítají se. Klukům chci opět poděkovat za jejich výkon a přístup k zápasu. V Opavě příští týden nemáme co ztratit, hrát se dá s každým. My se chceme připravit na to, že tam předvedeme kvalitní fotbal a jak to dopadne v zápase bude otázka momentální formy obou soupeřů.

rozhodčí: Drozdy, AR1: Miko, AR2: Batík, delegát: Rabušic

Spartak: Vogl – Vyskočil (81. Barcuch), Ruman, Číhal, Červenka – Dvořáček (76. Pácl), Kadlec, Laciga, Krhut (73. Mršťák) – Paciorek (69. Ševela), Kopečný (81. Rokos).
Hlučín: Andrejko – Polášek, Štefek, Barcal, Malcharek (81. Bogdaň) – Mucha (88. Váňa), Hudeczek, Hanus F., Žižka (46. Ondrušík)– Hanus M.(43. Heinik), Lukáš (79. Subić).