Muži >> Prohra o jeden gól: 1. HFK Olomouc – SK Spartak Hulín 3:2 ročník 2013/2014

Prohra o jeden gól: 1. HFK Olomouc – SK Spartak Hulín 3:2

8.9.2013 | 07:32:08 - Do zápasu s místním Holickým fotbalovým klubem vyslal trenér Lehkoživ v duchu pravidla „vítězná sestava se nemění“ shodnou jedenáctku jako před týdnem proti Hanácké Slavii. Alespoň na lavici stále ještě absentoval Josef Mršťák, který si ale snad již definitivně naposledy odbyl absenci pro registraci, a Michal Ševela s Kubou Řihákem. Ne o mnoho lépe na tom byl holický trenér Jiří Derco, který rovněž musel oželet několik svých absencí.

Utkání začalo zhurta, už v 1. minutě se řítil do našeho pokutového území Žondra, na poslední chvíli ho skluzem zastavil Číhal. Pozornost brankáře Vogla zkoušel zase v 10. minutě Dadák střelou z 20 metrů, která prosvištěla napříč celým pokutovým územím a skončila vedle branky.

To se probudil už i Spartak a hned si nachystal šanci. Ve 12. minutě našel Vyskočil centrem Paciorka, ale jeho hlavičku zblokoval naskakující obránce HFK.

Něco podobného předvedl Hulín i v 17. minutě. Hbitý Krhut se prosmýkl po straně do pokutového území, centrem hledal opět Paciorka, slabou hlavičku ale brankář Šrom bez problému zlikvidoval.

V těchto fázích hry se Spartak hrnul na polovinu Holice jako na běžícím páse. Kloudnější šance ale nepřicházela. Poté se HFK z tlaku Hulína vymanila a hned ve 24. minutě z toho vytěžila branku. David Bednář napřáhl za šestnáctkou ke střele, ta směřovala do tyče a od ní se odrazila do branky a Marek Vogl se natahoval zbytečně – 1:0.

O několik okamžiků to zkoušeli domácí stejně. Znovu Bednář v 27. minutě ale zamířil vedle branky.

Znovu zasahoval musel Vogl v 38. minutě proti Korčiánově střele, domácí hráč neuspěl.

Blízko srovnání byl Spartak v 40. minutě. Laciga vysunul Krhuta, ten vběhl do pokutového území a proti Šromovi neuspěl, když nastřelil jen brankářovy nohy.

Do druhého poločasu musel hostující trenér Lehkoživ zasáhnout do sestavy, zraněného Svatopluka Kadlece nahradil Vlastimil Barcuch a do zálohy se posunul Bronislav Červenka.

Než se však všichni diváci a možná i hráči pořádně zabrali do druhé půle, inkasoval Spartak druhou branku. V 46. minutě centroval do pokutového území Korčián a lehká nedomluva obrany s brankářem Voglem při likvidaci pomalu padajícho míče umožnila Žondrovi vsítit z voleje druhou branku 2:0.

Aby toho nebylo málo, hned o 6 minut později Holice udeřila potřetí. Hromek vystihl v 52. minutě přihrávku, předal ji Korčiánovi a ten si sám proti Voglovi věděl rady a ránou uklidil na 3:0.

Znovu Hromek to v 55. minutě vyzkoušel na svého exkolegu z dresu Hanácké Slavie Vogla se střelou, se kterou ale neuspěl, pozorný brankář Spartaku neměl problém.

Na druhé straně to z přímého kopu zkusil v 59. minutě Červenka, rána doprostřed brány na zkušeného Šroma ale nemohla stačit.

Poté vystrčila tykadla domácí squadra. Nejprve v 62. minutě Dupkala našel Bednáře v pokutovém území, ale Vogl následnou střelu vyrazil, v 63. minutě si to domácí naopak prohodili – Bednář hledal Dupkalu, pozorný Vogl ale vyběhl a před hráčem domácích míč uzmul.

Hostující trenér Lehkoživ sáhl do sestavy podruhé v 64. minutě, kdy na hřiště vyslal místo Paciorka Davida Rokose, a ten domácí obranu rozběhal. Právě když se v 66. minutě Rokos v pokutovém území uvolňoval proti Kršákovi, zasáhl domácí hráč a poslal Rokose k zemi.

Nařízenou penaltu vzal na sebe Michal Dvořáček a bombou k tyči upravil skóre na 3:1.

Vstřelená branka Spartak zřetelně povzbudila. V 72. minutě se po centru za obranu vysunul Kopečný a řítil se na Šroma. Tísněný hráč Spartaku neměl dost prostoru na vymýšlení efektivního zakončení, a tak prostou střelu domácí brankář zlikvidoval.

Domácí v 74. minutě zahrozili po Bednářově rohu Lukáškovou hlavičkou do rukou Vogla. Na druhé straně se musel v 76. minutě natahovat Šrom, aby zlikvidoval Krhutův centr na osamoceného naskakujícího Rokose.

V 82. minutě to se střelou ze 20 metrů zkoušel Bednář, ale neuspěl.

To Spartak v 85. minutě s výpadem vedeným po straně Krhutem byl daleko úspěšnější. Centr do pokutového území prošel po zemi kolem Šroma, Rokos jej přenechal na za ním číhajícího Dvořáčka a ten střelou do prázdné branky upravil na kontaktních 3:2.

Bohužel tato branka přišla již příliš pozdě na další čáry se zápasem. Evidentně nervózní domácí takticky konec zápasu kouskovali, Spartak několikrát zbrkle naložil s vlastní rozehrávkou. Takto se podařilo dotáhnout zápas až do závěrečného hvizdu rozhodčího Santaria.

Náš tým nyní čekají 2 zápasy v domácím prostředí. Nejprve v sobotu 15. 9. 2013 od 16:00 nás čeká krajské derby proti Zlín „B“ a ve středu 18.9.2013 od 16:30 zápas předehrávaného kola proti Žďáru nad Sázavou.

Hodnocení trenéra: Vzhledem k celkovému průběhu si domácí výsledek zasloužili. Na počátku nás přehrávali v dynamice a v rychlosti, to jsme dokázali přestát. Poté jsme hru vyrovnali a byli nebezpeční i my, ale paradoxně v tu chvíli jsme dostali gól a po zbytek poločasu se dohrávalo vyrovnaně. Bohužel do 5 minut druhého poločasu skóre bylo už 3:0 a vypadalo to s námi na ručník. Klukům ale musím poděkovat, že se nepoložili, chtěli hrát a snížili jsme na 3:2. Do konce zápasu jsme sahali i po vyrovnání, i když domácí také měli šance na pojištění skóre. Myslím si, že v zápasu jsme nepropadli, domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem a při troše štěstí jsme si mohli odvézt i bod.

rozhodčí: Santarius, AR1: Trávníček, AR2: Páral, delegát: Ludvík

HFK: Šrom – Dadák, Lukášek, Kršák, Kopecký - Korčián, Bernard (60. Dupkala (90. Buček)), Janoščin, Hromek – Bednář, Žondra (84. Pezzoti).
Spartak: Vogl – Červenka, Číhal, Ruman, Vyskočil (78. Pácl) – Krhut, Laciga, Kadlec (46. Barcuch), Dvořáček – Kopečný, Paciorek (64. Rokos).