Muži >> Domácí premiéra – 3 body: SK Spartak Hulín – SK Uničov 3:0 ročník 2012/2013

Domácí premiéra – 3 body: SK Spartak Hulín – SK Uničov 3:0

19.8.2012 | 10:38:23 - Sobotní soupeř z Uničova v premiérovém zápase rozprášil nováčka ze Žďáru v poměru 4:1, hattrickem se zaskvěla posila z HFK Olomouc Dominik Richter. Ten v Hulíně pro zranění nastoupil až do druhého poločasu. Sestava Spartaku doznala oproti vcelku povedenému zápasu na Sigmě jedné změny – Paciorka nahradil Roman Číhal.

Uničovští se v Hulíně představili jako velice kvalitní protivník. Na úvod utkání si vytvořili převahu, kterou mohli zužitkat ve vedoucí branku už ve 4. minutě, to prošel centr až na Juřátka, jeho střelu bravurně zlikvidoval pohotový Dubec.

Oproti tomu na druhé straně mířil po Barcuchově centru v 17. minutě hlavičkující Pácl jen nad branku.

V 19. minutě se vyplatila Lacigova individuální snaha projít do pokutového území, při čemž byl poslán nedovoleně k zemi a rozhodčí Ogrodník nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Na něj si míč postavil Roman Číhal a s naprostým přehledem poslal Spartak do vedení 1:0.

O minutu později z přímého kopu ohrozil Dvořáček Uvízla v brance Uničova znovu, ale když dobře nasměrovaný balón nikdo z naskakujících hráčů netečoval, Uvízl bez problému míč zlikvidoval.

Spartak ohrozil branku Uničova znovu ve 28. minutě. Lacigův střílený centr lehce tečoval naskakující Číhal a míč minul zadní tyč. Neujalo se ani Lacigovo zakončení po Páclově centru v 35. minutě, kapitán Spartaku poslal ze záklonu míč úplně mimo představitelný rozsah branky.

To vše se mohlo obrátit proti Spartaku ve 42. minutě. Vrcholící iniciativa hostí v závěru poločasu přinesla rohový kop, který zahrál Nuc a osamocený naskakující Krč poslal hlavičkou míč mimo Dubcovu branku.

Hostující trenér Machálek udělal do druhé půle už druhou změnu v sestavě, když na hřiště poslal právě kanonýra Richtera.

Netrvalo dlouho od rozehrání, když mohl Spartak inkasovat branku. Na tečovanou střelu ze 45. minuty byl brankář Dubec krátký, míč skončil na tyči, odrazil se před prázdnou branku, kde jej do bezpečí uklidil pozorný Barcuch.

Zvýšení na 2:0 mělo na kopačkách unikající duo Ševela-Otruba v 50. minutě. Míč vedoucí Ševela nakonec šanci neproměnil, vybíhající Uvízl zavčasu vyběhl a akci rázně utnul.

To však neplatilo již o dalších pět minut později. Pěkná kombinační hra Spartaku vynesla do uličky nabíhajícího Otrubu a ten nekompromisně propálil Uvízla na 2:0.

V 58. minutě hosté zahrávali rohový kop, který zakončoval Krč, ale dobře postavený Dubec bez problému míč zlikvidoval.

Domácí Spartak měl na svých kopačkách třetí branku v 64. minutě, kdy prošli do pokutového území Laciga s Dvořáčkem, na lépe postaveného Dvořáčka ale Lacigova finální přihrávka neprošla přes dobře postaveného obránce Uničova.

Když brankář Spartaku Dubec vytáhl dobrý zákrok i v 76. minutě, kdy vytáhl Krčovu střelu, další komplikace v osudu zápasu nepřipustil Spartak v 79. minutě. Barcuch dravě potáhl míč po straně, centrem přenesl míč na druhou stranu, až nakonec nabíhající Pácl vstřelil třetí branku zápasu 3:0.

Od té chvíle se již utkání dohrávalo a z naší strany šlo spíše o udržení čistého konta. Zajímavou šancí se prezentoval v 88. minutě Richard Němec, kdy po rohu jeho hlavičku nad břevno vyškrábl Uvízl.

Spartak utkání vyhrál 3:0, za týden jej čeká utkání v Rosicích.

Hodnocení trenéra: Důležité pro nás hned na začátku utkání bylo, že nás při střeleckých šancích soupeře podržel brankář Dubec. Zápas byl do 1. branky vcelku vyrovnaný, snažili jsme se hrát aktivně a dostávat soupeře pod tlak. V závěru poločasu jsme se dostali pod tlak my a v kabině jsme si pak řekli, že musíme začít hrát znovu aktivně. Pak jsme ale trochu zaspali a v úvodu 2. poločasu nás znovu podržel Dubec. Náš dnešní styl se nám nakonec vyplatil, nebýt nepřesné finálky, měli jsme tam další 2 šance na vstřelení branky. Nyní nás čeká zápas v Rosicích, kde máme nelichotivé skóre, takže určitě se budeme snažit odsud nějaký ten bod odvézt.

Rozhodčí: Ogrodník – AR1: Ondráš, AR2: Batík, delegát: Nogol.

Spartak: Dubec – Číhal, Václavíček, Řihák, Barcuch – Pácl (88. Němec), Kadlec, Laciga, Dvořáček – Otruba (83. Zlámal), Ševela.
Uničov:Uvízl – Heinz, Ulma, Vejvoda (26. Novosad), Fiala (46. Richter) – Koutek, Juřátek, Nuc (61. Řehák), Švajda – Krč, Jeřábek.