Muži >> SK Spartak Hulín – FK Slavia Orlová-Lutyně 4:1 ročník 2012/2013

SK Spartak Hulín – FK Slavia Orlová-Lutyně 4:1

9.6.2013 | 08:36:43 - Poslední domácí utkání se muselo obejít bez Michala Ševely a Davida Lehkoživa a hosté z Ostravska přijeli také v okleštěné sestavě. Konečně fotbalově pěkné slunečné počasí dělalo oběma aktérům příjemnou kulisu.

Domácí Spartak se do utkání pustil aktivně. Ve 4. minutě technicky zkoušel Otruba ohrozit orlovskou branku, střela se sice nesla hezky, ale prosvištěla nad břevnem.

V 7. minutě znovu Otruba potáhl akci, tísněn obráncem předložil v pokutovém území míč Paciorkovi, ten si několika kroky nachystal střeleckou pozici a poté střelou k tyči překonal brankáře Rohela 1:0.

Blízko branky byli domácí v 24. minutě, když standardní situaci rozehrával Dvořáček, hlavičkoval Otruba jen do tyče a míč od ní se vracející vykopl z prázdné branky Kaizar.

Hosté z Orlové se v 28. minutě dostali k ohrožení domácí branky z přímého kopu, který rozehrál Keresteš. S přímou střelou ca z 20 metrů si Dubec bez problémů poradil.

O minutu později potáhl akci rychlonohý Krhut, ale na jeho centr na dlouhou nohu Otruba nedosáhl.

Naopak v 39. minutě parádním centrem přes celé hřiště našel Laciga Krhuta, ten krásně přešel přes obránce, uvolnil se a Rohela propálil podruhé 2:0.

Blízko třetí branky byl Spartak ve 42. minutě, Krhut zpoza šestnáctky vystřelil, ale míč minul jen břevno branky Orlové.

V poslední minutě prvního poločasu při Dvořáčkově centru do pokutového území postrčili hosté na hlavičku naskakujícího Otrubu a sudí Ondráš ukázal na značku pokutového kopu. K tomu si postavil míč Dvořáček a nekompromisně zavěsil 3:0.

Jasný výsledek prvního poločasu už ovlivnil průběh druhého, kdy se dlouho na hřišti toho moc nedělo. Až v 59. minutě se protáhl po straně Krhut, centrem hledal spoluhráče před brankou a Kaizar si srazil míč do vlastní branky 4:0.

Sympatickou akci ukázal Vyskočil v 62. minutě poté, co se protihráči rozestoupili a dali mu prostor k sólové akci středem hřiště, tu zakončil střelou, kterou chytil Rohel.

Poklidné tempo druhého poločasu pokračovalo až do 83. minuty, kdy Hanus vystřelil na branku Spartaku a Dubec vytáhl střelu na rohový kop.

V 85. minutě zahrál Barcuch v pokutovém území rukou a sudí Ondráš tentokrát ukázal na značku pokutového kopu ve prospěch Orlové. Penaltu s klidem proměnil Kopel 4:1.

V poslední minutě zápasu to od postranní čáry zkusil individuálně Mrhálek a prošel až do pokutového území před brankáře Rohela, ten ale vyběhl včas a šanci dorostenci Spartaku zlikvidoval.

Spartak nyní čeká poslední zápas sezóny, a to proti juniorce Fastavu Zlín. Utkání by se mělo dle předběžné domluvy odehrát už v pátek 14. 6. 2013 od 17 hodin, ale pořád je to ještě v jednání.

Hodnocení trenéra: Na rozdíl od minulého týdne jsme dnes branku dali, dokonce brzo, tím jsme se uvolnili a přidali i další, i když bylo vidět, že hostům o už o nic nejde. Určitě jsme chtěli přidat i další branky, klukům jsem říkal, abychom si zahráli fotbal. Před posledním zápasem ve Zlíně pořád situace s počtem sestupujících není jasná, oficiálně se neví, kolik týmů bude sestupovat, takže určitě tam nejedeme na žádný výlet, ale budeme chtít zápas zvládnout a udělat i ty poslední tři body na jaře.

Rozhodčí: Ondráš, AR1: Ogrodník, AR2: Gloser, delegát: Valošek

Spartak: Dubec – Pácl, Číhal, Řihák, Vyskočil (75. Barcuch) – Dvořáček, Laciga, Kadlec, Krhut – Paciorek (86. Mrhálek), Otruba.
Orlová: Rohel – Míšanec, Kaizar, Švrček, Silveira – Pražák, Kovář (29. Trlifaj), Hanus, Keresteš – Kopel (88. Szarowski), Urban (74. Papuga).

7. Paciorek, 39. Krhut, 45. Dvořáček (p.) 60. Kaizar (vlastní) – 85. Kopel (p.)