Muži >> MFK Frýdek – Místek – SK Spartak Hulín 4:0 ročník 2012/2013

MFK Frýdek – Místek – SK Spartak Hulín 4:0

7.10.2012 | 08:14:21 - Muži Spartaku do Frýdku odjížděli povzbuzeni v podobě bodu z domácího zápasu s Prostějovem. Dalším dílčím pozitivem byl návrat do sestavy Broňka Otruby a Jardy Zlámala, oproti tomu z ní vypadli Jaroslav Laciga a Roman Číhal (svalové zranění).

Domácí bílá squadra v příjemném a sympatickém domácím prostředí měla po celou dobu vývoj zápasu plně pod kontrolou obdobně jako při jarním zápase.

Úvodní minuty probíhaly opatrně a soupeři se navzájem oťukávali. Tak uběhlo prvních 10 minut, poté přišly 2 rohové kopy domácích hned za sebou. Při tom druhém v 11. minutě hlavičkoval Molnár do branky, odkud míč z brankové čáry vykopával dobře postavený Kadlec.

Poněkud nečekaně se dostali domácí do šance v 22. minutě. Dlouhý nákop za naši obranu měla zpacifikovat dvojice Zlámal – Dubec, ovšem jejich nedomluva znamenala, že se míč v pokutovém území snesl k nohám překvapeného Soukupa za naší obranou. Vybíhající Dubec byl ale tak blízko, že překvapenému hrotu domácích míč odkopl dříve, než vůbec dokázal zpracovat míč a něco s ním vymyslet.

Z dobré střelecké pozice v 28. minutě zpoza šestnáctky byl Wozniak, který z 20 metrů namířil nad Dubcovu branku.

Brankář Spartaku byl hrdinou následující šance Frýdku v 30. minutě. Přímočará akce Molnára po straně následovaná přihrávkou vynesla do šance Neuberta, jeho střelu pohotový Dubec vykopl.

Ve stejné minutě se prosadil i Spartak. Václavíček potáhl akci až k pokutovému území, centrem před branku hledal naskakujícího Němce, bohužel míč nad ním proletěl a zachytil jej na opačné straně pokutového území Otruba, zpětný centr před branku už domácí odvrátili.

Frýdek znovu zahrozil v 34. minutě, kolmicí vysunutý Neubert se řítil na Dubce, pohotový brankář Spartaku včas vyběhl a akci odvrátil.

Těsně vedle zadní tyče branky Hulína skončila akce Frýdku ze 42. minuty. Soukup potáhl akci, centr do pokutového území proměnil Molnár v hlavičku ze záklonu a ta směřovala mimo branku.

Poté se při hlavičkovém souboji s Wozniakem zranil Ševela, okamžitě musel opustit hřiště a směřoval do nemocnice na šití, na hřiště přišel David Lehkoživ. Odchod zraněného hráče Spartaku doprovázelo sportovní a sympatické gesto domácích diváků, kteří procházejícímu hráči zatleskali.

V závěru prvního poločasu se ukázali před Prepslem i Hulínští, Dvořáček ve 45. minutě ale mířil vysoko nad branku.

To na druhé straně Molnár vypracoval šanci pro Soukupa nabíhajícího na malé vápno, míč jej minul za patami.

Ve druhé půli Frýdek zahájil svůj tlak rohovým kopem, z něhož hlavičkoval ve 46. minutě Wozniak vedle branky.

V 51. minutě ve středu hřiště vystihl přihrávku Kadlec, posunul na Pácla, který ze 20 metrů vyzkoušel pozornost domácího Prepsla, ale bezúspěšně.

V 53. minutě se ještě proti Dubcovi neprosadil v pokutovém území hlavičkující Neubert. To ale už bylo téměř naposledy, co brána Spartaku zůstala ochráněna od pohromy.

V 58. minutě domácí potáhli po straně akci, příčný centr přes pokutové území se snesl do prostoru, v němž operoval Soukup, a ten skluzem dopravil míč do brány Spartaku 1:0.

Dubec podržel jakési šance na srovnání skóre ještě v 67. minutě, kdy se na něj řítil samotný Teplý a vychytal jej.

Vzápětí však nastřelená ruka v pokutovém území Spartaku znamenala penaltu proti naší bráně, ke které se postavil Neubert a bezpečně ji v 68. minutě proměnil. 2:0.

Na 3:0 zvýšil v 75. minutě znovu Neubert pěknou a jednoduchou akcí – centr ze strany, hlavička na přední tyči a je vymalováno.

Nějak obdobně padla i poslední branka zápasu v 82. minutě. Individuální akce po pomezní čáře, centr do pokutového území, hlavička Neuberta na přední tyči a 4:0.

Domácí ve snaze dát Spartaku tradiční „pětku“ v poslední minutě ještě vymysleli 2 šance. Nejprve do rukou Dubce hlavičkoval Mozol, a poté Neubert sám proti vybíhajícímu Dubcovi, který zmenšil střelecký úhel, poslal míč vedle branky.

Hodnocení trenéra: V prvním poločase jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany, což se nám dařilo, odolávali jsme šancím domácích. Bohužel se zranil Ševela a museli jsme změnit systém hry. Ve 2. poločase jsme se snažili dostat do hry, to se i podařilo, bohužel jsme dostali v 58. minutě branku, pak z pokutového kopu druhou, to nás zlomilo a zápas jsme dohráli pod tlakem domácích. Problémy nám domácí dělali ve velkém vápně, po nichž všechny 4 branky padly. Bohužel se nám vykartovali hráči pro příští zápas, už tak okleštěná sestava dostala další trhliny, takže doufáme, že se na ten příští zápas nějak nachystáme.

Rozhodčí: Ondráš, AR1: Ogrodník, AR2: Boček, delegát: Matyáš

FM: Prepsl – Švrček, Staněk, Wozniak, Literák – Soukup (63. Förster), Cesnek (46. Pešek), Mozol, Molnár (54. Teplý) – Neubert, Prokeš Jiří.
Spartak: Dubec – Barcuch, Zlámal, Řihák, Václavíček – Pácl (58. Subić), Kadlec, Dvořáček, Otruba – Ševela (43. Lehkoživ), Němec (82. Vymětal).