Muži >> Po první půli hotovo: SK Spartak Hulín – SK SULKO-Zábřeh 4:0 ročník 2013/2014

Po první půli hotovo: SK Spartak Hulín – SK SULKO-Zábřeh 4:0

29.9.2013 | 10:30:46 - Na zápas s celkem ze Zábřehu vyšlo nádherně počasí a i fakt, že v nedalekém areálu letního kina, koupaliště a kulturního klubu probíhaly hodové slavnosti, nalákal do ochozů slušný počet návštěvníků. Ti mohli sledovat v akci skoro již kompletní kádr Spartaku, ze kterého vypadl znovu zraněný Kuba Řihák. Hostující trenér Jiří Balcárek divákům pro zranění odepřel možnost sledovat matadora Michala Kováře.

Úvod utkání odpovídal tomu, že se v zápase potkali dva sousedé v tabulce a oba týmy začaly opatrně. Nicneříkající oťukávanou zakončil až v 7. minutě Spartak, kdy Kopečný předal míč Mršťákovi, ten jej zády k brance narazil Vyskočilovi a následnou ránu vyrazil Šustr.

Pěknou fotbalovou akci v 11. minutě rozběhl Mršťák, předal míč Kadlecovi, ten jej posunul na Krhuta a hbitý záložník Spartaku vyslal centr před branku Zábřehu. Tam si naběhl Josef Mršťák a hlavičkou otevřel skóre zápasu 1:0.

Nedlouho poté v 13. minutě při standardní situaci domácí zaváhali v obraně a chumel hostujících hráčů dosáhl branky, nicméně z ofsajdového postavení.

V 19. minutě zakončoval centrovaný míč hlavičkou Rokos, střelu vyrazil Šustr jen před sebe, hosté nedokázali balón odklidit z před prázdné branky do bezpečí, čímž usnadnili práci pro číhajícího Kopečného a ten s díky uklidil na 2:0.

A ani to nebylo vše. V 25. minutě před pokutovým územím hosté poslali k zemi Mršťáka. Přímý kop si postavil k zahrání Jaroslav Laciga, střelu přez zeď napálil k tyči a od ní se odrazil míč do branky 3:0.

Takto produktivní úvod jednoznačně ovlivnil nejen průběh první půle.

Hosté jen v 31. minutě Bačíkem ohrozili branku, se střelou si Marek Vogl ale věděl rady. Na druhé straně v 33. minutě nezaváhal Šustr proti slabší střele Krhuta a Červenkova střela v 35. minutě z přímého kopu směřovala nad branku.

Podívanou první půle zakončil v 40. minutě přímý kop Zábřehu, z něj poslal Váňa hlavičkou míč vedle branky.

Domácí s chutí nastoupili i do druhé půle. Přímý kop Lacigy v 50. minutě hosté odvrátili, odražený míč napálil Červenka z druhé vlny nad branku. O minutu později Mršťák prostrčil míč do uličky na Rokose, jeho střelu hosté srazili na roh. V 53. minutě se pak před pokutovým územím Zábřehu uvolnil kličkou dovnitř hřiště Kopečný, vystřelil nad branku.

V 61. minutě Lacigovu střelu Šustr vyrazil na roh. Z něj se prosadil Ruman, ale hlavičku poslal vedle branky.

Hosté zahrozili v 72. minutě akcí vedenou po straně Kostorkem, jeho ostrý centr do pokutového území ale hosté nedokázali zasáhnout.

To domácí v 75. minutě upevnili skóre poté, co Paciorek vysunul do ulice Kopečného a ten Šustra prostřelil na 4:0.

Ani to nebylo v podání domácích všechno.

V 78. minutě opět Paciorek vybídl k zakončení Kopečného a jeho střelu Šustr vyrazil.

O další minutu později vytáhl parádní zákrok na brankové čáře Martin Šustr proti Paciorkově hlavičce a uchránil svůj tým o páté branky.

To samé se Šustrovi povedlo i v 85. minutě poté, co Barcuch utekl po straně, prudce odcentroval a Paciorek z voleje vypálil na branku. Dobře postavený Šustr vyrazil střelu nohami.

Poslední slovo v zápase si nachystali hosté na 88. minutu poté, co se po kombinační akci k zakončení dostal Bačík, jeho slabou střelu ale bez problému Marek Vogl zlikvidoval.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme chtěli odčinit předchozí porážku ze Slovácka. Myslím si, že se nám to podařilo maximálně. Předvedli jsme výborný výkon, okořeněný brankami, byli jsme celý zápas lepší. Dnes nemá smysl chválit jednotlivce, od všech hráčů to byl kvalitní, stoprocentně koncentrovaný výkon. Jsem za to rád a myslím si, že jsme dnes diváky potěšili pohledným fotbalem.

rozhodčí: Tomanec, AR1: Ogrodník, AR2: Miko, delegát: Poklop.

Spartak: Vogl – Vyskočil, Ruman, Číhal, Červenka – Mršťák (70. Paciorek), Laciga, Kadlec (78. Pácl), Krhut (83. Barcuch) – Kopečný, Rokos (58. Dvořáček).
Zábřeh: Šustr – Konečný, Machalický, Čep, Rajnoha – Puškáč, Hlavica, Váňa (46. Kostorek) Reška (70. Kapl) – Bačík, Pospíšil.