Muži >> Z hřiště nováčka bez bodu: HFK Třebíč – SK Spartak Hulín 1:0 ročník 2013/2014

Z hřiště nováčka bez bodu: HFK Třebíč – SK Spartak Hulín 1:0

25.8.2013 | 09:11:09 - První prohru v sezóně si Spartak odbyl na hřišti nováčka v Třebíči. K zápasu neodcestovali zraněný Jakub Řihák, který má ke zraněnému kolenu prozatím několikadenní naordinovaný klid a Michal Ševela, kterému se na pátečním tréninku objevily potíže s kolenem. U Josefa Mršťáka jsou prozatím stále nedořešeny registrační rakouské formality.

Úvodní minuty přinesly něco k vidění na obou stranách. Ve 4. minutě zahrával Dvořáček rohový kop a teč před brankou, před kterou si zaběhl Kopečný, nasměrovala míč jen těsně nad břevno branky Třebíče.

Na druhé straně Svoboda našel přihrávkou Lukáše a ten vyslal centr na Floriána. Hlavička hráče Třebíče se snesla na břevno branky Spartaku, opakovanou dorážku hlavou Vogl bez problému chytil.

Poté převzali iniciativu na hřišti hosté z Hulína a dlouhé minuty se hrálo jen na branku domácích, kteří se příliš na druhou půlku nedostávali.

V 15. minutě potáhl po čáře míč Krhut, přetaženým centrem našel na druhé straně Dvořáčka, ten vrátil míč před branku, kam si naběhl Kopečný, ten ale nasměroval míč vedle tyčky domácí branky.

Ve 22. minutě bojovný Kopečný vybojoval míč před pokutovým územím, předal jej nabíhajícímu Lacigovi, ten odcentroval do pokutového území, ale příliš vysoký míč netrefili ani Rokos na malém vápně a ani za ním číhající Dvořáček. Vzápětí centrem z 24. minuty našel Červenka Dvořáčka, který vystřelil po zemi a jeho přízemní střela minula zadní tyč Matiáškovy branky.

Vrcholem naprosté herní převahy Spartaku byla v 30. minutě akce, při níž Dvořáček našel před brankou Kopečného, ten se položil hlavičkou do centru a domácí brankář zázračně konečky prstů míč vytlačil nad břevno na rohový kop.

Domácí se vymanili ve 33. minutě, to centroval Svoboda a slabou hlavičkou zakončoval Podzemský, brankář Vogl ale se šancí neměl problém. V 36. minutě našel Laciga před brankou Rokose, ten ale nasměroval hlavičku pouze nad branku.

Podruhé v zápase se rozeznělo břevno branky Spartaku v 42. minutě. Poměrně hladce prošel naším středem Svoboda Petr a když nevěděl, co s míčem, vystřelil a míč se zastavil s překvapením až na břevně!

To od domácích se závěrem poločasu nebylo vše. Rychlou akci vedenou po straně měl na svědomí v 45. minutě Zifčák, předal míč Lukášovi, ten jej s díky v pokutovém území vrátil do běhu Zifčákovi, proti němuž vyběhl Vogl. Domácí útočník byl celkem z úhlu, a tak zkusil brankáře Hulína prostřelit, s tím však trefil leda do hlavy našeho brankáře.

Do druhého poločasu domácí vstoupili aktivněji a nebojácněji. Lukáš zahrával standardní situaci v 53. minutě, odražený míč napálil Zifčák nad branku Hulína. Tamtéž směřovala rána z 54. minuty domácího Makiše.

Spartak se o slovo přihlásil zase v 55. minutě. Kadlec posunul míč na bojovného Kopečného, který střelou z úhlu vytěžil rohový kop.

Právě rohový kop zase hostům přinesl další šanci. V 61. minutě Dvořáčkův roh vyboxoval domácí brankář, ovšem míč se snesl Kopečnému kousek od nohy.

Na druhé straně se zatřepalo břevno branky Spartaku potřetí, a to v 63. minutě. Na Podzemského standardku ze středu hřiště si do poměrně velkého úhlu na přední tyč naběhl Florián a trefil právě břevno branky Hulína.

Druhý skoro zázračný, ale pro domácí nesmírně důležitý zákrok si domácí brankář Matiášek nachystal na 70. minutu. Spolupráce Kopečného na hranici pokutového území, vynesla Paciorka do čisté brankové šance. Útočník Spartaku namířil do volného prostoru na přední tyči, ale i tak mladý brankář Třebíče na míč dosáhl a z toho všeho byl akorát další roh.

Domácí brankář podržel Třebíč i v 73. minutě při zahrání přímého kopu Dvořáčka, kdy se pohodově natáhl pro slabší střelu.

Utkání dospělo do 78. minuty. Chyba dua Ruman – Vyskočil při přebírání míče umožnila domácím protáhnout se až k pokutovému území, následoval centr na penaltový puntík, kde stál volný Podzemský a ten s díky nasměroval míč do odkryté části Voglovy branky 1:0.

Domácí mohli jásat z vedení, pro Spartak to znamenalo první inkasovanou branku v sezóně.

Hůře pro Spartak mohlo být v 83. minutě. Chyba v rozehrávce vyslala do sólového nájezdu Zifčáka, ten měl ale míč tak trochu na dlouhou nohu, takže když Marek Vogl vysprintoval ze své branky, byl u míče o zlomeček sekundy dřív a šanci domácím vzal.

Třebíči zjevně docházely síly a Spartak bušil do plných. Parádičky a technické fintičky v přehuštěném prostoru domácího pokutového území nevedly k ničemu, domácí bránili zuby nehty, jednoduše a účelně.

Spartak v závěrečných minutách vytěžil v 86. minutě Kopečného hlavičku, při níž míč proletěl podél prázdné brány a zavčasu jej domácí odklidili před dorážkou.

V poslední minutě zase parádně Vlasta Barcuch vyslal centr do pokutového území, kde jej patičkou přizvedl Kopečný, takže míč doletěl až na malé vápno, tam číhající Krhut ale spíše než míč zasáhl brankáře Matiáška, za což si vysloužil žlutou kartu.

Utkání skončilo vítězstvím 1:0. Třebíč si vybojovala na Spartaku své první tři body v MSFL. Hulín určitě měl na to odvézt si z Vysočiny více, domácí ale přece jen šli vítězství o trochu více naproti.

Hodnocení trenéra: Dnešní výsledek mne určitě mrzí, podle průběhu zápasu jsme měli z Třebíče odvézt když ne tři body tak jeden určitě. Domácí zahrozili jako první, ale poté jsme je zamkli na jejich polovině a první půli jsme měli pod kontrolou. Domácí sice hrozili z brejků, ale moc šancí si nevytvořili, měli jsme snad dvakrátí více šancí. Do druhého poločasu domácí vstoupili aktivně, počínali si důrazně a přehrávali nás. Paradoxně v době, kdy jsme už zase měli zápas pod kontrolou, přišla naše individuální chyba, ze které jsme inkasovali branku a domácí to už až do konce zápasu ubojovali. Dnes to podle mého bylo o našem prvním gólu, kdybychom jej dali, hra domácích by se musela vyvíjet jinak. Bohužel se tak nestalo a domácí za bojovnost berou tři body. My se musíme soustředit na další zápas na derby s Hanáckou Slavií, abychom se zase dostali tam, kde jsme byli před dnešním zápasem.

Rozhodčí: Dubravský, AR1: Caletka, AR2: Klíma, delegát: Rabušic

Třebíč: Matiášek – Svoboda Š., Komínek, Havránek, Chalupa P. – Chalupa M. (21. Makiš), Podzemský (92. Mašek), Svoboda P., Lukáš (84. Kostelecký) – Florián (75. Florián), Zifčák (88. Chloupek).
Spartak: Vogl – Červenka, Číhal, Ruman, Vyskočil – Krhut, Kadlec (81. Barcuch), Laciga, Dvořáček (84. Pácl) – Rokos (64. Paciorek), Kopečný.