Muži >> SK Spartak Hulín – SK Uničov 2:0 ročník 2013/2014

SK Spartak Hulín – SK Uničov 2:0

18.8.2013 | 09:21:58 - Napínavé a dramatické utkání až do poslední chvíle viděli diváci v sobotním zápase v Hulíně. Postarali se o něj jak domácí fotbalisté Spartaku, tak hosté z Uničova. Oba týmy v prvních zápasech získaly tři body proti kvalitním soupeřům, a to byla předzvěst dobré podívané.

V sestavě domácích stále ještě nemůže do bojů zasáhnout Josef Mršťák pro registrační formality na rakouské straně. Jinak už měl tým plnou soupisku včetně uzdraveného Jaromíra Paciorka.

Domácí zahájili utkání aktivně. Ve 3. minutě získal míč Jaroslav Laciga a na Uvízla v brance Uničova vyslal štiplavou střelu. Brankář hostí si ale poradil a míč vyrazil na rohový kop.

V 6. minutě předvedl Spartak perfektní souhru. Rokos vybojoval před pokutovým územím míč, přenesl jej na druhou stranu na Krhuta, do jeho vraceného centru před branku se rybičkou položil Miloš Kopečný a hlavou umístil míč do sítě 1:0.

Hosté ale velmi brzy začali ukazovat svou kvalitu. Už v 8. minutě zatáhl míč k postranní čáře Richter, centrem hledal v pokutovém území Jeřábka, kterému nakonec míč prosvištěl na malém vápně těsně před nohou.

Ve 14. minutě znovu Richter vypíchl míč Kadlecovi, prošel až k hranici pokutového území, slabou střelou ale na Vogla nevyzrál.

Na druhé straně v 15. minutě po straně prošel Dominik Krhut, při zakončení trefil jen boční síť Uvízlovy branky.

Pěkný moment si nachystal hostující Žmolík v 22. minutě. Technicky zkoušel z hranice šestnáctky přehodit Vogla v domácí brance, míč zapadl nad břevnem, i tak střelu brankář Spartaku jistil.

Na druhé straně ve 29. minutě se v pokutovém území prosazoval Dvořáček, výslednou střelu tísněný hráč Hulína nasměroval do rukou brankáře Uvízla.

Dále se hra odehrávala mezi šestnáctkami a hosté Spartak místy přehrávali, do vyložené šance se ale nedostali.

To v poslední minutě prvního poločasu vypíchl míč Jaroslav Laciga a dál vedl protiútok. Ani následné zakončení kapitánovi Spartaku nevyšlo, když brankář střelu vyrazil. Laciga míč znovu získal, Dvořáček poté nacentroval před branku, kam si naběhl Dominik Krhut a vstřelil druhou branku 2:0.

Do druhého poločasu hostující trenér Zdeněk Strouhal udělal změnu v sestavě, když na hřiště poslal Martina Šalamouna. Právě Šalamoun několikrát ve druhé půli zle zatápěl před Voglovou brankou.

Ve 49. minutě Šalamoun po centru slabě hlavičkoval do rukou Vogla. V 52. minutě naopak Šalamoun po centru hlavičkoval nad branku.

Domácí se dostali do šance v 55. minutě. Laciga prošel k pokutovému území a centrem hledal spoluhráče před brankou. Tam si naběhl Michal Dvořáček, slabě hlavičkoval, takže Uvízl se šancí neměl příliš problémů.

To vzápětí na druhé straně musel Marek Vogl ukázat víc. Tomáš Nuc se v 55. minutě vřítil do pokutového území, když dostal míč do ulice, a jeho střelu brankář Hulína vyrazil.

Největší šanci měli hosté v rozmezí 70. a 71. minuty. Jeřábek zatáhl míč k pokutovému území, po následném centru a Juřátkově zakončení hosté zahrávali rohový kop. Z něj si na střelu naběhl Šalamoun a propálil vše, co mu stálo v cestě, na brankové čáře stál ale Svatopluk Kadlec a ten míč vyrazil z branky ven.

To bylo z podstatných akcí vše, co bylo k vidění. Hodně emocí vyvolal jeden ze závěrečných soubojů, po němž v pokutovém území Spartaku po vzájemném střetu s protihráčem zůstal na trávníku ležet zraněný Jakub Řihák a sudí Drozdy přerušil hru pro faul hostujícího hráče. Krátce na to zápas skončil.

Spartak tedy vyhrál 2:0 a připsal si do tabulky 3 body. Další zápas hrajeme na hřišti kvalitního nováčka v Třebíči,v Hulíně se znovu uvidíme na derby s Hanáckou Slavií Kroměříž za 14 dní.

Hodnocení trenéra: Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, což se nám také povedlo. Paradoxně nám trochu ublížil úvodní gól, který povzbudil Uničov. I když jsme byli pod tlakem, nepouštěli jsme hosty žádných vyložených šancí. Chtěli jsme dál hrát zezadu, dělal nám problém jejich presing a agresivní hra, protože některé zákroky byly opravdu na hranici únosnosti. Jsem rád, že se Miloš Kopečný prosazuje, dostává se do šancí, myslím si, že s Rokosem to vepředu odpracovali. I když to mužstvu dnes herně třeba tolik nešlo, poctivě jsme to odpracovali a bojovností jsme to dotáhli k vítězství.

Rozhodčí: Drozdy, AR1: Šenkýř, AR2: Podaný, delegát: Prokeš

Spartak: Vogl – Vyskočil, Ruman, Řihák (91. Číhal), Červenka – Dvořáček (82. Pácl), Laciga, Kadlec (84. Barcuch), Krhut – Rokos (74. Ševela), Kopečný (87. Paciorek).
Uničov: Uvízl – Heinz (46. Šalamoun), Ulma, Vejvoda, Koutek – Juřátek, Toman, Žmolík, Jeřábek (77. Bača) – Richter, Nuc.