Paseky Zlín

13

Dorost >> Zápasy >> SK Vlachovice – SK Spartak Hulín 1:4 ročník 2012/2013

SK Vlachovice – SK Spartak Hulín 1:4

30.9.2012 | 10:58:48 - Dorostenci Spartaku tentokrát zamířili do Vlachovic, kde před pár měsíci utržili debakl 1:8 od pozdějšího vítěze krajského přeboru. Dobrá nálada družstva Michala Dundy se drží se vzrůstajícím bodovým ziskem a zajisté se bude držet týmu i dál.

Před zápasem je třeba se pořádně rozcvičit:)

Domácí přitom začali první poločas lépe a nebýt v 7. minutě výborného obranného zákroku Icely, který překazil Vlachovicím zakončení, mohl se zápas vyvíjet v jejich prospěch. To potvrdil ostatně i Libor Chytil výborným zákrokem v 15. minutě, kdy vyrazil střelu domácích na roh, z něhož poté Vlachovičtí nastřelili břevno.

Ve 21. minutě udeřilo na druhé straně. Přetažený Dutkevičův centr prošel k Vojtkovi, ten neváhal a předložil míč Mrhálkovi a ten nekompromisně zakončil 0:1.

Vedoucí branka hráče Spartaku povzbudila. V 22. minutě se prosmýkl Duktevič po lajně mezi dvěma obránci, zakončující Müller ale zamířil jen nad branku.

Vlachovice ve 24. minutě byly blízko vyrovnání při svém rohovém kopu. Proti byl Roman Ježák, který na brankové čáře odvrátil míč, který už směřoval do branky.
Domácí se zase ubránili v 26. minutě, kdy domácí brankář Kořenek odolal Mrhálkově střele i následné dorážce Ježáka.

Krátký byl ovšem brankář Vlachovic v 31. minutě. Ježák vybojoval míč, předložil jej Müllerovi, ten posunul na Mrhálka a středopolař Spartaku se nemýlil podruhé 0:2.

Ještě lepší to mohlo pro Spartak být v 35. minutě, to Icela poslal kolmici mezi obránci domácích na Dutkeviče, v sólovém nájezdu ale záložník Spartaku na brankáře Kořenka nevyzrál.

Do konce prvního poločasu byla hra ve znamení několika střeleckých pokusů hostů i domácích, při nichž se spíše protáhli brankáři, než, že by z nich hrozilo vážné brankové nebezpečí.

To v 56. minutě se skóre měnilo. Původní střelu Standy Mrhálka odvrátili domácí na rohový kop. Z něj se šutér dorostenců prosadil znovu a stav utkání se měnil už na 0:3.

Mrhálek byl při střelecké chuti i nadále. V 58. minutě poslal Dutkevič přihrávku, která se přes Müllera dostala znovu ke středopolaři Spartaku, tentokrát ale směřovala střela jen doprostřed branky.

Jiskřičku naděje vykřesali domácí v 65. minutě. Individuální chyba Spartaku připravila šanci, po níž se skóre upravilo na 1:3.

Přítrž nadějím udělala 72. minuta. Vymětal získal míč a našel Müllera, ten posunul na Jarmera, od něj putoval míč ke Karamonovi a od něj střela do břevna domácí branky. Dorážku nezvládl Mrhálek, ale napotřetí zakončil Müller a hattrick-man z předchozího duelu s Napajedly se prosadil i dnes 1:4.

Nevyužité zůstaly šance Jarmera ze 74. minuty – brankář vytěsnil střelu na roh, ani znovu Mrhálka z 81. minuty - střela putovala nad branku.

Vše završila šance Karamona, který v 86. minutě prošel mezi dvěma obránci až k brankáři, na toho ale nevyzrál.

Dorostence čeká další duel doma 6. 10. 2012 proti SK Baťov.Duel dvou špičkových týmů krajského přeboru jistě bude velmi zajímavý.

Hodnocení asistenta trenéra: Do Vlachovic jsme odjížděli s mírnými obavami z loňské sezóny, kdy nás soupeř vypráskal 8:1. Na začátku dnešního zápasu se nám herně moc nedařilo a náš výkon nám chvílemi právě minulou sezónu připomínal. Soupeř nás do 20 min. přehrával. Vše se změnilo po prvním vstřeleném gólu Mrhálka. Naší hráči se uklidnili a začali hrát fotbal a soupeře přehrávat. Nakonec si odvážíme výhru 4:1 a zasloužené 3 body. Mrzí nás jen inkasovaný nešťastný gól, který jsme si dali sami.

Rozhodčí: Krajča

Vlachovice: Kořenek Jakub – Jemelka, Honek (64. Trčka), Kořenek Jan, Bartoš, Chovanec, Hověžák (46. Horáček), Rak, Nedakvaška, Plšek (46. Olejník), Kozubík.
Spartak: Chytil - Vymětal, Soukup, Icela, Andrýsek – Vojtko (53. Karamon), Mrhálek, Ježák, Dutkevič (60. Štěrba)- Jarmer, Müller.