Paseky Zlín

13

Dorost >> Zápasy >> SK Spartak Hulín – SK Vlachovice 3:1 ročník 2012/2013

SK Spartak Hulín – SK Vlachovice 3:1

5.5.2013 | 20:59:23 - V sobotu 27. 4. 2013 dorostenci Spartaku přivítali v Hulíně tradičního soupeře z Vlachovic. Kompletní sestava hulínských mladíků chtěla odčinit předchozí zápas v Napajedlech a do soupeře se pouštěli směle od úvodních minut.

Domácí se zkoušeli prosadit standardními situacemi, ale ani Řehák v 1. minutě, ani Vymětal po Dutkevičově centru v 6. minutě nemířili přesně. Když se prosadil v 16. minutě po standardní situaci Karamon, spolehlivý obránce Vlachovic vyhlavičkoval z brankové čáry.

Ve 24. minutě po hluché části hry se domácí ujali vedení. Dotírající Karamon vybojoval míč, který dále putoval po ose Řehák, Müller, Dutkevič centrem na Mrhálka do pokutového území a opora Spartaku vstíila vedoucí branku 1:0.

Pojistit vedení mohli domácí v 32. minutě. Zahrávaný přímý kop Karamona vyškrábl na zadní tyči brankář Vlachovic jen k Müllerovi, ten ale nedokázal dostat míč do branky, slabou střelu brankář stihl ještě zlikvidovat. Kanonýr Müller se neprosadil ani v 38. minutě, to jej k sólovému nájezdu vyzval Ježák, ale i tentokrát zůstal brankář hostí vítězem.

To se domácím vymstilo ve 40. minutě. Chyba v defenzivě Spartaku poslala hosty do sólového nájezdu a Vašek Černocký musel po zakončení Hověžáka vylovit míč z branky 1:1.

Vedení na stranu Spartaku mohla přinést 51. minuta. Po rychlé kombinaci Mrhálka a Jarmera následoval centr do pokutového území ke Karamonovi, tváří v tvář však se šancí neuspěl, brankář hostí vytáhl bravurní zákrok a tým podržel.

Následovala 53. minuta, domácí zatlačili Vlachovice do pokutového území, Dutkevič našel centrem na zadní tyči 3 hráče Spartaku, ale ti nedokázali postupně dotlačit míč za brankovou čáru. Jen k brankáři vyslal zase Řehák zakončení v 55. minutě a těsně vedle skončila v 57. minutě Jarmerova střela do šibenice. V 60. minutě vytáhl hostující brankář další bravurní zákrok proti Mrhálkovi.

Při domácích stálo štěstí a umění Vaška Černockého mezi tyčemi v 72. minutě, hosté si vytvořili několik šancí, ty se ale nevešly mezi 3 tyče, anebo právě brankář Spartaku podržel tým.

Utkání se přehouplo do závěrečné čtvrtiny, když v 76. minutě putoval míč od Řeháka na Vojtka a od něj na Karamona. Střela doprostřed branky ale opět konto Vlachovic nezatížila.

V samotném závěru zápasu to však nakonec přišlo. V 86. minutě zahrával přímý kop Dutkevič z 20 metrů a umístil jej přesně k tyči 2:1.

Když o 2 minuty později zvýšil na 3:1 z brankové čáry Karamon, který zužitkoval Dutkevičovo vymáchání brankáře, bylo o výsledku definitivně rozhodnuto.

Spartak: Černocký – Icela, Vymětal (45. Navrátil), Soukup, Štěrba – Řehák (78. Miklík), Mrhálek, Ježák, Vojtko – Karamon, Müller (45. Jarmer).
Vlachovice: Kořenek Jakub – Jemelka, Honek, Kořenek Jan, Bartoš, Chovanec, Častulík, Nedavaška, Horáček, Hověžák, Fojtů. Střídání: Pekárek.