Muži >> Z derby bod: SK Spartak Hulín – FC Fastav Zlín „B“ 1:1 ročník 2013/2014

Z derby bod: SK Spartak Hulín – FC Fastav Zlín „B“ 1:1

15.9.2013 | 09:07:28 - Zlínští ševci nám pod osobním dohledem trenéra Aloise Skácela a asistenta Marka Kalivody v krajském derby představili hned trojici hráčů, kteří několik hodin předtím nastoupili i v druholigovém zápase „A“ týmu Zlína proti Vlašimi – Bartolomeu, Elšík, Pazdera. To domácí trenér Lehkoživ měl možnosti volby zúžené. Zranění stále mimo hřiště drží Michala Ševelu, Kubu Řiháka, po zápase v Holici se přidal Svatopluk Kadlec a nemocen lehl i Jaromír Paciorek, do týmu však konečně přibyl Josef Mršťák.

Obrazová reportáž z utkání na TV i-Spartak

Od prvních minut byl v Hulíně k vidění pohledný fotbal a záhy se začaly rodit pohledné příležitosti.

V 6. minutě se Štěpán Červenka probíjel obranou Spartaku a jeho nebezpečně vypadající střelu tečoval na rohový kop Michal Vyskočil. Na protější straně v 11. minutě přetažený centr našel Dominika Krhuta, jehož střelu vyrazil brankář Zapletal.

Zlínští zahrozili znovu o minutu později. To Bartolomeu hledal ostrým centrem spoluhráče před bránou, míč ale prosvištěl i nad hlavou naskakujícího Kurtina.

Spartak se pokoušel o další ohrožení Zapletalovy branky v 16. minutě a vypadalo to zajímavě. Domácí nakrátko zahráli standardní situaci a signál Lacigy s Červenkou málem zužitkoval hlavičkující Ruman, kterého ale obrana Zlína zblokovala.

Sérii nadějných akcí ukončila poté 18. minuta a v ní zblokovaná Elšíkova střela na hranici šestnáctky. Pak následovala čtvrthodinka, kdy měli ze hry více domácí a více či méně se jim dařilo probíjet se až k brance Zlína. Spolehlivá defenzíva žlutomodrých odolávala a nic zvláštního v podání domácích nepřinesla ani série rohových kopů.

Tuto pasáž hry ukončila 39. minuta. V ní se znovu Štěpán Červenka protáhl mezi Rumanem a Páclem a z hranice šestnáctky před křižujícím Číhalem namířil jen do míst, kde stál Marek Vogl.

O minutu později našel Pazdera centrem Hrušku, ten vběhl do pokutového území a následný zákrok brankáře Vogla, který zneškodnil míč, ale Hruška upadl, vyhodnotil sudí Mikeska jako penaltový.

K zahrání penalty se postavil Bartolomeu a mazácky poslal míč tam, kde na něj Marek Vogl nemohl dosáhnout 0:1.

Za tuto situaci si odnesl sudí patřičnou kritiku nejen od diváků a hráčů, ale po zápase též i od delegáta svazu.

Do druhého poločasu domácí Spartak vstoupil aktivně a hned v 48. minutě zahřmělo před Zapletalovou brankou. Standardní situaci Michala Dvořáčka, nechal nad sebou proletět Dominik Krhut, míč zaplachtil až na malé vápno a k Zapletalovi,který míč zlikvidoval.

Pěknou kombinační akci Spartaku v 56. minutě zase zakončil střelou nad branku Bronislav Červenka. Naopak Zlín zahrozil v 61. minutě. Hruška centrem našel na přední tyč nabíhajícího Štěpána Červenku, který do centru nastavil nohu a Marek Vog reflexivně musel střelu vyrazit a napodruhé i míč zlikvidoval.

V 63. minutě domácí znovu zahrávali standardní situaci, Michal Dvořáček dlouhým rychlým balónem namířil míč do náběhu na malé vápno, tam si naběhl v chumlu hráčů i David Rokos a usměrnil míč k zadní tyči branky Zlína 1:1.

Vstřelená branka Spartak povzbudila a snažil se vstřelit rozhodující branku. V 71. minutě Vyskočil bombou doprostřed branky protáhl Zapletala, avšak brankář Zlína vyrazil míč nad branku.

Velkou šanci měl Spartak dále v 76. minutě, kdy Červenka našel centrem Krhuta, který z voleje vyslal střelu do Zlínské branky, míč prošel k zadní tyči a tam se zastavil na brankové čáře a nebyl nikdo, kdo by jej dorazil dovnitř.

Hosté však ještě nerezignovali a v 83. minutě po Jasenského rohovém kopu orazítkovali Elšíkem po hlavičce břevno. Nejistý sudí Mikeska ukončil zápas přesně s úderem 90. minuty a soupeři si rozdělili po jednom bodu.

Spartak nyní čeká anglický týden. Ve středu 18. 9. 2013 od 16:30 přivítáme doma celek Žďáru nad Sázavou a v neděli 22. 9. 2013 cestujeme do Kunovic hrát proti Slovácku „B“ další krajské derby.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme určitě chtěli v zápase bodovat naplno, chceme maximálně zvládnout dvojzápas. I s ohledem na průběh zápasu si myslím, že jsme dnes ztratili 2 body, byli jsme aktivnější, měli jsme hodně standardních situací, proměnili jsme až jednu z těch posledních, ze které padla branka. Zápas hodně ovlivnila situace v 40. minutě, kdy ze sporné situace rozhodčí odpískal penaltu. Proti nám tam byly také 2 sporné situace, ale sudí nám penaltu nevrátil, jsem proto zklamaný výkonem rozhodčího, protože nás penaltou poškodil a obdobné situace na druhé straně pustil. Nicméně měli jsme tam další situace, které jsme měli proměnit. Zlín tam ovšem v závěru měl také šanci, ze které nastřelil břevno, takže jsme nakonec rádi i za ten bod. Klukům bych chtěl za výkon poděkovat, odvedli zase maximum, kdy máme okleštěnou sestavu, trápí nás zranění a nemoci a na střídání jsme měli jen Pepu Mršťáka a kluci si sáhli na dno. Ve středu nás čeká další důležitý zápas proti Žďáru nad Sázavou.

Rozhodčí: Mikeska, AR1: Cieslar, AR2: Priesol, delegát: Vidlák

Spartak: Vogl – Pácl, Ruman, Číhal, Vyskočil – Dvořáček, Červenka, Laciga, Krhut – Rokos (78. Mršťák), Kopečný.
Zlín“B“: Zapletal – Pazdera, Kostka, Linek, Jasenský – Bartolomeu (88. Talaš), Elšík P., Višněvský, Hruška – Kurtin (72. Očadlík), Červenka (80. Hradil).