Muži >> SK Spartak Hulín – MFK Frýdek Místek 1:1 ročník 2012/2013

SK Spartak Hulín – MFK Frýdek Místek 1:1

5.5.2013 | 07:00:52 - Pád na úplné dno tabulky a jak na zavolanou příznivé výsledky přímých soupeřů vystavily tým Spartaku do nelichotivé situace, v níž je zkrátka nutné především bodovat v každém zápase. Hozenou rukavici vyfešákoval i fakt, že zrovna nás čekají konkurenti o postupovou příčku do II. ligy z Frýdku – Místku a z Třince. V odlehčené předzápasové debatě bychom si snad mohli dovolit pípnout, že Frýdek v novodobé historii v Hulíně ještě nebodoval (2:0, 2:1), ale každý zápas je jiný a především do tohoto utkání oba týmy vstupovaly v rozdílné pozici než předtím.

Nesmírným pozitivem je, že Jindra Lehkoživ má nyní k dispozici snad už konečně zase kompletní tým Spartaku, změnu zaznamenal i post brankáře, kterého se v zápase přesvědčivě a velmi jistě ujal Marek Vogl. Hostům překvapivě v sestavě absentovala dvojice Martin Bačík a Radim Wozniak.

Úvod zápasu nenaznačil propastný rozdíl v tabulce a v prvních 10 minutách se hrálo mezi šestnáctkami. Poté se v 11. minutě do pokutového území dostal díky centru za obranu Broňa Otruba, ale protože měl míč spíše na dlouhou nohu, pozorný Prepsl v brance Frýdku míč přesvědčivě chytil.

Zajímavější akcí se Spartak prezentoval v 17. minutě. Dvořáček potáhl po straně míč, po zemi nacentroval na malé vápno, ale tam kousek chyběl jak Otrubovi, tak Ševelovi zabíhajícímu na zadní tyč.

Na druhé straně v 18. minutě Ceplák individuálně prošel k pokutovému území a technickou parádičkou zkoušel obstřelit Vogla, brankář Spartaku se ale nenechal rozhodit, pro míč se natáhl a vyškrábl jej na rohový kop.

O minutu později v 19. minutě uplatnil svůj tah na bránu Mozol, individuální akci zakončil křížnou střelou těsně vedle branky.

Poté se hra na chvilku zase srovnala a přítomné diváky vytrhla až 29. minuta, kdy to zkusil individuálně Vyskočil, napálil ale jen boční síť branky Frýdku. Ve 30. minutě naopak prošel obranou Spartaku jako nůž máslem Jakub Teplý a svůj průnik zakončil střelou na přední tyč, kterou ale uchránil Marek Vogl a míč chytil.

Naopak ve 32. minutě jásali hosté. Nařízený přímý kop z ideální pozice ze 20 metrů rozehrával Gulajev. Zmatky při stavění zdi a následném rozehrávání situace poznamenaly jak koncentraci hráčů, tak pevnost zdi, a když se k tomu přidala preciznost zahraného kopu, mohl se brankář Vogl jen ohlédnout, jak zapadl míč ke vzdálenější tyči 0:1.

V 35. minutě střelec branky Gulajev zkoušel vyzrát na Vogla znovu, technickou střelu ale brankář Hulína v pohodě chytil. Na druhé straně se v 37. minutě prosadil Otruba přes kapitána Coufala, nicméně už z velkého úhlu alespoň Prepsla vyzkoušel, ale nepropálil jej.

Pokud přímý kop Lacigy ze 43. minuty mířil jen do oblak, naopak důrazný Krhut v 45. minutě udělal průvan v zadních řadách Frýdku, prošel přes několik hráčů a křížným pasem vybídl volného Dvořáčka k sólové akci. Bohužel zrovna to se našemu hráči nepovedlo a problém při zpracování míče využil Prepsl a akci utnul. Z následného protiútoku naštěstí Teplý na malém vápně namířil jen nad branku.

Druhý poločas přinesl zajímavou podívanou. V 52. minutě zahráli domácí přímý kop Lacigou. Míč proletěl pokutovým územím bez zásahu a ven ze hřiště se dostal těsně vedle brankové tyče.

Na druhé straně v 53. minutě Cesnek vypálil na branku, střelu Vogl nakonec neudržel a míč se dokutálel za brankovou čáru na rohový kop.

V 61. minutě Prepsl v bráně Frýdku musel vytáhnout další zákrok při přímém Lacigově kopu, kdy musel míč vytahovat nad břevno.

Napříč pokutovým územím hostů lítal míč v 64. minutě po rohovém kopu Spartaku, hráči si podávali přihrávky, až nakonec Číhal hlavičkou namířil Prepslovi do ruk.

V té samé minutě si zachytal i Vogl. Standardní situaci Frýdku zakončoval střelou Korneta, nachystaný brankář Spartaku ale střelu vyrazil.

Sympaticky se jevila akce domácích v 68. minutě. Otruba prošel s míčem do pokutové území, na hranici šestnáctky vybídl ke střele Kadlece, jemu ale střela nesedla a skončila vysoko nad brankou.

Za další dvě minuty měl Spartak výhodu přímého kopu. K míči se postavil Roman Číhal a jeho tvrdá křížná nízká střela se v 70. minutě krásně nesla směrem k zadní tyči Prepslovy branky, aby ji nakonec minula.

To však byla předehra 76. minuty, v níž Otruba protáhl míč a jeho akci hosté odvrátili na rohový kop. Ten zahrával Laciga, míč se snesl k Číhalovi a jeho zakončení hlavičkou zastavila až síť Frýdku 1:1.

V následujících minutách se tak hrálo o to, zda některá ze stran strhne vítězství na svou stranu, či skončí zápas nerozhodně. Spartak ve zbytku zápasu měl několik dobrých příležitostí, stejně jako Frýdek, vždy ale něco chybělo k finálnímu vyřešení situace. Broňka Otrubu vybíhajícího do sólového nájezdu jednou zastavil pomezní praporek sudího Drozdyho a v poslední minutě žduchnutí Číhala hráčem Frýdku v pokutovém území bylo dle sudího Černého v mezích pravidel.

Hodnocení trenéra: Myslím si, že s mužstvem, které má postupové ambice, jsme dnes odehráli vyrovnané utkání. Bohužel už 4. zápas po sobě jsme dostali už asi 4. nebo 5. branku ze standardní situace, ale kluky to nezlomilo, srovnali na 1:1. Já jsem tajně doufal, že bychom mohli dát druhou branku, protože šance jsme na to měli. Klukům musím znovu poděkovat, dali do zápasu vše, dřou, bojují a chtějí dokázat, že do 3. ligy patří. Já svému týmu i nadále věřím a věřím, že ve 3. lize se udrží.

Rozhodčí: Černý, AR1: Drozdy, AR2: Mikyska, delegát: Kuba

Spartak: Vogl – Barcuch, Číhal, Řihák, Vyskočil – Dvořáček (65. Pácl), Kadlec, Laciga, Krhut – Ševela, Otruba.
FM: Prepsl – Švrček, Coufal, Korneta, Žídek – Talián (64. Pešek), Mozol, Cesnek (80. Skotnica), Ceplák (77. Prokeš) – Teplý, Gulajev.