14

Boršice

10

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2018

Dorost >> Zápasy >> A zase brankostroj: SK Spartak Hulín – TJ Dolní Němčí 9:0 ročník 2011/2012

A zase brankostroj: SK Spartak Hulín – TJ Dolní Němčí 9:0

27.5.2012 | 08:23:16 - Dundovi borci zase zafungovali jako válec. Po debaklu ve Vlachovicích udělal trenér dorostenců Spartaku změny v sestavě, kdy posadil na lavičku Radima Vymětala, Zbyňka Uličného a Kubu Holomka i brankáře Libora Chytila a příležitost dostali další kluci. Do sestavy se vrátil Tomáš Soukup, kvůli karetnímu trestu absentoval Petr Motal.

Domácí kluci drželi na umělce zápas pevně ve svých rukou a skulinkami se dostávali před brankáře hostí už od začátku zápasu. Ve 3. minutě Dutkevič našel Strnada, křížnou přihrávkou přes Jakvida míč putoval na Vojtka, který ale už nestihl obejít brankáře a zakončil do něho.

Chyba hostujícího stopera v 9. minutě přinesla vedoucí branku Spartaku. Hráč Dolního Němčí chtěl přihrát hlavou gólmanovi, jeho úmysl vystihl Ondra Vojtko, vybídl Filipa Strnada a ten před prázdnou bránou nezaváhal 1:0.

Rychlé vedení mohli domácí navýšit v 15. minutě, Jakvidovu střelu vyrazil gólman na roh. Další více či méně nadějnější šance nevedly k úspěchu, ovšem tolik jen do 23. minuty, kdy standardní situaci Dutkeviče usměrnil hlavou Strnad 2:0

Hosté nesložili zbraně, ve 27. minutě musel zasahovat brankář Černocký, ale ten při sólovém nájezdu tým podržel. Překvapivě dopadl i centr hostí z 29. minuty, který skončil na tyči, míč náš obránce odkopl do bezpečí.

Domácí pak přidali třetí branku v 35. minutě, kdy centr Jakvida zakončil hlavičkou Mrhálek 3:0.

Vašek Černocký podržel v 38. minutě domácí tým při střele hostí. Domácí naopak nezužitkovali šanci z 39. minuty, kdy Vojtko po přihrávce Müllera utekl, předložil míč Strnadovi, ten však ani nadvakrát nedokázal dostat míč za brankovou čáru.

Další branky mohly padnout ještě do poločasu. Ve 44. minutě Dutkevičovu standardku podběhl brankář a z čáry vyhlavičkoval obránce Dolního Němčí a v 45. minutě namířil po centru Jakvida hlavičku Mrhálek jen těsně mimo.

Krátce po změně stran ve 48. minutě zužitkoval Dutkevičův centr Mrhálek střelou z malého vápna 4:0.

Stanislav Mrhálek byl při střelecké chuti i nadále. V 52. minutě se Strnad uvolnil, hosté míč odvrátili, ale vzápětí se dostal znovu pod kontrolu Spartaku a střela Mrhálka skončila v síti 5:0.

Hosté se s postupujícím časem a ubývajícími silami dostávali před Černockého už jen sporadicky. V 59. minutě se hostující útočník se dostal do šance, ale trefil pouze tyč.

Na druhé straně přišla nejprve v 65. minutě tvrdá střela Erika Müllera nad branku, aby v 70. minutě Mrhálek vybojoval míč a Jakvid zvýšil na 6:0.

Ani to však ještě nebylo vše, kluci se nadále snažili odčinit debakl z minulého kola. V 77. minutě takto Z. Uličný zvýšil na 7:0 po další akci Mrhálka. Když v 82. minutě střely Karamona a Dutkeviče ještě gólman kryl, na dorážku Jakvida už však nestačil 8:0, a poté v 86. minutě Mrhálek střelou do šibenice zvýšil svou 4. brankou na 9:0, bylo o výsledku jasno v definitivní podobě a sudí Zicháček ukončil zápas snad ještě před vypršením 90. minuty.

Hodnocení trenéra: Po minulém propadáku ve Vlachovicích, jsem v sestavě udělal pět změn a dal příležitost ostatním hráčům z kádru. Od první minuty jsme na soupeře vletěli, nedali jim vůbec žádný prostor a celé utkaní, až na pár ojedinělých protiútoků, se vyvíjelo zcela v naší režii. Nerad chválím jedince, když fotbal je kolektivní hra, ale dnes vynikl hlavně Standa Mrhálek, kterému se dařilo jak střelecky, tak herně. Pominulém týdnu jsme si spravili chuť.

Čtyřmi brankami se nejvýrazněji zapsal do osudu utkání Stanislav Mrhálek, který se krátce vyjádřil k zatím nejpovedenějšímu zápasu v dresu Spartaku:

Jak hodnotíš zápas proti Dolnímu Němčí a své čtyři branky? Dal jsi někdy tolik branek v zápase?

Myslím si, že zápas se nám velice vydařil. Po debaklu ve Vlachovicích jsme si vyříkali, co jsme udělali špatně a jak to zlepšit. To jsme prokázali hned v následujícím zápase s Dol. Němčím. Velkou motivací pro zápas bylo to, že jsme chtěli ukázat trenérovi a divákům, že fotbal hrát umíme. Čtyři branky za zápas je skvělá bilance. Nikdy jsem tolik branek nedal a je to pro mě motivace překonat tento rekord. Budu se o to pokoušet v dalších zápasech, ale myslím si, že se to jen tak nepřekoná.

Bude Tě to v kabině něco stát?

To ještě nevím. Ale trenér zase určitě něco vymyslí.

Do Spartaku jsi přišel v zimě, vlastně je to Tvůj návrat, jak se Ti tu líbí?

Do Spartaku jsem přišel těsně před začátkem jarní soutěže. V podstatě bez žádného trénikového zatížení. Začátek byl pro mě obtížný, protože jsem přišel do nového kolektivu, ale během prvního týdne jsem si zvykl. Líbí se mi tu moc, super kolektiv i vedení. Kluci mě přijali mezi sebe úplně v pohodě. Se spoustou z nich se znám ještě z let, kdy jsem kopával v přípravce za Hulín.

Celkem jsi dal 7 branek, jaká je Tvá meta do konce ročníku?

Do konce sezony zbývají ještě tři kola a chtěl bych překonat hranici desítky. Doufám, že se mi to podaří.

Spartak: Černocký – Uličný. M. (59. Holomek), Icela, Soukup, Müller – Dutkevič, Ježák (63. Uličný Z.), Mrhálek, Jakvid – Votjko (60. Vymětal), Strnad (70. Karamon).
Dolní Němčí: Kolísek – Ježek, Podlas, Stojaspal, Tinka, Mahdal, Škařupa, Míšek, Světinský, Ježek, Ondra, střídal 46. Valko

48., 52., 70., 86. Mrhálek, 70., 82. Jakvid, 9., 23. Strnad, 77. Uličný Z.