Muži >> SK Spartak Hulín – FC Žďas Žďár nad Sázavou 0:1 ročník 2012/2013

SK Spartak Hulín – FC Žďas Žďár nad Sázavou 0:1

1.6.2013 | 21:52:48 - Několik rázných kroků vzhůru tabulkou museli oba soupeři v jarních části udělat, aby se mohli dnes potkat v Hulíně v přímém souboji o to, kdo už po dnešním zápase bude mít velké šance zůstat na horké patnácté pozici v tabulce s sestu/nesestupovou hodnotou.

Při bodové shodě výhodu trojbodového odskoku chtěli ve vzájemném zápase pochopitelně přetáhnout na svou stranu oba celky.

Nervózní a nepříliš pohlední utkání začal lépe domácí Spartak a úvodní aktivita vynesla Lacigu v 7. minutě k akci po brankové čáře, kterou kapitán Spartaku zakončil střelou z úhlu. Tu brankář Pospíchal vytáhl a dál míč už kolem prázdné branky proletěl za patami nabíhajícího Ševely.

Na další pěknou akci si museli diváci počkat až do 25. minuty. Aut vhazoval Michal Vyskočil, Ševela prodloužil míč na Krhuta a ten přehlavičkoval brankáře Pospíchala, bohužel vedle branky.

To už se ale ukázal i Žďár a v 29. minutě Veselý rozehrál standardku, kterou domácí obrana ještě odvrátila, ale střelu kapitána Vomely z náběhu musel likvidovat až brankář Vogl.

Na druhé straně se do pěkné šance dostal Otruba ve 30. minutě. Pospíchal byl u míče nakonec dřív, útočníka Spartaku vytlačil ze zakončení, ten ale míč znovu získal, nacentroval před prázdnou branku, kde Dvořáček z voleje zamířil vedle branky.

O 3 minuty to bylo veselejší pro domácí. Hostující obrana v pokutovém území přistrčila Dvořáčka a sudí Krasula ukázal na penaltový puntík. Tíhu okamžiku na sebe vzal Broněk Otruba a bohužel, bohužel pro Spartak ji nezvládl a penaltu k euforické radosti hostí neproměnil.

To na druhé straně bylo přesnosti a potřebného Štěstí krapet více, když v 38. minutě prošel Pohanka naší obranou a někde na hranici šestnáctky vypálil na Vogla, tomu se s trochou smůly míč podsmekl pod rukama a prošel až do sítě 0:1.

Naděje Spartaku podržel Marek Vogl ve 44. minutě, kdy znovu po střele kapitána Vomely vyrážel míč na brankové čáře.

Druhý poločas přinesl podívanou na marné dobývání Žďárské branky v podání Spartaku a semtam ohrožující pokusy ze strany hostí snažících se pojistit vedení.

To se hostům málem zadařilo hned v 46. minutě, když Veselý vyzkoušel střelou Vogla, ale s tím nepochodil.

Krhut v 58. minutě zase nadějně vběhl do pokutového území a z úhlu vypálil na Pospíchala, ten jeho střelu reflexivně vyrazil.

O 10 minut později ale hosté měli další šanci přidat pojistku,když Heide potáhl po straně a centrem před bránou našel Sedláčka, ten z bezprostřední blízkosti trefil včas vyběhnutého Vogla.

Na pohled optický tlak domácích kýženou brankovou radost nepřinesl a nic na tom nezměnila ani Dvořáčkova standardní situace ze 79. minuty, kterou hosté odvrátili jen ke Kadlecovi, který z náběhu vypálil vysoko nad branku.

Poslední šancí Spartaku v zápase tak byl Dvořáčkův přímý kop v 82. minutě, který ale směřoval také jen nad Pospíchalovu branku.

Dobře organizovanou obranu Žďáru a jednoduše hrajícího soupeře tak Spartak za celý zápas rozlomit nedokázal, na vlastním hřišti prohrál jednu z bitev o sestup z MSFL, zda i válku, to ukáže další vývoj. Jisté je, že Spartak otázku obsazení 14. místa již ve svých rukách nemá.

Každopádně poslední domácí zápas letošní sezóny čeká náš tým už za týden proti celku FK Slavia Orlová Lutyně.

Hodnocení trenéra: Hned na začátku zápasu jsme měli 2 vyložené šance, k tomu penaltu, kterou jsme ale neproměnili a tak to ve fotbale už chodí, že nás soupeř potrestal. Brankář možná nějaký podíl na inkasované brance má, ale ta akce hlavně začala dávno předtím, kdy prošel hráč přes 4 naše. Nedá se nic dělat, dnes jsme si nevěděli rady s kvalitní defenzívou soupeře, do konce soutěže jsou ještě 2 kola, stát se může cokoliv.

Rozhodčí: Krasula, AR1: Priesol, AR2: Vojkovský, delegát: Šimon

Spartak: Vogl – Vyskočil, Číhal, Řihák, Barcuch (65. Pácl) – Dvořáček, Laciga, Kadlec (83. Lehkoživ), Krhut – Ševela (46. Paciorek), Otruba.
Žďár: Pospíchal – Cipruš, Šindelka, Turek, Veselý – Vomela, Doležal, Bureš (81. Toufar), Heide – Sedláček, Pohanka.