Muži >> SK Spartak Hulín – SK SULKO Zábřeh 4:0 ročník 2012/2013

SK Spartak Hulín – SK SULKO Zábřeh 4:0

18.5.2013 | 20:04:19 - Zajímavý duel byl k vidění v sobotní květnové odpoledne na stadionu v Hulíně. Spartak na svém hřišti přivítal celek Zábřehu. S výjimkou distancovaného brankáře Dubce mohl Jindra Lehkoživ postavit kompletní tým, který se pustil do boje o další naději na záchranu v soutěži.

Spartak utkání začal velice aktivně. Už ve 2. minutě Dvořáček po straně potáhl akci, ostrým centrem nasměroval míč před branku, ovšem za paty Otrubovi a před Ševelou domácí odvrátili odkopem.

Velmi obdobně to zkusil Krhut o minutu později. V 3. minutě jeho centr minul v pokutovém území paty Dvořáčka a nabíhající Vyskočil napálil míč nad branku.

Tah na bránu v podání domácích neustával, v 8. minutě Krhut nabídl centrem míč Ševelovi do pokutového území, který zpracoval míč a vypálil, brankář Šustr ale byl již na místě a střelu vyrazil.

Daleko více nadějně působila skrumáž, kterou Spartak vyrobil v 10. minutě. Po rohovém kopu následovalo několik střel a dorážek, které ale v pokutovém území Zábřeh se štěstím odvrátil mnohdy na brankové čáře či s pomocí břevna.

Něco podobného se klubalo před brankou Zábřehu i v 16. minutě, nepodařené a nedoražené střely se brance vyhýbaly, až nakonec za čáru dorazil míč Vyskočil a Spartak se ujal vedení 1:0.

Parádně poté v 21. minutě Spartak zužitkoval Lacigovu standardní situaci, kdy si na centr dobře naběhl Číhal a bombastickou hlavičkou rozvlnil síť. Krásnou akci ale znehodnotil praporek nad hlavou pomezního Batíka značící ofsajd.

Přidat druhou branku se snažil Dvořáček v 30. minutě. Když se nenabízel volný spoluhráč, zkusil to záložník Spartaku sám táhlou křížnou střelou, která ale zapadla vedle branky.

Perfektní zákrok vytáhl brankář Šustr v 37. minutě. Ševela prostrčil míč na nabíhajícího Krhuta, který se uvolnil a bombou zkusil prostřelit brankáře Zábřehu. Ten ale osvědčil výborný postřeh a míč vyrazil. Jen nad branku poté nakonec po další nadějné akci zamířil ve 45. minutě zakončující Barcuch.

V 51. minutě rozběhl akci Kadlec, přihrávkou do strany vybídl k šanci Barcucha, ten ale přízemní bombou trefil jen boční síť.

K Šustrovi se hrnula v 58. minutě i dvojice Krhut se Ševelou. Druhý jmenovaný hledal centrem Dominika na malém vápně, který ale prosvištěl za patami Spartackého záložníka.

Čekání na druhý gól ale nakonec skončilo v 61. minutě. Hajčíkův faul na Otrubu sudí Miko odměnil přímý kopem ze 17 metrů. Míč si postavil Michal Dvořáček a střelu zakroutil za tyčku 2:0.

Netrvalo ani moc dlouho a Spartak se domohl třetí branky. V 66. minutě Krhut vybojoval roh, na něj si nabíhal Číhal, míč proletěl pokutovým územím a nešťastný host Pospíšil jej uklidil na zadní tyči do branky 3:0.

Spartak utkání držel ve svých rukách po celý zápas a poslední třešničku na dort přidal v 87. minutě. Laciga rozběhl akci, předal míč nabíhajícímu Barcuchovi, ten vyslal ostrý centr do pokutového území a Krhut z voleje trefil míč k zadní tyči 4:0.

Další natahování zápasu bylo zbytečné, a tak se s úderem 90. minuty zápas stal historií a Spartak si připsal velmi důležité tři body. Další veledůležitý zápas Spartak čeká ve středu 22. 5. 2013 od 17 hodin, kdy k nám přijedou Rosice.

Hodnocení trenéra: V šatně jsme si řekli, že už nemáme na co čekat, a tak jsme napadali ve čtyřech hráčích vepředu. Při závarech v pokutovém území už jsem si říkal, že nám to snad není souzeno, šance máme v každém zápase a pořád je neproměňujeme. Naštěstí jsme si vytvořili i další šance, a ty jsme proměnili a přidali jsme další branky. Sice jsme v takovém tempu nemohli hrát celou dobu a přišel náš útlum, ale Zábřeh jsme přesto do šance nepustili. Já jsem s výkonem kluků moc spokojen.

Rozhodčí: Miko, AR1: Tomanec, AR2: Batík, delegát: Laca

Spartak: Vogl – Vyskočil, Číhal, Řihák, Barcuch – Dvořáček, Laciga, Kadlec (86. Lehkoživ), Krhut – Ševela (67. Paciorek), Otruba (76. Pácl).
Zábřeh: Šustr – Heidenreich, Hajčík, Filip, Rajnoha (46. Balcárek)– Nečas (66. Nýdecký), Šichor, Pospíšil, Kostorek (71. Lepka) – Zeher, Michalčák.