Muži >> Tři body z vloženého kola: SK Spartak Hulín – FC Žďas Žďár nad Sázavou 2:0 ročník 2013/2014

Tři body z vloženého kola: SK Spartak Hulín – FC Žďas Žďár nad Sázavou 2:0

19.9.2013 | 05:09:18 - Vložené 15. kolo MSFL vyslalo na zápas do Hulína celek Žďáru nad Sázavou. Oba týmy jsou úplným protipólem toho, co ještě před několika měsíci bylo k vidění na spodku tabulky ligy. S nadsázkou se dá říct, že oba týmy se setkaly s podobným bodovým ziskem jako v listopadu 2012, tentokrát však šlo o počátek soutěže.

Hosté nám přivezli ukázat kanonýra Václava Pohanku, který v 6 předchozích zápasech nastřílel 9 branek. Domácí trenér Jindra Lehkoživ měl nově k dispozici i Michala Ševelu a oproti sobotnímu zápasu se Zlínem udělal jednu změnu, když od prvních minut postavil Josefa Mršťáka namísto Davida Rokose.

Zápas, který se během druhého poločasu kompletně odehrál pod dešťovou sprchou, byl od prvních minut lehce nervózní a tak trochu bez šťávy. Z herního projevu hostů bylo patrné, že jejich taktikou především bude vycházet ze zabezpečené obrany a domácí si s tímto dlouho vůbec nevěděli rady.

Několik náznaků šancí si Spartak vypracoval v rozmezí 8-9. minuty, avšak ani 2 rohové kopy, ani standardní situace v podobě přímého kopu nemohla žďárskou branku vůbec ohrozit.

Nadějněji to vypadalo v 16. minutě, kdy si na dlouhý aut za obranu nabíhali jak Mršťák tak Kopečný, oba ale na míč nedosáhli a brankář Pospíchal mohl bez problémů balón zachytit a rozehrát hru.

V 21. minutě Červenka centrem hledal před brankou Honzu Rumana a Pospíchal raději odvrátil na rohový kop. O minutu později pak domácím pořádně zatrnulo. Chybnou rozehrávku nazpět od Červenky v 22. minutě vystihl Michal a mohl se hrnout sám na Vogla, naštěstí vzápětí zasáhl skluzem Číhal, a tak si Spartak mohl mocně oddechnout.

Něco podobného předvedli hosté v 26. minutě. Na počátku akce stála znovu nepřesná rozehrávka na mokrém a nerovném terénu, hosté bleskově přenesli hru na Bureše a ten centrem hledal před brankou Pohanku, který zakončil hlavou nad.

A to nebylo vše. Hned v další minutě (27.) vyrobil Spartak další hrubici, která vynesla k zakončení znovu Pohanku, ale ani tentokrát Žďár na brankáře Vogla nevyzrál.

Domácí se k přímému ohrožení branky dostal v 30. minutě z rohového kopu. Dvořáčkův centr se snesl k Rumanovi a ten zakončoval stehnem, na přední tyči byl ale pozorný Pospíchal a čisté konto uhájil.

Brankář Žďáru podržel i v 34. minutě, kdy se bravurně natáhl na Lacigův přímák a vyrazil jej na rohový kop.

Útočná snaha Spartaku dostála své odměny v 36. minutě. Dlouhý centr zpracoval na levé straně Pácl, poslal míč před branku na Kopečného, jehož střelu Pospíchal ještě vyrazil, ale na dorážku Mršťáka už nestačil 1:0.

Hosté oplatili šancí ze 40. minuty, střílející Michal namířil doprostřed brány a Vogl se střelou neměl zásadní problém. Naopak Pospíchal v 41. minutě musel zasahovat proti Krhutovi, který to zkusil individuálně, avšak i tentokrát ze souboje vyšel vítězně strážce hostující branky.

Gólem do šatny málem skončila šance Žďáru z poslední minuty první půle, to hosté vypíchli míč, až nakonec Doležal zakončil z hranice šestnáctky po zemi a míč minul zadní tyč branky Spartaku.

Uběhlo 7 minut druhé půle a Spartak přidal druhou uklidňující trefu. Adresátem dlouhého centru do pokutového území byl v 52. minutě Krhut, který se nadvakrát prosadil přes svého strážce a propálil Pospíchala 2:0.

Prakticky ihned po rozehrávce se do pokutového území hostí hnal Kopečný, ale jeho finální střelu hosté zblokovali na rohový kop.

Laciga přímý kop v 58. minutě poslal jen po zemi vedle branky a Žďár poté přišel několikrát ke slovu a vážně zahrozil.

Nejprve v 67. minutě centr ze strany směřoval do pokutového území na Pohanku, jeho slabou hlavičku ztlumil Vogl.

Daleko větší závar hosté vyrobili v 75. minutě. Michalův přímý kop neudržel Vogl, míč vypadl přímo před něj a už se k němu natahoval k dorážce znovu Pohanka. Blíž byl přece jen brankář Hulína a nakonec balón zase získal zpět pod kontrolu.

V 76. minutě musel do bezpečí na roh odvrátit centr Zedníčka Bronislav Červenka. A v 82. minutě byli hosté asi nejblíže vstřelené brance, kdy do centru ze strany šel skluzem Pohanka a jeho střelu reflexivně nohama vyrazil Marek Vogl.

V 87. minutě svým individuálním průnikem defenzívou Žďáru vysunul Laciga do šance Rokose, u míče byl dříve Pospíchal a tím fotbalově zajímavé dění v Hulíně v tomto zápase definitivně skončilo.

Rozhodčí Šenkýř ukončil zápas a Spartak si na své konto připsal další tři body. O ty následující bude tým mužů bojovat v neděli v Kunovicích proti B týmu Slovácka, začátek je v 10:15.

Hodnocení trenéra: Jsem rád, že jsme z toho těžkého dvojzápasu vytěžili nakonec 4 body. Myslím si, že jsme si dnešní vítězství zasloužili, protože jsme byli v zápase aktivnější, častěji jsme byli u míče a vytvořili jsme si několik šancí. Žďár se ukázal jako kvalitní soupeř, vypracoval si rovněž několik šancí a v závěru nás podržel Marek Vogl. Znovu musím klukům poděkovat za jejich výkon.

Rozhodčí: Šenkýř, AR1: Julínek, AR2: Hanáková, delegát: Urban

Spartak: Vogl – Vyskočil, Číhal, Ruman, Pácl – Krhut (89. Ševela), Laciga, Červenka, Dvořáček – Mršťák (83. Barcuch), Kopečný (74. Rokos).
Žďár: Pospíchal – Veselý, Toufar, Šindelka, Vomela – Bureš (71. Hlouš), Doležal (81. Mašek), Turek (65. Ločárek), Nedvěd (65. Zedníček) – Michal, Pohanka.