Rozpis utkání Spartaku - jaro 2018

Muži >> SK Spartak Hulín – 1. FC Slovácko „B“ 1:3 ročník 2011/2012

SK Spartak Hulín – 1. FC Slovácko „B“ 1:3

29.4.2012 | 06:26:31 - Duel dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Uherského Hradiště. Trenér Spartaku Pospíšil musel oproti duelu s Břeclaví udělat opět změnu v sestavě. Jaromír Paciorek si odnesl z duelu na jihu Moravy bolestivé zranění, které jej vyřadilo ze hry, svalové problémy přetrvávají u Svatopluka Kadlece. Po karetním trestu se vrátil Broňa Otruba. Hostující trenér Palinek s sebou přivezl z kádru prvního mužstva Slovácka Václava Ondřejku stojícího v nejvyšší soutěži pro 4 karty a tato výhoda se nakonec ukázala tou rozhodující.

Podzimní utkání v Kunovicích Spartaku jak herně, tak výsledkově vůbec nevyšlo. Shodné s tímto duelem byly povětrnostní podmínky – jak na podzim, tak i tentokráte svítilo Slunce a foukal silný vítr.

Vše podstatné se uskutečnilo v prvním poločase, a to ještě navíc v jeho úvodu. Kdo zaváhal a přišel později, ten prodělal.

První šanci domácí vytvořili v 3. minutě. Aktivní Otruba vybojoval u postranní čáry míč, předložil jej Mršťákovi, který šel sám na Matalyhu. Běloruský brankář vyběhl včas a tím nedal našemu hráči víceméně žádný prostor pro zakončení.

Hosté však na druhé straně hned z první šance udeřili. Borusíkův rohový kop v 9. minutě usměrnil hlavou na zadní tyč Ondřejka 0:1.

O minutu později dlouhým balónem vysunuli hosté znovu Ondřejku a ten se v sólovém náběhu na Vogla znovu nemýlil a střelou do zadního růžku branky zvýšil na 0:2.

10 odehraných minut a už bylo pro Spartak zřejmé, že z dnešního zápasu bude velmi těžké s postupujícím časem vydolovat nějaký ten bod.

Ve 13. minutě ještě na brankové čáře zachraňoval Marek Vogl ne příliš důrazné zakončení Mariána Kováře.

Spartakovci zbraně nesložili a pokoušeli se s výsledkem něco udělat. Hned v 15. minutě pak přišla brzká odplata za tuto snahu. Žlutý Mikulicův faul na hranici šestnáctky na unikajícího Ševelu znamenal pro Spartak přímý kop z ideální pozice. Na standardku si míč postavil Laciga, na zakroucenou střelu Matalyha nedosáhl, odražený míč od tyče však do sítě nakonec dopravil Dvořáček 1:2.

Radost a menší uvolnění z kontaktní branky netrvalo však dlouho. Prakticky hned z rozehrání v 15. minutě zakončoval znovu Ondřejka, jeho střelu vytáhl Vogl na roh.

Brankář Spartaku zasahoval ve 24. minutě po Borusíkově přímém kopu, pak ale přišly dvě výrazné tutovky domácích.

Nejprve ve 33. minutě Otruba potáhl míč a předložil jej Ševelovi před branku, zakončení útočníka Spartaku však směřovalo výrazně nad Matalyhovu branku.

Daleko výraznější šancí byl Otrubův dravý průnik v 36. minutě, který ve finále obešel i brankáře Matalyhu, ale zakončující střelu obránce Slovácka vykopl z prázdné branky.

V nastoleném trendu domácí pokračovali v druhé půli.

Ve 48. minutě zahrával Spartak standardku Dvořáčkem. Dobře zakroucený míč směřoval k Otrubovi, jeho hlavička ale skončila nad brankou Slovácka.

S postupujícím časem narůstala i únava domácích, kteří stále museli dotahovat jednobrankové vedení. Soustředěná obrana Slovácka setrvávala a hosté postupně zase vyráželi kupředu směrem k Voglovi.

V 74. minutě Rumanova chyba vyslala do sólového nájezdu Ondřejku. Ten spolehlivě utekl všem, udělal kličku a střílel do prázdné branky, tam však už stál nachystaný Ruman a střelu vykopl ven.

Se závěrem utkání přeskupil trenér Pospíšil i řady Spartaku a stáhl obranu na 3 hráče, aby došlo k podpoření ofenzivy a dosažení kýžené srovnávací branky.

Toto bohužel k žádoucímu výsledku nakonec nevedlo. Naopak to byli hosté, kteří si v závěru zápasu svými výpady do otevřené obrany vytvořili další šance. V 89. minutě nezužitkoval Ohnutkovu přihrávku čerstvě nastoupivší Haša, který poslal míč vedle branky Spartaku.

V poslední 90. minutě pak dílo dokonal Marián Kovář, který se v pokutovém území kličkou zbavil Marka Vogla a v obdobné situaci byl jako jediný v tomto zápase úspěšný při střele do opuštěné branky 1:3.

Hodnocení trenéra: Dnešní utkání určitě rozhodl první poločas. My jsme neuhlídali hrotového útočníka Václava Ondřejku, kterému dnešní zápas vyšel. Neznám to pravidlo, jak je to možné, že hráč první ligy stojící za 4 žluté karty může hrát ve třetí lize, ale věděli jsme o tom, že Slovácko tenhle tah udělá. Sice jsme snížili Dvořáčkem, ale neproměnili jsme další šance Ševelou a Otrubou a tam dle mého přišel ten zlom. V druhém poločasu se toho už moc nedělo, hráli jsme sice už s větrem, ale byli jsme příliš statičtí, oni když šli do kombinace, byli nebezpeční a v posledních 5 minutách nám ani nevyšel tah hrát na 3 obránce. Nemyslím si, že jsme dnes hráli špatně, dle mého jsme mohli se Slováckem klidně ten bod uhrát, ale tento výsledek nás stály neproměněné šance.

Rozhodčí: Adámková, AR1: Černý, AR2: Podaný, delegát: Valošek

Spartak: Vogl – Pácl (87. Číhal), Ruman, Zlámal, Barcuch – Pospíšil, Laciga,Dvořáček, Mršťák – Ševela, Otruba.
Slovácko „B“: Matalyha – Malý, Mikulica, Palko, Jeleček – Ondica, Kolínek, Svízela (68. Ohnutek), Borusík –Kovář, Ondřejka (87. Haša).