Muži >> SK Spartak Hulín – SK Sigma Olomouc „B“ 0:6 ročník 2012/2013

SK Spartak Hulín – SK Sigma Olomouc „B“ 0:6

18.11.2012 | 07:10:03 - Možná by se dalo říct, že karty o osudu dnešního zápasu byly rozdány už po zápasu v Orlové. To se na marodku vrátili Laciga s Paciorkem, pro karty si vystavil stopku Václavíček. Společně s dalšími většími zraněními (Zlámal, Ševela) a lehčími zdravotními obtížemi (Číhal), tak na hřiště vyběhl mix úspěšného dorosteneckého a torza mužského týmu. Oproti nim se na druhé straně postavili hráči širšího kádru prvoligového týmu Sigmy Olomouc na čele s bronzovým medailistou z Eura 2004 v Portugalsku Markem Heinzem, střelcem překrásného gólu z přímého kopu do branky jinak famózního brankáře Olieho Kahna z Bayernu Mnichov.

Obrazová reportáž z utkání na TV i-Spartak

Skóre utkání se měnilo hned v úvodu. Ve 4. minutě Heinz prostrčil míč na Tomečka, který se vzápětí řítil sám na Dubce a střelou umístěnou na zadní tyč poslal Sigmu do vedení 0:1.

Tomeček si sólový nájezd zopakoval v 8. minutě poté, co dostal namazáno od Řiháka, tentokrát si ale útočník Sigmy na Dubce, který vykopl míč, nepřišel, a skóre zůstalo nezměněno.

Spartak si z vedení Sigmy nedělal těžkou hlavu a směle se cpal před Blahu. Ve 14. minutě vysunutý Němec za obranu postupoval sám na branku Sigmy. Vyběhnutého Blahu zkoušel přelobovat, to bylo na vytáhlého zkušeného brankáře naivním pokusem, Blaha nepovedený oblouček bez problému zlikvidoval.

Blaha čaroval i v 17. minutě, kdy musel zasahovat 2x, jenže ani nejprve Otruba a při dorážce ani Němec opět na brankáře Sigmy nevyzráli.

A tak to byla Sigma, která zvýšila skóre. Potáhnutí Falty po křídle a následnou přihrávku na pokutový puntík zužitkoval Heinz a bylo to 0:2.

Ve 30. minutě stálo při Dubcovi štěstí. Rolinc spolu s Heinzem postupovali na Dubce, zakončující Heinz z prázdné branky trefil pouze břevno.

Ve 39. minutě Řihákem tísněný Rolinc neproměnil svou šanci, míč poslal vedle branky.

Ve druhé půli pokračoval nezměněný obraz hry.

V 50. minutě spíše propagační střelou Heinz vystřelil Dubcovi jen do rukou. O 4 minuty později Tomeček namířil nad branku Spartaku.

Pak se v 58. minutě Houska mazácky prosadil přes Řiháka a bezchybně zakončil 0:3.

Hosté v 68. minutě podnikli ukázkový brejk. Na půlící čáře prohrál Barcuch souboj s Heinzem, následný centr podběhl Kadlec a hned trojice hráčů Sigmy šla sama na Dubce, který po kličce Housky jen rezignovaně sledoval, jak hráč Sigmy dopravuje míč do branky 0:4.

Ze strany Spartaku se zajímavou střelou ukázal Mrhálek v 68. minutě, když táhlou střelou poslal míč podél branky do zámezí.

V 78. minutě Spartak rozehrál standardku, z ní hosté přešli do protiútoku až nakonec Pančochář dorazil na 0:5.

O 3 minuty později si to hosté zopakovali, Dubec první střelu vyrazil a dorážku Tomečka už nezvládl zlikvidovat 0:6.

V 83. minutě se Spartak ještě pokusil o kosmetickou úpravu. Dobrá spolupráce Dutkeviče s Otrubou vyslala útočníka Spartaku do zakončení, ale Blaha finální střelu vykryl.

V 88. minutě po rohovém kopu Sigmy hlavičkoval Soušek vedle branky a tím se nejen tento zápas, ale celá pokažená podzimní část sezóny pro Spartak uzavřela.

Hodnocení trenéra: Z tohoto utkání jsme měli obavy, když jsme se v pátek definitivně dozvěděli, že ze základní sestavy nám bude chybět 6 lidí a museli jsme narychlo kontaktovat dorostence, abychom mohli utkání odehrát. Úvod zápasu jsme nezvládli, brzo jsme prohrávali, šance na srovnání jsme neproměnili. Soupeř byl po celé utkání pohyblivější, lepší, důraznější. Tímto výsledkem jsme jen završili neúspěšnou podzimní sezónu, na výsledek musíme co nejrychleji zapomenout, přes zimu se nachystat na jarní odvety pokusit se dostat z těch sestupových pozic.

rozhodčí: Antoníček, AR1: Klíma, AR2: Caletka, delegát: Ligas

Spartak: Dubec – Barcuch, Lehkoživ, Řihák, Pácl – Mrhálek, Kadlec, Dvořáček, Řehák (46. Subić) – Němec (77. Dutkevič), Otruba.
Sigma „B“: Blaha – Machalický, Soušek, Golban, Habusta – Falta (63. Ševčík), Houska (70. Pančochář), Habusta (76. Nešický), Tomeček – Heinz, Rolinc.