13
14

Paseky Zlín

13

Dorost >> Zápasy >> Závěrečná výhra s Brumovem: SK Spartak Hulín – FC Elseremo Brumov 4:2 ročník 2012/2013

Závěrečná výhra s Brumovem: SK Spartak Hulín – FC Elseremo Brumov 4:2

16.6.2013 | 08:31:36 - Domácí zápas dorostenců Spartaku byl posledním hned pro devítku Radim Vymětal, Tomáš Soukup, Adam Dutkevič, Vašek Černocký, Roman Ježák, Stanislav Mrhálek, Erik Müller, Tomáš Jarmer a Kristián Řehák, kteří v této mládežnické kategorii končí a další kroky je čekají v mužské kategorii. Všem klukům, kteří se podíleli na úspěšných létech dorosteneckého týmu Spartaku, patří jen poděkování a přání všeho nejlepšího do dalších roků jejich nejen fotbalového života. Nám ostatním ještě zbývá doufat, že alespoň po některých z kluků sáhne Jindřich Lehkoživ a uvidíme je tak v přípravě prvního týmu mužů.

V zápase samotném už od prvních minut měli domácí zřetelnou herní převahu a soupeře z Valašska nepouštěli z jejich poloviny. Důsledná obrana Brumova ale statečně Spartaku odolávala.

První vážnější akci si Hulín nachystal na 14. minutu. Vojtko vyslal ulicí do šance Mrhálka, ten ale zvolil razanci a střela letěla nad branku hostů.

V 17. minutě se domácí branky už dočkali. Dutkevič vyslal ostrý centr do pokutového území, ten netrefil ideálně Erik Müller, ale Standa Mrhálek už míč do sítě dostal 1:0.

Prakticky po rozehrání v 19. minutě Dutkevič získal míč, nacentroval do pokutového území a Mrhálek znovu rozvlnil síť Brumova 2:0.

Hosté se k Chytilově brance propracovali v 26. minutě, kdy postupovali 2 na 2 a proti finální střele musel zasahovat reflexivně brankář Spartaku. Ten si sice se střelou poradil, ale i tak akci hostů zastavil pomezní praporek.

V 31. minutě se domácí radovali potřetí, když se branky dočkal i kapitán Tomáš Soukup sofistikovanou střelou zpoza šestnáctky 3:0.

Suverénní výkon domácích pokračoval i nadále, ovšem ani dvě nadějné šance v 33. minutě zakončujícího Dutkeviče či střela Icely neskončily v brance. Sólový nájezd Ježák v 38. minutě zakončoval lobem přes brankáře, ale ten skončil i nad brankou.

V 44. minutě musel vytáhnout dobrý zákrok Libor Chytil, když zasahoval proti zakončujícímu Holbovi, ale i tak se šlo do kabin za stavu 3:0 pro domácí.

Trenér Michal Dunda o poločasové pauze nebo krátce po ní udělal několik změn a spolu s bezpečným vedením se hra domácích pomalu rozpadla a ke slovu se dostali více hosté.

Hned ve 48. minutě se Brumov dostal do protiútoku po špatně rozehraném rohu domácích, to ale zahasil včasným výběhem Libor Chytil a odkopem míč odehnal od branky.

V 55. minutě přidal čtvrtou branku Roman Ježák, když využil zaváhání brankáře hostů a míč dorazil za brankovou čáru. 4:0.

Hosté se však rozhodně nevzdávali, a když jim pomohla individuální chyba Libora Chytila v kombinaci s nedomluvou v obraně, Rajník v 69. minutě pohodlně snížil na 4:1.

A za další 4 minuty už mohl začít tuhnout úsměv přítomným, když v Bůbela přehodil vybíajícího Chytila a upravil na 4:2 (73. minuta).

Hosté se nevzdávali a bojovali dál, několik zajímavých střel a akcí, ze kterých by se dala vsítit nadějná třetí branka, si rozhodně připravili, ale nakonec Spartak odolal a připsal si v letošní sezóně definitivně poslední 3 body.

rozhodčí: Panáček

Spartak: Chytil – Icela (65. Složil), Soukup, Štěrba (57. Karamon) – Dutkevič, Mrhálek, Vymětal, Ježák, Jarmer – Müller, Vojtko (45. Miklík).
Brumov: Smolík – Doležal, Sedlačík, Lysák, Janáč, Polách, Krahulec, Holba, Vašička, Bůbela, Rajník, střídání: Machalíček, Sucháček, Masař.