Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> FC Baník Ostrava „B“ – SK Spartak Hulín 0:4 ročník 2011/2012

FC Baník Ostrava „B“ – SK Spartak Hulín 0:4

3.6.2012 | 17:19:01 - Poslední venkovní soupeř v letošním ročníku MSFL čekal na Spartak ve Vřesině u Poruby, kterou si jako své domácí útočiště vybrala juniorka Ostravského Baníku. Do útulného areálu odcestovala výprava trenéra Pospíšila s okleštěnou sestavou, ze které po červené kartě proti Holici vypadl Jaroslav Laciga a kvůli zranění ze souboje ve stejném zápasu absentoval i Honza Ruman.

Domácí svěřenci trenéra Chalupy na Spartak vlétli jako velká voda. V 5. minutě prostrčil Vengřinek míč na Váňu do pokutového území, ze kterého jej vytlačila těsná obrana Spartaku. Na druhé straně kombinační akce Spartaku přinesla v 7. minutě Dvořáčkův rohový kop, z něhož hlavičkoval Číhal nad branku.

Z převahy juniorky Baníku se vymanil Spartak v 10. minutě. Přímočarou akci, kterou vedl Mršťák, zastavili domácí až před pokutovým územím. Nacentrovaný tečovaný míč z Dvořáčkovy standardky skončil v brance domácího gólmana Matějky, a jelikož se o brankový zásah přihlásil Roman Číhal, byla mu branka připsána 0:1.

Baník nedlouho po vstřelené brance převzal iniciativu a útok za útokem se hrnul na pokutové území Spartaku, kde útočná snaha hráčů v bílém končila na obranném valu hostí. V této situaci přišlo ve 20. minutě zranění zadního stehenního svalu Josefa Pospíšila, který okamžitě odstoupil ze zápasu a na hřiště přišel ve 22. minutě Richard Němec.

Domácí ve 25. minutě zahrávali roh Vaňkem, na který naskočil Kaizar, ale na Dubce nevyzrál. Kombinace Baníku ve 28. minutě skončila střelou Vaňka nad branku.

Zajímavou šanci si domácí nachystali v téže minutě (28.), když Malchárek prošel po straně a přízemní střelou na zadní tyč odkryté branky vybídl k dorážce spoluhráče, tam se stihl ale včas přemístit Dubec, střelu vyrazil a udržel tak akcie Spartaku na výši.

To už se hlásil pro zranění o střídání i druhý krajní záložník – Josef Mršťák, a tak ve 34. minutě do ostrého zápasového startu v MSFL naskočil i dorostenec Radim Vymětal.

Domácí pokračovali ve vytrvalém tlaku na obranu Spartaku, ve 36. minutě vyrážel Vaňkovu střelu z přímého kopu Dubec.

Ve 42. minutě se podařilo Spartaku vysvobodit a smělým výpadem se řítil k Matějkově brance. Vedoucí Ševela kolmou přihrávkou vybídl Otrubu, ten vběhl do pokutového území a střelou na zadní tyč zvýšil vedení Hulína na 0:2. A to ještě nebylo vše.

V 45. minutě znovu Ševela našel přihrávkou nabíhajícího Dvořáčka, jehož bombu zastavilo břevno Ostravské branky.

Druhý poločas zahájil Baník opět náporem. Ve 46. minutě zahrával 2x roh, z něhož ale vytěžil pouze hlavičku Stránského nad branku.

Na druhé straně zahrával roh Spartak ve 49. minutě, Otruba hlavičkoval z metru vedle branky.

Taktický faul Richarda Němce před šestnáctkou v 56. minutě dal šanci domácím na přímý kop. Vaňkův centr nasměroval nad branku Stránský. Těsně nad brankou skončila chytrá zakroucená Ševelova střela v 58. minutě.

V 62. minutě výpad Spartaku do Ostravské obrany vybídl Otrubu k sólovému nájezdu, bohužel z ideální pozice útočník Spartaku zamířil jen těsně nad branku.

O mnoho lépe si však počínal v 74. minutě Ševela, kterého precizní přihrávkou vyslal do pokutového území Martin Pácl; Michal Ševela chladnokrevně zamířil a propálil Matějku 0:3.

Domácí v 78. minutě ohrozili Dubce ze standardky, Skoupý hlavičkou ale namířil nad branku.

Definitivní podobu výsledku zápasu dal v 82. minutě znovu Michal Ševela. Spartak získal na půlce míč, kousek za ní si zakončující Ševela všiml příliš vyběhnutého brankáře domácích Matějku a lobem přes něj, byť ten si na míč ještě sáhl, uklidil do branky 0:4.

V 84. minutě Baník zahrozil ještě Šimáčkem, který hlavou usměrnil centr do Dubcových rukou, ale nic více se v utkání již nestalo.

Spartak tak po čtyřech brankách před očima např. Davida Bystroně nebo Lukáše Magery zvládl poslední letošní venkovní zápas. Muže Spartaku nyní již čekají dva poslední zápasy. Ve středu 6.6.2012 od 17:00 přivítáme u nás celek z Hlučína a v sobotu 9. 6. 2012 od 15:30 Sigmu Olomouc „B“.

Hodnocení trenéra: Dnes jsem maximálně spokojený jak s výkonem tak se třemi získanými body. Nastoupili proti nám mladí kluci, věděli jsme, že půjde o podobný zápas jako v Jihlavě a na to jsme se připravili. Opticky měla domácí juniorka více ze hry, jejich snaha ale končila na šestnáctce. Ujali jsme se dvoubrankového vedení v první půlce, a i když ve druhé půlka začali domácí tlakem pro vstřelení kontaktní branky, opět jsme trestali my. Vyhráli jsme zaslouženě, domácí neměli žádnou brankovou šanci a já se z toho jenom raduju. Svého mužstva si vážím o to více, když už do 30. minuty jsem musel sáhnout ke dvojímu vynucenému střídání, kluci se ale semkli, bojovali a utkání zvládli.

Rozhodčí: Tomanec, AR1: Duda, AR2: Vojkovský, delegát: Káňa

Baník „B“: Matějka – Velner, Kaizar, Skoupý, Vengřinek – Malchárek, Váňa (46. Šustr), Dostál (84. Šimáček), Vaněk – Dressler (60. Tomanica), Stránský.
Spartak: Dubec – Barcuch, Paciorek, Číhal, Pácl – Mršťák (34. Vymětal), Kadlec, Dvořáček, Pospíšil (22. Němec) – Ševela, Otruba (84. Zlámal).