Muži >> SK Spartak Hulín – FC Fastav Zlín „B“ 1:1 ročník 2012/2013

SK Spartak Hulín – FC Fastav Zlín „B“ 1:1

20.9.2012 | 08:42:30 - Zamračené deštivé středeční odpoledne tvořilo kulisu v souboji 13. a 15. celku aktuální tabulky. Zlínu ani našemu celku se poslední dobou výsledkově zrovna nevede, a tak oba celky potřebovaly v utkání jednoznačně bodovat. Vrásky trenéru Lehkoživovi nadělalo sobotní nešťastné derby, po němž na marodku přibyli Bronislav Otruba se zlomenou rukou a Michal Ševela s pohmožděným kolenem, které si ještě nějakou dobu vyžádá klid. Zraněními zmítaný tým vedení klubu doplnilo v týdnu srbským hráčem Subićem Ognjenem ze střížkovské Bohemky, na sžití s kolektivem měl hráč jeden trénink.

V obtížné situaci vyběhli tedy domácí fotbalisté proti záloze Zlína, po dvou zápasech opět s Lubomírem Dubcem v brance. Ten byl v permanenci po celý zápas a výrazně podržel Spartak při několika zákrocích.

Poprvé brankář Spartaku musel zasahovat v 10. minutě, kdy se naší obranou prodral Červenka a vypálil k tyči, Dubec vyrazil střelu na roh.

Spartak se v 1. poločase objevil před Dostálem v několika nadějných příležitostech, a to krátce po sobě. Ve 14. minutě Zlámal mířil ze záklonu nad branku. O mnoho nadějněji směřoval míč v 16. minutě z rohového kopu Dvořáčka, kdy prosvištěl pokutovým územím těsně kolem Zlámala, který však na něj nedosáhl. Konečně v 19. minutě z Lacigova rohu mířila Zlámalova hlavička nad branku.

Poměrně vyrovnaná hra trvala bez výraznější šance až do 30. minuty, kdy se v nadějné šanci objevil Ruskovský, ale ten nakonec vystřelil po zemi míč, který těsně minul zadní tyč Dubcovy branky.

Se závěrem poločasu přišlo několik dalších dobrých střeleckých příležitostí hostí.

V 41. minutě Holík vystřelil z hranice šestnáctky jen nad branku. Ve 42. minutě zahájil Salachna akci Zlína, kdy míč putoval přes Ruskovského na Červenku, a ten zakončil, střelu vytáhl pohotový Dubec na roh.

Ve 44. minutě se zakývala konstrukce domácí branky po Matějově střele, kterou Dubec vytlačil na břevno.

Hostující trenér Jaroslav Švach udělal v přestávce dvě změny sestavy, kdy na hřiště přišli Bartolomeu s Motalem a hru Zlína to jednoznačně oživilo.

Právě Motal se octl v první šanci druhé půle, když ve 48. minutě poslal těsně vedle tyče míč z Holíkova centru.

Vedle branky skončila i hlavička Igweho z 52. minuty, ovšem mnohem přesnější byl zlínský zakončovatel Igwe v 54. minutě. Vše začalo u Salachny, jehož střelu Dubec vyrazil, míč se znovu dostal na kopačky Zlína, až nakonec Igwe zakončil a propálil vše – 0:1

V 57. minutě měl Zlín šanci na vstřelení druhé branky, když původně rohový kop Spartaku hosté přetavili v protiútok, který zakončoval Salachna. Vybíhající Dubec zmenšil střelecký úhel, a tak si střední záložník Zlína vybral zakončení dloubákem, který jen těsně skončil vedle branky.

Šance Zlína neustávaly. V 58. minutě namířil nad branku Červenka. V 65. minutě po kličkované zase Igwe namířil do břevna Dubcovy branky.

Na tyči také skončila po Dubcově zásahu v 71. minutě Salachnova střela.Další z bravurních zákroků vytáhl domácí brankář Dubec v 78. minutě, kdy vyrazil střelu Bubláka.

V následující minutě musel být po střetu se Salachnou z hřiště odnesen kapitán domácích Jaroslav Laciga, první diagnoza hovoří o naražených žebrech, takže zdravotní lapálie Spartaku nekončí.

Tým Spartaku se však v závěrečné desetiminutovce vzepjal k závěrečné zteči zlínské obrany. V 80. minutě zakončoval Dvořáček a Dostál vytahoval střelu na rohový kop.

V 87. minutě zakončoval kombinaci s Motalem Holík, kterou Dubec vykopl.

V 88. minutě pak Spartak vytěžil rohový kop, který zahrával Dvořáček. Míč se snesl do prostoru, kam si naběhl Roman Číhal a po hlavičce rozvlnil síť zlínské branky! 1:1.

Domácí v závěrečných chvílích nebyli daleko od toho, aby skóre mohli ještě strhnout na svou stranu, ale nadějné akce vedené dorostencem Mrhálkem se neopdařilo zužitkovat ve výraznější šance.

Z utkání tak Spartak vytěžil alespoň bod. Další zápas tým čeká v neděli 23. 9. 2012 od 10:15 v Kunovicích proti Slovácku „B“.

Hodnocení trenéra: Začátek zápasu byl vyrovnaný až do 30. minuty, kdy jsme si vytvořili 2 šance. Poté nám ve středu hřiště začaly docházet síly a Zlín nás začal přehrávat a do poločasu jsme byli pod tlakem. Střídání hostí v poločase jejich hru ještě oživilo, vypracovali si 4 brankové šance, díky bohu za štěstí, které při nás přitom stálo a za to, že jsme v závěru srovnali skóre. Vzhledem k tomu, že jsme odehráli utkání bez útoku a bez tradiční osy týmu, která tvoří hru Spartaku, považuji získaný bod za zlatý.

Rozhodčí: Tomanec AR1: Miko, AR2: Drozdy, delegát: Prokeš

Spartak: Dubec – Barcuch, Řihák, Václavíček, Číhal – Dvořáček, Kadlec, Zlámal (63. Mrhálek), Pácl – Laciga (79. Jarmer), Subić (55. Němec).
Zlín “B“: Dostál – Bublák, Dvořák, Malý, Elšík – Ruskovský (46. Motal), Salachna, Igwe, Holík – Červenka, Matějov (46. Bartolomeu).